''21 gün niyet çalışması '' ile sıkıntıların üstesinden gelmek

PeLiNiM

Yeni Üye
Üye
''21 gün niyet çalışması '' ile sıkıntıların üstesinden gelmek
21 gün niyet çalışması sinirlenmemek için dua
Yaşamınızdaki çözemediğiniz sorunu belirleyin. Artık hepimiz biliyoruz, sorun olarak gördüğümüz şey, biz onu öyle görmek istediğimiz için yaşamımızda var. Sorunun dışına çıkmak, yaşanılan olayın bir adım gerisinden bakarak bana ne anlatmak istiyor? Çözülemeyen göremediğim şey nedir? Burada ilerlememe engel olan ne? Dediğimizde, daha farklı bir pencereden, yaşadığımız duruma, duygulara bakmaya başlarız.

Sorununuz, çözemediğiniz nedir? İşsizlik, parasızlık, borçlar, ilişki, sağlık, kendinizi değersi hissetme her ne ise belirleyin ve bunun için 21 günlük bir çalışmaya başlayın.

Ne yapacağız bu 21 günde?

Örneğin işsizlik ve işe girme niyeti için bir çalışma olsun bu. Bunu diğer alanlara da istediğiniz gibi uygulayabilirsiniz. Öncelikle şu anki durumunuzu, işsiz olduğunuz ve işsizlik ile ilgili yaşamış olduğunuz her şeyi olduğu gibi kabul edin. Sorumluluğunu alın. Bu duruma kızmayı, sinirlenmeyi olumsuz enerji üretmeyi bırakın. Bakış açınızı ve davranış biçimlerinizi değiştirin.

Yaşadığınız bu durum için nasıl bir iş hayatında olmak istediğinize dair bir seçim yapın. Firma ismi belirtmeyin. İlla bu işyeri olsun demeyin. Sadece sonuca odaklanın.

Nasıl bir işyerinde çalışmak sizi mutlu eder?
Hangi iş sizi sabah yataktan uçurarak, gülümseyerek kalkmanızı ve işyerinde olmanızı sağlar?
Masa başında çalışarak mı yoksa dışarıda olursa mı daha verimli olursunuz?
İş hayatında kendinizi nerede görmek istersiniz?
Kariyerinizde yükselmek için almanız gereken eğitimler var mı?
Sosyal güvenceler ile ilgili düşünceleriniz neler?
Ekip arkadaşlarınız ile aranızdaki ilişki nasıl olmalı?
Seyahatler ile ilgili düşünceleriniz neler?
İşinizin yaşamınıza etkileri neler olmalı?
Geliriniz için düşündüğünüz rakam nedir?
İçinizdeki yaratıcılığı ne olursa dışarı çıkarabilirsiniz?
Ne zaman işe başlamak istiyorsunuz?

Bütün bu sorulara bir çok arzunuzu da ekleyerek bir işyerinden beklediğiniz ve bu iş yerine verebileceğiniz her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünün. Sadece şunu bilin. Bu iş sizin için hazır. Arz-talep meselesi. Bir yerlerde size ve vereceğiniz hizmete ihtiyacı olan bir firma sizi bekliyor. Sizde bu işi bekliyorsunuz. Ama bir türlü bir araya gelemiyorsunuz. Bu durum kadın - erkek ilişkileri gibi… kadınlar geliyor, adam gibi doğru dürüst bir adam yok diyor. Erkekler geliyor, aile kuracağım dosdoğru bir kadın yok… diyorlar.. Sadece birbirlerine yapıştırmış oldukları olumsuz etiketler ile bir araya geleceklerine bir birlerinden uzaklaşıyorlar. Halbuki istek ve arzu iki taraf içinde aynı. Yargılama ve suçlamalar bunun en önemli sebeplerinden bir tanesi…

Neyse biz yine işe dönelim. Bir araya gelmenize engel olan düşünceleriniz,inançlarınız olabilir, şüphe duyuyor olabilirsiniz, hak etmediğinize inanabilirsiniz. Şimdi bütün bunları kaldırın, amacımız bu engelleri kaldırarak arzunuza kavuşmak. Bunun içinde sizi şüphe dolu çızırtılı yayın yapan frekanstan çıkarıp ses düzeni süper olan bir frekansa çekmek. Tıpkı bir radyo istasyonu gibi.

