gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

2 gündür böğrüm ağrıyor neden olur bu ağrı ?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Arkadaşlar şu an hafifledi ama 2 gündür çok fena böğrüm ağrıyor neden olabilir bu ağrı? Çok canımı yakıyor bir tutturunca :((Annem böbreklerindir dr a gidelim diyor ama geçer diye bekliyorum , off :(

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Böğür ağrısı Böbrek hastalıklarına ait en önemli şikayetlerden birisidir.
    Böğür ağrısı insan hayatında olabilecek en şiddetli ağrılardan biridir ağrının kendine özgü şekli vardır.

Böğür Ağrısı Var olan ağrı tüm gün kendini hissettirir, neredeyse hiç kaybolmaz ancak gün içinde ataklar halinde şiddetlenir. Bu ataklar esnasında ağrının şiddeti kişiyi kıvrandıracak kadar yüksektir.Daha çok böbrekte ki iltihabi olaylarda, böbrek damarlarının tıkanıklıklarında, idrar yollarında ki tıkanıklığa bağlı olarak böbrekte idrarın göllenmesi gibi olaylar böbrek kaynaklı böğür ağrısına neden olur.

Böbrekte ki kistlerin patlaması ve gene böbrekte ki bir kanserin kanaması da benzer bulgulara yol açacaktır.Böğür ağrısı Ataklar dışında kişinin ağrısı olsa bile, bu ağrı günlük işlerini yerine getirmesine engel değildir.

2 gündür böğrüm ağrıyor neden olur bu ağrı ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bu Ağrılarımın Sebebi Ne Acaba?

Bu Ağrılarımın Sebebi Ne Acaba?

apandisit belirtileri ağrısı nedenleri tedavisi hakkında bilgiler Arkadaşlar ramazandan bu yana bir miğde arğrısı, şişkinlik, karın ağrısı ölüyorum resmen. ilk başlar yediklerimle alakalı olabilir diye düşünmüştüm ama pekde öyle değil. Karın ağrısına ne iyi gelir die baktım ama şuan oruçlu olduğum için yapacak bişeyim yokk . şuan çok fena bir karın ağrısı çekiyorum hatta üşüyorum donuyorum...
  2. Gebelikte makatta ağrı neden olur?

Gebelikte makatta ağrı neden olur?

hamilelikte makatta ağrı olmasının nedenleri,hamilelikte makatta ağrı neden olur,gebelikte makat ağrısı hakkında bilgiler Hamile bayanlarda meydana gelen basur vakası hakkında mutlaka bilinmesi ve dikkat edilmesi gerekenleri aşağıda detaylı bir şekilde bulacaksınız. Siz ve çevrenizdeki insanların konu hakkında bilgi edinmesini sağlamalısınız. Hamilelikte basur sorunu Basur aslında kişide...
  3. Baldırda ağrı neden olur?

Baldırda ağrı neden olur?

baldır ağrısı nedir,baldır ağrısının nedenleri,baldır ağrısı hastalık habercisimi,baldır ağrısının tedavisi hakkında bilgiler Baldır bacağımızdaki büyük kas gruplarından bir tanesini oluşturur. Bedenin yükünün paylaşılması, hareket ve dengenin sağlanmasında çok önemli bir payı vardır. Baldır ayak bileği ile diz altı arasında kalan ve bacağın arka tarafındaki etli bir doku olup, baldır...
  4. Hamilelikte karnın alt kısmında ağrı neden olur?

Hamilelikte karnın alt kısmında ağrı neden olur?

hamilelikte karın ağrısı neden olur,gebelikte karın ağrısı neden olur,gebelikte karın ağrı,hamilelikte karın ağrısının nedenleri hakkında bilgiler Karın alt kısmı ağrısı kadınlarda ve erkeklerde görülen ağrılar ve kadınlarda görülen ağrılar olarak iki grupta toplanabilir. Hem kadınlarda hem de erkeklerde görülen karın alt kısmı ağrılarının nedenleri apandisitte iltihaplanmalardan...
  5. Hamileyim ve kasıklarım çok ağrıyor ne yapabilirim?

Hamileyim ve kasıklarım çok ağrıyor ne yapabilirim?

Hamilelikte kasık ağrısı çok sık görülen bir şikayettir, çoğu zaman rahmin büyümesine bağlı gebelikte normal bir durumdur. Gebelikte kasık ağrılarının en sık nedeni rahmin büyümesi ve buna bağlı rahim etrafındaki bağların gerilmesi olduğu için kasık ağrıları genellikle gebeliğin ilk aylarından itibaren başlar. Bir çok anne adayı gebelik 6 - 8 hafta olduğunda hafif kasık ağrısı hisseder. Bu da...

Sayfayı Paylaş