gebe
  1. gamselim

gamselim Mekanın en şık Meleği Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Ödül Puanları:
    63

18 mart canakkale şehitlerine özel...

Konu, 'Mustafa Kemal Atatürk' kısmında gamselim tarafından paylaşıldı.

çanakkale şehitleri çanakkale şehitlerine
    VATAN İÇİN SAVAŞTILAR ... BİR KARIŞ TOPRAK İÇİN KAN DÖKTÜLER... VERMEDİLER KACMADILAR GERİYE DÖNMEYİ DÜŞÜNMEDİLER ...CANLARI PAHASINA SAVAŞTILAR... YATTIGINIZ YERLER CENNEt OLSUN RUHUNUZ ŞAD OLSUN ....

Çanakkale çanakkale yanar dağlar yanar deniz
    Elinde güvey kınası ondokuzunda öldük biz
    Ateşte açan güldük biz ateşte açan güldük biz
    Çanakkalede öldük biz

Anam yasımı tutmasın sevdiğim beni unutmasın
    Düşman ayağın atmasın vatana kurban olduk biz
    Çanakkalede öldük biz
    Ah anam
    Vatan şükür seccademizdi
    Alınyazımızdı
    Kulağımıza okunduğunda ilk ezan
    Şehitlik defterine adımız yazıldı
    Mehmetçe
    Ah anam
    Yemende yandık sarıkamışta donduk çanakalede öldük
    Yiğitçe
    Ah anam
    Sanma ki solduk
    Gülce
    Kanımız ateşe düştü
    Ateşte güller açtı
    Bir rüzgar esti sakaryadan
    Mustafa kemalce
    Ah anam
    Işte o zaman yeniden doğduk
    Velbasübadelmevt
    Emrince.

Son düzenleme: 16 Mart 2011
    Young bride bunu beğendi.
  2. beklenenbebis

beklenenbebis Forum Okuru

Çanakkale çanakkale yanar dağlar yanar deniz Elinde güvey kınası ondokuzunda öldük biz
    Çanakkalede öldük biz

çok güzel olmuş emeğine sağlık gamzelim

3. Young bride

Young bride Banned

Beğenilen Mesajlar:
    581
    Ödül Puanları:
    0
    Çoook güzel bi paylkaşım olmuş emeğinize ve yüreğinize sağlık

4. EnCey

EnCey Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    468
    Ödül Puanları:
    113
    Mustafa Kemal ATATÜRK ve bu güzel vatan için canını veren askerleri nurlar içinde yatın. Sayenizde bugünlerdeyiz.. Mekanlarınız cennet olsun.

gamselim bunu beğendi.
  5. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

18 mart şehitleri anma günüdür . şehitlerimizin ve bizim bayragımızı yırtamaz ve yakamaz

6. zerrinplt

zerrinplt Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Paylaşım için tşkler arkadaşlar

18 mart canakkale şehitlerine özel... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi

Tarihçe 03 Temmuz 1992 tarihinde, 3837 sayılı kanunla kurulan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, 1992-1993 Eğitim-Öğretim yılında Trakya Üniversitesi' nden devredilen Çanakkale Eğitim Fakültesi, Çanakkale Meslek Yüksekokulu ve Biga Meslek Yüksekokulu ile öğretime başlamıştır. 1993-1994 Eğitim-Öğretim yılında Fen Edebiyat Fakültesi, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu...
  2. CANAKKALE-Özel Resimler

CANAKKALE-Özel Resimler

canakkaledeki siperler çanakkale askeri birlikler çanakkaledeki askeri birlikler çanakkale birlikleri siperleri Anafartalar Grup Komutanı Albay Mustafa Kemal Bu öyle alelâde bir taarruz değil, herkesin başarılı olmak veya ölmek azmiyle harekete hazır olduğu taarruzdur. Hattâ ben komutanlara şifahen verdiğim emirlerde şunu ilâve etmişimdir: "- Size ben taarruz emretmiyorum, ölmeyi...
  3. 18 mart çanakkale zaferi

18 mart çanakkale zaferi

Çanakkale Zaferi hakkında genel bilgiÇanakkale Savaşı yalnız bizim tarihimizin değil yakın dünya tarihinin en önemli savaşlarından biridir. Çanakkale Boğazı'nı savaş gemileriyle zorlayarak aşma, böylece İstanbul'a kavuşma isteği Avrupa büyük devletlerinin öteden beri özlemidir. 1914 yılında I. Dünya Savaşı'nın başlamasıyla İtilaf devletleri bu isteklerini gerçekleştirme fırsatının doğduğuna...
  4. 18 Mart Çanakkale Şiirleri

18 Mart Çanakkale Şiirleri

18 Mart Çanakkale Şiiri 18 Mart Çanakkale Savaşı Şiirleri 18 Mart Bu gün 18 mart Her kez savaşta Her yerde bomba Çanakkale geçilmez Her kez bomba taşıyor Her kez öldü Ne oldu bu dünya Çanakkale geçilmez 18 mart çanakkale 18 mart Çanakkale doğdu insanlar Çanakkalede Çanakkalede doğanlar Çok şanslı bir insanlar 18 mart Çanakkale Oldü Askerler Çanakkalede Çanakkalede ölenler Çok şanslı...
  5. Bugün 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü, Şehitlerimizin Ruhu Şad Olsun..

Bugün 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü, Şehitlerimizin Ruhu Şad Olsun..

Bu konu; 18 mart çanakkale şehitlerini anma günü hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, bugün 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü. Çanakkale başta olmak üzere, o yokluk günlerinde dahi kanının son damlasına kadar bu vatan uğruna çarpışarak şehit olan tüm kahraman mehmetçiklerimizi saygı, hürmet ve minnetle anıyor, Allah(C.C.)'ın hepsini cennetiyle şereflendirmesini diliyoruz.....

Sayfayı Paylaş