Yukarıdaki soruların cevaplarını ve daha eklemek istediklerinizi bir cümle haline getirin ve seçimizi yapın, davranış şekillerinizi değiştirmeye başlayın.Gün içinde sanki işsiz değil de, birkaç gün sonra işe başlayacakmış gibi düşünerek hareket etmeye başlayın.

"Yeni bir iş için 21 gün çalışması" için her gün yeni işiniz için adım atın.

İlk başta davranış kalıplarınızı kırın. Gün içinde yaptıklarınızı değiştirin. Şu an işe başlayacak olsanız neler yapardınız?

Niyetiniz ile ilgili her günün tarihini atıp atmış olduğunuz adımı bir deftere yada kağıda yazın.

Bir gün, önceki iş hayatınızdaki olumsuzlukları sizde bırakan tüm olumsuz izleri düşünün ve bunları bırakın, patronlarınızdan,müşterilerinizden özür dileyin çalışma arkadaşlarınızdan özür dileyin.( İlla bu kişileri görmenize gerek yok gözleriniz kapatıp sanki karşınızda ve konuşuyormuşsunuz gibi bunu yapabilirsiniz)Aslında iş hayatınızdaki duruşunuz ile ilgili kendinizle yüzleşin kendinizden özür dileyin. Artık geçmişe dair ne yaşadıysanız geçmişte kaldı bunu sevgiyle bırakın, bugüne taşımayın.

Diğer bir gün iş hayatı adı altında kurmuş olduğunuz kelimeler odaklanın.(çok zor, mücadele gerekiyor, çalışarak para kazanılmaz vs..) ve bunları bırakıp olmasını istediğiniz güzel bir şekilde yeni bakış açınızla tanımlayın..(kolay, eğlenceli insanı büyüten, destekleyen vs )
Diğer bir gün bugüne kadar ertelediğiniz her şeyi yapın. Aramadığınız, görüşmediğiniz tüm insanlara ulaşın. Arayın hatırlarını sorun.

Bir gün iş dünyasında neler oluyor diye dergiler alın, ekonomiyi takip edin mesleğinize dair şeyleri okuyun.

Diğer bir gün iş ilanlarına bakın, cv nizi gönderin. (bu arada beni almazlar gibi yorumlar yapmadan benim işim hazır diye düşünün, uygun olan yerde başlarım) Başka bir gün kendinize bakıma alın. Kuaföre gidin, saçınızı kestirin vs.
Başka bir gün kendinize çiçek alın.
Başka bir gün kendiniz ile ilgili iş hayatında neler yaptığınızı ve neler yapabileceğinize dair bir mektup yazın. Hedefleriniz sıralayın.
İş için bir ayakkabı ya da kıyafet alın. Ya da iş yerinde kullanmak için bir bardak alın.
Bir gün meditasyon yapın.
Yeni iş yerinde çalışıyormuş ve toplantı halindeymiş gibi bir imgeleme yapın, hayal edin bunu sadece. Oradaki başarıyı mutluluğu hissedin.
Bir gün bu iş için dua edin vs..
Kendinize özen gösterin, spor yapın, arkadaşlarınızla buluşun onları evinize davet edin.
Dışarı çıkın ,sinemaya gidin. Hayatın içinde keyif alarak yaşayın.
Bir gün hiç tv.seyretmeyin…
Sahip olduğunuz her şey için teşekkür edin.Sağlıklı olduğunuz için ,dostlarınız için vs.
Kırgınlıklarınızı ve küskünlükleri bırakın
Nefes çalışması yaparak olumsuzluğu bırakabilirsiniz. Nefesinizi verirken kızgınlığı ( ( öfkeyi, siniri,hastalığı vs.) bırakıyorum
Nefes alırken sevgiyi içime çekiyorum,huzuru yaşamıma alıyorum gibi bir çalışma yapabilirsiniz..
İşsiz olduğunuz bu zaman diliminde daha önce vakit bulup ta yapamadığınız her şeyi yapmaya çalışın.

