Zürafalar hakkında ilginç bilgiler

büşra.shid

Yeni Üye
Üye
Zürafalar hakkında ilginç bilgiler
zürafaların ilginç özellikleri haklarında bilinmeyenler hiç duymadıklarınız hepsi burada melekler
Meleklerim zürafaların öyle ilginç özellikleri var ki.Lamarck'ın evrim teorisi'ne kurban olmuş bu tür beni en çok 53 cm.lik diliyle kulaklarını temizlemesiyle etkiledi :D.Zürafalar sizleri hangi özellikleriyle etkileyecek bakalım.Şöyle bir araştırdım derledim topladım en ilginçlerini sunuyorum sizlere..

Zurafa-218.jpg

Zürafalar haftada ortalama 230 kg bitki yiyor.
Günde 1/ 2 saat uyuyor (5 dakikalık kestirmelerle) .Onlar kestirirken sarıgagalı sığırkakan ikaz eder.
Zürafa 3-4 günde bir su içer. Başını ani kaldırdığında başı dönmez.
Zürafa saatte 50-70 km hız yaparlar. Kenya’nın 8 bölgesinde yaşarlar,
Zürafalar 53 cm. uzunlukta siyah bir dile sahiptirler.
Zürafalar kulaklarını 53 santim uzunluğundaki dilleri ile temizlerler.
Zürafalar yüzemez.
Zürafanın kalbi 350 mmHg.’lik bir basınçla kan pompalayacak kadar güçlüdür.Nitekim zürafanın tansiyonu 35’e çıksa bile bu durumun zürafaya bir zararı olmaz.
Zürafaların Ses Telleri Yoktur.
Atlanta’da, bir zürafayı telefon direğine bağlamak yasaktır.
Zürafanın kalbi kafasından daha büyüktür ve yaklaşık 60 cm uzunluğa ve 11.8 kg'lık bir ağırlığa sahiptir.

Uzun boyları ve o şirin deri deseniyle sempatimizi kazanmış hayvanlardan biri olan zürafa hayvanat bahçelerinde yahut normalde de en çok sempati kazanmış hayvanlardandır.Zürafa deyip geçerdiniz heralde ama yapmayın meleklerim.Ne maharetleri ne muhteşem organizmaları var hayvancıkların :tik:

zürafaların ses telleri vardır ama zayıftır

Geri