gebe
  1. BağrıYanık

BağrıYanık Forum Okuru

2 Yıllık Meslek Garantili Bir Bölüm Önerebilir misiniz ve Bahsettiğim Konu Hakkındaki

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında BağrıYanık tarafından paylaşıldı.

Selamun Aleyküm, merhaba. YGS puanlarım ve sıralamalarım şöyle:

YGS-1: 229,950 – Sıralama: 345062
    YGS-2: 219,788 – Sıralama: 343266
    YGS-3: 338,714 – Sıralama: 116267
    YGS-4: 333,743 – Sıralama: 112568
    YGS-5: 312,119 – Sıralama: 178086
    YGS-6: 272,040 – Sıralama: 265065

Sözelciyim. 2 yıllık meslek garantili bir bölüm seçmek istiyorum. Seneye de tekrar sınava girip Açıköğretim Türk Dili ve Edebiyatı okumak, böylece 2 üniversite birden bitirmek istiyorum. 2 yıllık seçmemin sebebi, bu sene 4. senemin olması. Yoksa aklımda 4 yıllık bölümler de var, daha doğrusu sadece Türkçe öğretmenliği var fakat öğretmenlik atamalarının durumu belirli, özellikle de Türkçe öğretmenliğinin atanma durumu sizin de malumunuz. Şimdi gitsem 4 yıllığa 26 yaşında üniversite bitecek. Atanamama sorunu falan olursa da 28-29 u bulur. Ben bir an önce iş sahibi olmak istediğim için böyle çabalıyorum. 2 yıllık adam gibi bir bölüm olursa da 4 yıla neden gitmedim diye üzülmem yani. Zaten dediğim gibi; seneye açıköğretim okumayı düşünüyorum. Fakat bir de şu var: 4 yıllık bir fakülte 2 buçuk yılda bitirilebilir diye duydum. O yüzden, kafam karışmış durumda ve size başvurmak istedim. Bu sebeple size birkaç sorum olacak:

- Sizce, bu puanlarla sene kaybetmemek ve bir an önce iş sahibi olmak için 4 yıllık yerine 2 yıllık meslek garantili bir bölüme gitmem doğru mudur?

- 4 yıllık Türkçe Öğretmenliği bölümünü ortalamayı tutturarak ve üstten ders alarak 2 buçuk yılda bitirebilir miyim?

- Bu puan ve sıralamaları da göz önünde bulundurarak, bana 2 yıllık meslek garantili, yani mezun olur olmaz işe yerleşme imkânı olan hangi bölümleri önerebilirsiniz?

Cevabınızı bekliyorum kardeşlerim.

Selâm ve Sevgilerimle

2 Yıllık Meslek Garantili Bir Bölüm Önerebilir misiniz ve Bahsettiğim Konu Hakkındaki konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Öğretmenlik mesleği bilgisi ve öğretmenlik hakkında bilgi

Öğretmenlik mesleği bilgisi ve öğretmenlik hakkında bilgi

TÜRKİYE'DE ÖĞRETMENLİK MESLEĞİNİN TARİHÇESİ Ülkemiz yaklaşık bin yıldır Türkiye'dir. Türkiye'de öğretmenlik mesleğinin kökleri bin yıl öncesine giden uzun bir geçmişe dayanır. Bu nedenle Türkiye'de öğretmenlik mesleğine genel olarak bakarken konuyu Selçuklu Türkiyesi, Osmanlı Türkiyesi ve Cumhuriyet Türkiyesi olmak üzere üç ana dönemde ele almak gerekir: 1. Selçuklu Türkiyesinde...
  2. Saç tipleri hakkında herşey (Bence bu konu sabit bölüme konulmalı )

Saç tipleri hakkında herşey (Bence bu konu sabit bölüme konulmalı )

Saç Tipleri Saç bakımına geçmeden önce ne tür bir saça sahip olduğunuzu belirlemek önemlidir. Farklı saç tipleri farklı bakıma ihtiyaç duyar. Yanlış ürün kullanımı saç için zararlıdır. Üretim tarihi bir yıldan eski olan ürünleri kullanmamalı, ürünün üretim tarihine ve güvenilir firmalar tarafından üretilmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Kuru saç Kuru saçlar hakkında bilgiler: *Sebum ve yağ...
  3. Bölüm Meslekleri

Bölüm Meslekleri

bu seneki eşit ağırlık bölümünün meslekleri kesin olarak nelerdir???Lütfen biri yardımcı olsun ve emin bir kaynak olsun....şimdiden teşekkürler

Sayfayı Paylaş