Sonuçta 21 gün boyunca iş odaklı bir adım atın. Bu sadece işiniz ve niyetiniz ile ilgili olsun. Bütün gün bir şeyler yapıp akşamda bu yapmış olduğumu iş niyetim için yapmış olayım diye defterinize yazmayın. Sabah belirleyin ne yapacağınızı ya da gün içinde aklınıza geldiğinde ve yaparken bunu şimdi iş niyetim için yapıyorum diyebilirsiniz.

Onaylamalar yapın gün içinde. Seçimlerinizi tekrar edin.

Seçmiş olduğunuz hayatı yaşadığınızın farkına varın. Neyi kendinize hak olarak görüyorsanız onu yaşayacaksınız. Bu yüzden her an kendinizi ilan edin ve niyetinize odaklanın.

Bütün bunları yaparken aslında ben yapamam, başaramam, bana haksızlık yapıldı vs vs..gibi bahaneleri artık yaşamınızdan çıkarıyor olacaksınız.Yani frekansınız değişmeye başlayacak.
Frekansınız başarı, huzur, mutluluk, maddi bolluk, sevgi vs. olacak.

Kendinizi evrene nasıl ilan ederseniz onu yaşayacaksınız.

İyi ve güzel bir işte çalışmayı hak ediyorum. Keyifle ve mutlulukla yapmış olduğum işten çok para kazanıyorum.Gerçek potansiyelimi kullanıyorum. Yaratıcılılığımı şimdi kullanmaya başladım bile. Çalışma arkadaşlarımla uyum ve denge içinde keyifle çalışarak muhteşem projelere imza atıyorum.Kendimi seviyorum. Kendime ve yaşama güveniyorum.Ben çok değerliyim, başarılı olmak benim en doğal hakkım.

Yaşamın tüm armağanları için teşekkür ediyorum ve yaşamımda olmalarına izin veriyorum.

Her gün için bütün bunlar gibi bir çok onaylamalar kullanabilirsiniz . Bu zaman dilimi içinde olumsuzluklar yaşarsanız, bunlar dikkat etmeniz ve değiştirmeniz gereken şeylerdir. İşte o zaman davranış şeklinizi değiştirin. Daha önce sinirleniyorsanız,şimdi anlamaya, sevgiyle bakmaya çalışın. Kendinize engel olamıyorsanız ortamdan uzaklaşın. Başka bir bakış açısıyla görmeye çalışsın. Bir işyerindeki teklifiniz kabul edilmediyse bilin ki daha iyisi gelecektir bunun için olmamıştır. İnancınızı her zaman koruyun.

Bu 21 günü dediğim gibi her şey için uygulayabilirsiniz. Bir duygunuzdan özgürleşmek için bile. Eski ilişkinizden özgürleşmek, yeni bir ilişkiye başlamak vs..

Aslında burada yapılan kendi değerinize sahip çıkmak, kendiniz için bir şeyler yapmak adım atmak, şikayeti bırakıp seçim yapmak ve buna odaklanmak.

21 gün içinde çok şey değişebilir.Siz yeter ki adım atın.. Kendiniz için, niyetleriniz için atmış olduğunuz her adım yaşamınızda güzel değişimler getirecektir.

Yaşamın size getireceği sürprizlere açın kendinizi ve sevgiyle kabul edin en önemlisi yaşamınızda olmasına izin verin.

Unutmayın!!!! Birinci göreviniz yaşamdan keyif almak, mutlu olmak, sevinç duygusu içinde yaşamak. Bunu şartlar değiştiğinde değil , kendinizi değiştirerek yapabilirsiniz..

alıntı

Son düzenleme:
Geri