gebe
  1. GREY

GREY Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    362
    Ödül Puanları:
    63

2100 Yılı

Konu, 'İlginç Haberler' kısmında GREY tarafından paylaşıldı.

2100 Yılı, neler olacak, ne gerçekleşecek, insanoğluna etkisi, bilime etkisi hakkında bilgi alalım arkadaşlar.

Zaman geçtikçe değişim mutasyon olacaktır elbette. Ogünleri göremeyiz diye düşünüyorum. 2011 yılıdayız ve söz konusu 2100. Hayırlısı artık. :)

2100 yılında insanoğlunu nasıl bir geleceğin beklediğini anlatan Amerikalı bilim insanları; insanların ölene kadar 30’lu yaşlarında kalacağını ve birçok sektörde de robotların iş gücünde kullanılacağını tasvir ediyor

ABD’li fizikçi Michio Kakui, 300 bilim insanı ile görüşerek yazdığı “Geleceğin Fiziği” adlı kitapta 2100 yılında insanlığı nasıl bir geleceğin beklediğini anlattı.

Bilim insanları 2100’deki dünyayı şöyle tasvir ettiler:

- Yaşlanma genleri keşfedilecek ve yaşlanma 30’lu yaşlarda durdurulacak.,

- Laboratuvarda üretilen organlar nedeniyle kimse organ yetmezliğinden ölmeyecek.

- İnternete bağlanabilen kontak lensler icat edilecek. Böylece yolda karşılaştığı kişiyi hatırlayamayan biri onunla ilgili tüm bilgiler anında gözünün önüne getirebilecek.

- Sabah uyanıldığında, kafada bulunan sensörler ile kişi daha yüzünü yıkarken mutfaktaki robot fırına mesaj göndererek çayı ısıtıp, yumurtayı pişirmesini sağlayacak. Arabalar da aynı sensörler yardımıyla, kişi henüz evden çıkmadan garajdan çıkıp kapının önüne gelecek.

- Robotlar birçok sektörde insanın yerini alacak

2100 Yılı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 2100 yilindan duvar yazilari:)

2100 yilindan duvar yazilari:)

-Dikkat!..Meteor düşebilir. -Lütfen uzaya tükürmeyiniz. -Buraya uranyum döken eşşektir. -Türbeye chip,süper iletken materyal,fiber optik kablo bağlamayınız. -Oy kullananlar lütfen parmaklarınızı radyasyonlu suya istenmeden batırınız. -Galaktik yolculuklarda lütfen ışın silahınızı görevli androidlere veriniz. -Bina içi ışınlama kabini 4 kişiliktir.12 yaşından küçüklerin yanlız binmesi yasaktır....
  2. 2100 Kalorilik Diyet

2100 Kalorilik Diyet

Hedef: Haftada ortalama 0.5 kilo Günlük kalori: 2100 Kcal Uzun sürede yavaş ve dengeli bir şekilde kilo verebileceğiniz bir diyet. Bu diyeti istediğiniz kiloya ulaşasıya dek 7 günlük periyotlar halinde uygulayabilirsiniz. %53 Karbonhidrat, %17 Protein, %30 Yağ 1. GÜN Sabah : Çay veya kahve (şekersiz), 1 su bardağı süt (200ml), 2 kibrit kutusu beyaz peynir (az yağlı), salatalık, domates, 2...
  3. yıllar

yıllar

YAS 5 Anne ve babamin birbirlerine bagirmalarinin beni ne kadar korkuttugunu ögrendim. YAS 7 Mesrubat icerken gulersem ictigimin burnumdan gelecegini ogrendim YAS 12 Bir seyin degerini anlamanin en iyi yolunun bir sure ondan yoksun kalmak oldugunu ogrendim. YAS 13 Annemle babamin elele tutusmalarinin ve opusmelerinin beni daima mutlu ettigini ogrendim. YAS 15 Bazan hayvanlarin kalbimi...
  4. Türk biliminsanlarından 2100 yılı felaket senaryoları

Türk biliminsanlarından 2100 yılı felaket senaryoları

2100 yılında dünya nasıl olacak 2100 türkiye haritası yılında dünya nasıl olacak video türkiye haritası Küresel iklim değişikliği senaryolarına göre 2100 yılına gelindiğinde sıcaklıklar 1-3 santigrat artacak, deniz seviyesi ise 15-95 santimetre arasında yükselecek. Küçük gibi gözüken bu değişiklik ise, ekosistemde önemli tahribatlara yol açacak, kolera, malarya artacak, tatlı su değer...
  5. 2100 Yılında Kız ve Erkek Tanışması

2100 Yılında Kız ve Erkek Tanışması

2100 türkiye haritası 2100 yılında teknoloji yılında türkiye haritası Teknoloji almış başını gidiyo arakdaşlar,neler icat ediliyo hepimiz görüyoruz.Aslında bir yönden iyi bir yönden kötü çünkü bizleride etkiliyo bu teknolojinin ilerlemesi. Ammaaaa 2100 yılına kadar neler degişir diye merak edener varsa kıcasık bir Kızve erkeğin tanışma sahnesine bakalım..

Sayfayı Paylaş