2013 agostosta hamile kalmak isteyenler

ii geceler arkadaslar ben ılk defa aranıza katılıyorum sıze kısaca hıkayemı anllatmak ıstıyorum ben 21 yasında ve 5 yıllık evlıyım ben pko rahatsızlıgı var esımde hıc bır sorun yok bu yuzden normal yolla cocuk sahıbı olamıoruz bunden 4 sene once cocugumuz olmuor dıe doktora gıttık ve bana pko lusun fakat gonal f ıgnesı uygulayalım duruma bakalım dedı kullandım sonra catlatma ıgnesı vuruldum ve normal yolla hamıle kaldım ıkızlerıme fakat 5 aya kadar hersey normalken 5.ayımda suyum geldı ve normal yolla dogum yaptım olduler sonra ara verdım ve 2 yıl once tekrar dan hamıle kalmak ıcın doktora basvurdum ve yıne aynı sekılde ıgneler vuruldum ve bu kez asılama yaptık oda tuttu ve 11 haftalıkken karnımda olmus sonra yıne cocuk ıstedık ve gecen hafta asılama yaptık yıne ınsallah ALLAHIM ısteyen herkese nasıp eder asılama yaptık ama bekleyıs cok zor 24 agustosta alacagım sonucu sadece goguslerımde agrı ve de bas donmesınden baska belırtı yok sızde tutmusmudur arkadaslar

Canım tüp bebek öncesi geçici menapozu ilk defa duydum, kistler adetle atıldığı için tam tersi adeti düzene sokmazlar mı ben anlamadım :/ Bence sen başka bir merkezden daha bilgi al, tek bir yere bağlı kalma hemen, 6 ay az bir süre değil. Başka merkezler de aynı şeyi söylerse güvendiğine tedavi ol. Sonu hayırlı olsun, meleğine kavuşasın inşallah e mi :)

inşallahhh hepimiz.benim kistler adetle atılmıyor malesef:( tam aksine edet olunca kistler o kandan besleniyor büyüyor.tamamen menepoza girince bitiyor bu hastalık o yüzden.adet olmayınca biraz da olsa kistler fonksiyonunu kaybediyor o yüzden yapıyolar o iğneleri sonra tedaviye başlıyolar.tabi allah yüzümüze gülerse inşallah.hiçbirşeyin garantisi yok anladım yaşadıkça.kitaptaki bilgi yetmiyor tecrübe gerekiyor.o yüzden burdan sizinde yaşadıklarınızdan da faydalanmak istiyorum:(

güzmeleğim sen eltinle bu kadar şey paylaştıysan emin ol o seni üzecek söz ve davranışlardan kaçınacaktır.ama sende üzerine alınma herşeyi.onunda ilk bebeği ilk anne oluşu tabiki sevecek senin yanında sarılacak emzirecek koklayacak.eminim senin yanında hareketlerine dikkat etmek isteyecektir içten içe.ama bebeğini kucağına alınca herşeyi unutacak annelik hissiyle ve sevinciyle bulutların üzerine çıkacak.seni ve içinde bulunduğun durumu unutabilir.sakın sana laf sokuyor zannetme o kendi mutluluğunu yaşar sadece.sende sev bebeği seninde yeğenin sonuçta.kocanda sevecek tabiki onunda yeğeni.hem gör bak onu sevdikçe kucağına aldıkça hasretin de dinecek biraz da olsa.benden sonra evlenen arkadaşlarım hep anne.sadece tecrübelerime dayanarak söylüyorum nacizane.. yine de sen doktora gitmek istiyorsan gidiverirsin.benim eşimde doktora gitmek istemiyordu ama şimdi değişti eşine zaman ver biraz sabırlı ol.benimde içim burkuluyor tabiki ama bu duygunun beni yenmesini engelleiyorum.işim öyle gerektiriyordu biraz da tabiben arkadaşlarımın bebeklerini seviyorum öpüyorum sarılıyorum içimden diyorumki ''allahım bu bebeği sen yoktan var ettin bu insanlara emanet olarak gönderdin dilersen bana da verirsin sana kim engel olabilir herşey senin kudretindedir bana ve benim gibilere de nasip eyle ya rabbi'' diye dua ederim sonra kocamaaaan öperim bebişi.tabi bunun yanı sıra ben günde 10 tane bebeği ailesine kavuşturuyordum.böyle olmam da onun payı var.neyse çok uzattım özür dilerim:)
Sussucum canim bnm :kiss: ewet 9 aydir birlikteyim ama inn cnm bn koy yerindeyim kynnm okumamis bizde korunmamis ciftiz yani bizim 1 sene olmazsa uzerimize laf cikaracaklar cnm bizm oyle bir yer o yuzden eltime oyle diyorum yoksa kaile bile almazdim canim emin ol cunku onu goren allah benide goruyor ama iste uzulmemek elde degil bu arada nerelisin bnm aileciklerim acik goruslu insanlar degil canim kocaminda cocuk istyr bndn daha coook <3

topigimizin ilk hamisi:hamisim: nasilsin canim bebis nasil
bebişi göremedik canım benim daha ama beta hcg değerim 1400 lerde ve pazartesi doktora gideceğiz. bakalım mercimeği görebilecekmiyim. Allahım izin verirse inşallah görebileceğiz. Sen nasılsın? Ben kaygılarını anlıyorum senin ama emin ol kaygılanacak birşey yok. bırak herkes kendi seviyesini belirlesin. Laf edene bundada vardır bir hayır de geç ve üzme kendini..

