2 Yıllık Meslek Garantili Bir Bölüm Önerebilir misiniz ve Bahsettiğim Konu Hakkındaki

• Konbuyu başlatan BağrıYanık
  • Başlangıç tarihi
B

BağrıYanık

Forum Okuru
2 Yıllık Meslek Garantili Bir Bölüm Önerebilir misiniz ve Bahsettiğim Konu Hakkındaki
Selamun Aleyküm, merhaba.

YGS puanlarım ve sıralamalarım şöyle:

YGS-1: 229,950 – Sıralama: 345062
YGS-2: 219,788 – Sıralama: 343266
YGS-3: 338,714 – Sıralama: 116267
YGS-4: 333,743 – Sıralama: 112568
YGS-5: 312,119 – Sıralama: 178086
YGS-6: 272,040 – Sıralama: 265065

Sözelciyim. 2 yıllık meslek garantili bir bölüm seçmek istiyorum. Seneye de tekrar sınava girip Açıköğretim Türk Dili ve Edebiyatı okumak, böylece 2 üniversite birden bitirmek istiyorum. 2 yıllık seçmemin sebebi, bu sene 4. senemin olması. Yoksa aklımda 4 yıllık bölümler de var, daha doğrusu sadece Türkçe öğretmenliği var fakat öğretmenlik atamalarının durumu belirli, özellikle de Türkçe öğretmenliğinin atanma durumu sizin de malumunuz. Şimdi gitsem 4 yıllığa 26 yaşında üniversite bitecek. Atanamama sorunu falan olursa da 28-29 u bulur. Ben bir an önce iş sahibi olmak istediğim için böyle çabalıyorum. 2 yıllık adam gibi bir bölüm olursa da 4 yıla neden gitmedim diye üzülmem yani. Zaten dediğim gibi; seneye açıköğretim okumayı düşünüyorum. Fakat bir de şu var: 4 yıllık bir fakülte 2 buçuk yılda bitirilebilir diye duydum. O yüzden, kafam karışmış durumda ve size başvurmak istedim. Bu sebeple size birkaç sorum olacak:

- Sizce, bu puanlarla sene kaybetmemek ve bir an önce iş sahibi olmak için 4 yıllık yerine 2 yıllık meslek garantili bir bölüme gitmem doğru mudur?

- 4 yıllık Türkçe Öğretmenliği bölümünü ortalamayı tutturarak ve üstten ders alarak 2 buçuk yılda bitirebilir miyim?

- Bu puan ve sıralamaları da göz önünde bulundurarak, bana 2 yıllık meslek garantili, yani mezun olur olmaz işe yerleşme imkânı olan hangi bölümleri önerebilirsiniz?

Cevabınızı bekliyorum kardeşlerim.

Selâm ve Sevgilerimle

Geri