gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı

Konu, 'Site Duyurularımız' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

23 Nisan 1920, Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilân ettiği tarihtir. Atatürk, 23 Nisan 1924′te ‘23 Nisan’ gününün bayram olarak kutlanmasına karar vermiştir. Bu tarihten 5 yıl sonra 23 Nisan 1929’da Atatürk bu bayramı çocuklara armağan etmiştir ve 23 Nisan ilk defa 1929 yılında Çocuk Bayramı olarak da kutlanmaya başlanmıştır. 1979′da, yine ilk olarak altı ülkenin katılmasıyla uluslararası boyuta taşıdığımız bu millî bayramımıza, ortalama olarak her yıl kırkın üzerinde ülkeden gelen ve Türk çocuklarının misafiri olan yabancı ülke çocukları da katılmaktadır. Dünya’da çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı bütün dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye’dir.
    Türk milletinin gönlünde, onun bağımsızlığının sarsılmaz ifadesi olarak en önemli yeri işgâl eden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayr**** her yıl yurdumuzda ve yurtdışındaki temsilciliklerimizde, bütün kurumlarımızda, okullarımızda ve her evde çeşitli etkinliklerle kutlanarak millî birliğimizin kenetlenmiş ifadesini temsil etmektedir.
    Büyük önder Atatürk’ün düşüncesinde çocuklar, milletin geleceğidir. Onlara duyduğu sarsılmaz güvenin ve büyük sevginin ifadesi olarak, millî bayramımız olan 23 Nisanlar’ı çocuklara armağan etmiştir. Tarihimizin gurur dolu sayfalarının yeni nesillerce öğrenilmesi ve Türk Devleti’nin devamını emanet edeceğimiz yeni Cumhuriyet bekçilerinin bu bilinçle yetişmesi amacıyla 23 Nisanlar, önemli birer vesiledir.
    Milletimize ve bütün çocuklara kutlu olsun.

Atatürk diyor ki:
    “Bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da millî egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir.”

2. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı

Tüm çocukların ve kendini çocuk hissedenlerin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun...

3. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

Tüm yavrularımızın ulusal egemenlik ve çocuk bayramları kutlu olsunnnn :)

4. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

TEŞEKKÜRLER BÜYÜK ULU ÖNDER ...ATAMIZ... teşekkürler pasim..bütün çocukların 23 nisanı kutlu olsun..

5. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113

TÜRK ÇOCUĞU DİYOR Kİ

Seneler kutlu bana,
    Aylar umutlu bana.
    Her an haykırıyorum :
    Türk'üm ne mutlu bana.

Cesaretim candadır.
    Şöhretim dört yandadır,
    Benim bütün cevherim,
    Nabzımdaki kandadır.

Tarihten eski yaşım,
    Harpte eğilmez başım,
    Toplar can yoldaşımdır,
    Silahlar arkadaşım.

İzmir benim, Van benim
    Şeref benim, şan benim,
    Kars, Erzurum, Erzincan,
    Konya Ardahan benim.

Yurda nasıl doyarım?
    Uğruna can koyarım,
    Ona, bir yan bakanın,
    Gözlerini oyarım.

Türk, dünyada bir tektir,
    Milletlere örnektir,
    Türklüğün meşalesi
    Asla sönmeyecektir.

Halil SOYUER

6. elmalı kurabiye

elmalı kurabiye Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    13
    Ödül Puanları:
    0

bütün dünya çocuklarının bayramı kutlu olsun

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan 1920 Büyük Millet Meclisi'nin açılış günüdür. Her 23 Nisan günü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı birlikte kutlarız. Egemenlik yönetme yetkisidir. Ulusal egemenlik; yönetme yetkisinin ulusta olmasıdır. Osmanlı imparatorluğu döneminde egemenlik padişahta idi. Padişah ülkeyi dilediği gibi yönetirdi. İmparatorluğun son yıllarında padişahlar rahatlarını düşündüler. Yurt bakımsız...
  2. 23 Nİsan Ulusal Egemenlİk Ve Çocuk Bayrami

23 Nİsan Ulusal Egemenlİk Ve Çocuk Bayrami

23 Nisan 1920, Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilân ettiği tarihtir. Atatürk, 23 Nisan 1924′te ‘23 Nisan’ gününün bayram olarak kutlanmasına karar vermiştir. Bu tarihten 5 yıl sonra 23 Nisan 1929’da Atatürk bu bayramı çocuklara armağan etmiştir ve 23 Nisan ilk defa 1929 yılında Çocuk Bayramı olarak da kutlanmaya...
  3. 23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı kutlu olsun!

23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı kutlu olsun!

çocuk bayramı 23 nisan bayramı 23 nisan çocuk cocuk bayrami kutlu olsun 23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramını Meleklermekanı.com olarak kutluyor,Sayın önderimiz Atatürk ile birlikte tüm silah arkadaşlarını ve şehitlerimizi saygıyla anıyoruz. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!... 23 Nisan 1920 Büyük Millet Meclisi'nin açılış günüdür. Her 23 Nisan günü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı birlikte...
  4. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı Mesajları

23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı Mesajları

23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı Mesajları arıyorum ben şimdiden yardımlarınız için çok tşk ederim.
  5. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hakkında bilgi yazar mısınız acaba bu sayfadan?

Sayfayı Paylaş