sen şeker deyince aklıma geldi ben bi ara çapaya gidiyordum.orda bir kadın vardı hem uzun hem baya kilolu.şeker ve tansiyon hastasıymış. o da kendiliğinden gebe kalmış ama farkedememişler nedense ve şeker ve tansiyon ilaçlarını kullanmaya devam etmiş ve bebeğini kaybetmiş.demek istediğim heran gebe kalabilirsin ikincisi sende de böyle bir sorun olmaz dimi inşallah. aman gözünü seveyim dikkat et zor bulupta bi şeker hapı yüzünden kaybetme.doktora sordun mu '' ben bu ilacı kullanırken gebe kalırsam bebeğe zararı olur mu?'' diye.şekerin daha doğrusu insülin hormonunun yumurtalıklar üzerinde baya etkili olduğunu okumuştum.doktorun sana söylemiş etkilemiyor demiş.sonuçta sana masal anlatmaz demekki gerçekten kontrol altında ve sorun yaratmıyor bunu tahlillere göre söylüyor sonuçta kafasına göre değil.sen hç kafana takma sonuçta herşeyine baktırıyosun endokrinolojiye de gidiosun hiçbişi olmaz evellallah.şekerin var ama farkındasın ve tedavi oluyosun yumurtalarını zarar vermesini engelliosun.hiç teşhis edilmeseydi ne kötü olurdu

tabi tabi ben aksatmadan kontrollerıme gıderım ve doktorum ne derse uyuyorum. ve kullandıgım ılacları aten gebe oluncada ılk 3 ay kullanmam gerekıcek sonrasında gerekırse gebelıgın son donemlerınde ınsulın ıgnesı kullanıcam yada ılacı son aylarda tamamen keseceklermıs. hanı sımdılık sorun yok cok sukur zaten seker adına ne varsa coktaaan kestim. AllAHIMIN takdırıne kalmıs. beklıyorum sımdılık pazartesı su agrılarım ıcın gıdecegım doktora bakalım ne cıkacak ???
buarad gecen sene ben hamle kaldım nısan ayında yanlız bılmıyordum cunkı kanamam olmustu bende adet oldum dıye salladım nerden bılebılırdım kı belırtımde yoktu, megersem ıkızmıs :( ama agrıyla doktora gıttıgımde maalesef düşüyor demıştı yapılacak bırsey yoktu cunkı benım ara ara kanamalarım oldu bende umursamadım salak gıbı hanı dedım belkı adetlerım kafayı yedı dengesızlestı dedm....bıleydım belkı sımdı bebıslerım dogmus olacaktı

bebişi göremedik canım benim daha ama beta hcg değerim 1400 lerde ve pazartesi doktora gideceğiz. bakalım mercimeği görebilecekmiyim. Allahım izin verirse inşallah görebileceğiz. Sen nasılsın? Ben kaygılarını anlıyorum senin ama emin ol kaygılanacak birşey yok. bırak herkes kendi seviyesini belirlesin. Laf edene bundada vardır bir hayır de geç ve üzme kendini..
mine vardir bir hayir diyip gececem artk ne yapalim elden birsey glmiyr:(

Sussu inanmiyorum iliski sirasinda agrim oluyor bnm adetliykende agrim olur hatta asiri simdi bnde kist var acep:cry:off yaaa icim sIkIldi bu arada bnm esimden cekecegim var yaa of kizlar bn bunu yapmaya gelirim ic derim mesela ben cocukmuyum der esimle kavga ederiz verecek olan allah bunlarla mi olacak der bnde sanki yok bu kur verecek diyorum tobe tobe allahim sabir her neyse kiziyor doktora gidecez turkiyedr diyorum hayir diyor bekleyecez bn simdi ne yapayim esimi kandiramiyorum esimi aslinda esim doktorlara karsi degil ama 1 klomen 3 yumurta buyutucu igne buyutucu igneler arabistandan hangi doktora gittiysek herseyiniz iyi diyor gelde sinirlenme o yuzden artik gitmk istmyr esim sperm verdi oda iyi cikti ama cok sanssiz bir kizim yaaaa:cry::(::(
Senin eşinde benimki gibiymiş hakkaten, sadece soğuk su konusunda değil yani :) ben bi doktora gidiyorum bi ilaç veriyo, o ilacı içirmiyor bana 2. bir doktora göstermeden. Başımdan geçen eski ameliyatım yüzünden doktorlara güveni kalmadı maalesef. çok pimpirikli :)

Geri