gebe
  1. CeReN87

CeReN87 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    35
    Ödül Puanları:
    0

Atatürk diyor ki....23 nisan ın önemi.....

Konu, 'Kültürel ve Sanatsal Etkinlikler' kısmında CeReN87 tarafından paylaşıldı.

23 nisanın önemi Atatürk diyor ki:
    Bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da millî egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir.

23 Nisan 1920, Türk Milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk Halkının Egemenliğini ilân ettiği tarihtir.
    Atatürk, 23 Nisan 1924'te '23 Nisan' gününün bayram olarak kutlanmasına karar vermiştir. Bu tarihten 5 yıl sonra 23 Nisan 1929’da Atatürk bu bayramı çocuklara armağan etmiştir ve 23 Nisan ilk defa 1929 yılında Çocuk Bayramı olarak da kutlanmaya başlanmıştır. 1979'da, yine ilk olarak altı ülkenin katılmasıyla uluslararası boyuta taşıdığımız bu millî bayramımıza, ortalama olarak her yıl kırkın üzerinde ülkeden gelen ve Türk çocuklarının misafiri olan yabancı ülke çocukları da katılmaktadır. Dünya’da çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı bütün dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye’dir.
    Türk milletinin gönlünde, onun bağımsızlığının sarsılmaz ifadesi olarak en önemli yeri işgâl eden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, her yıl yurdumuzda ve yurtdışındaki temsilciliklerimizde, bütün kurumlarımızda, okullarımızda ve her evde çeşitli etkinliklerle kutlanarak millî birliğimizin kenetlenmiş ifadesini temsil etmektedir.
    Büyük Önder Atatürk’ün düşüncesinde çocuklar, milletin geleceğidir. Onlara duyduğu sarsılmaz güvenin ve büyük sevginin ifadesi olarak, millî bayramımız olan 23 Nisanlar’ı çocuklara armağan etmiştir. Tarihimizin gurur dolu sayfalarının yeni nesillerce öğrenilmesi ve Türk Devleti’nin devamını emanet edeceğimiz yeni Cumhuriyet bekçilerinin bu bilinçle yetişmesi amacıyla 23 Nisanlar, önemli birer vesiledir.Milletimize ve bütün çocuklara kutlu olsun.

juju, ASİMELEK ve EnCey bunu beğendi.
  2. EnCey

EnCey Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    468
    Ödül Puanları:
    113
    Atam nurlar içinde yat...

3. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113
    süpersinn ceren. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!!

ellerine sağlık canım çok güzel olmuş:D:D

4. juju

juju Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    0
    Atatürk diyor ki:

Bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da millî egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir.

tşkler canım bende katılıyorum NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

5. Misafir

Misafir Forum Okuru

Tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Bayramı kutlu olsun...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...!

Atatürk diyor ki....23 nisan ın önemi..... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Diyorum ki....

Diyorum ki....

Sana ayırdığım günler adına diyorum ki,seninle çok şey paylaştım,içimden doğru sevdim seni,çarpmadım bölmedim ,yanımdaydın sağımdaydın solumdaydın ama...ama...bu gece hüküm gecesi, sadece şu an konuşuyorum,herşeyi terk edip yıldızların arasından bir yıldız gibi kayıp gideceğim,ruhumun en titrek halinde sana ve dostluğuna elveda diyeceğim...sadece sevdiğim renklere sarılacağım...biliyor musun...
  2. Atatürk Diyor ki - Nurullah Aydın

Atatürk Diyor ki - Nurullah Aydın

nurullah aydın ATATÜRK DİYOR Kİ... LİDER DEDİĞİN ... Her şeyden önce; Kim olduğunu bilmeli ve kendine güvenmelidir. Her kim olursa olsun insanlara değer vermeli ve mütevazi olmalıdır... Önde yürüyen değil, yol gösteren olmalıdır. Yeri geldi mi sıradan bir asker, Yeri geldi mi Başkomutan olmalıdır... Fedakar olmalıdır. tikelerine ve sözlerine bağlı olmalıdır. Güvenilir ve samimi...
  3. 23 Nisan 1920'nin Önemi

23 Nisan 1920'nin Önemi

23 Nisan 1920 23 Nisan 1920 Önemi TBMM ''Bu tarihi kim bilmez ? '' dediğinizi duyar gibi oluyorum melekler ama ne yazık ki hala tarihe damgasını vurmuş bizim için önemli olan bu tarihlerden bihaber olanlar çok. Hem onlara hatırlatma açısından hem de bir kez daha o zor ama gurur verici günleri hatırlamak açısından 23 Nisan 1920'den bahsetmek istiyoruz sizlere :) 23 Nisan 1920 de...
  4. 23 Nisanın Önemi

23 Nisanın Önemi

23 Nisanın Önemi nedir 23 Nisanın Önemi hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim.
  5. 23 Nisanın Anlam Ve Önemi

23 Nisanın Anlam Ve Önemi

23 Nisanın Anlam Ve Önemi nedir bu konuda bilgi verirseniz çok sevinirim.

Sayfayı Paylaş