3,5 ayda 10 cm boy uzatan yöntem | Melekler Mekanı FORUM - 01 Ekim 2016

3,5 ayda 10 cm boy uzatan yöntem

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.178
    Ödül Puanları:
    113
    boy uzatan besinler boyu uzatan besinler boyu ne uzatır balık yağı boy uzatırmı yiyecekler
    Dokuz Eylül Üniversitesinden 4 bilim adamı, insan boyunu uzaktan kumanda ve belirli bir ağırlık uygulayarak uzatmak için geliştirdikleri 2 proje için Avrupa Patent Ofisine başvurdu.

İlk projede boy uzatmak isteyenler için kemik içerisine çakılan çiviler, uzaktan kumanda ile her gün 1 mm boy uzatacak. Bu projede hasta, yattığı yerden boyunu uzatabilecek. Diğer projede ise günde bir kez ayağını yere sertçe vuran kişinin boyu aynı oranda uzayabilecek. Projeyle birlikte bir kişinin boyu 3.5 ay gibi kısa bir sürede 10 santimetre uzatılabilecek.

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Havıtçıoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, TÜBİTAK ve DPT'den aldıkları destek sayesinde geliştirdikleri laboratuvarlarında, Bilgisayar Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Kimya Fakültesi ve bazı bölümlerle ortaklaşa projeler geliştirdiklerini anlattı.
    Havıtçıoğlu, kendisiyle birlikte Doç. Dr. Önder Baran, araştırma görevlileri Bora Uzun ve Hakan Oflaz ile hem mekanik hem de şekil bellekli alaşımlardan yararlanılarak insan boyunu uzatmak için geliştirdikleri proje için Avrupa Patent Ofisine 18 Eylül 2006 tarihinde başvurduklarını, 3 ay sonra patentlerin gelmesini beklediklerini kaydetti.

YATARAK BOYUNU UZATABİLECEK

Bacağını uzatmak isteyen kişi için önceden ne kadarlık bir uzamanın gerçekleştirileceğini tespit ettiklerini, laboratuvarlarda, kemik içerisine çakılacak çivinin ona göre tasarlandığını belirten Havıtçıoğlu, ''Hastanın bacağı 4 cm kısa ise çivinin içerisine yerleştirilen özel sistemlerle o miktarda boy uzayacak. Hasta istese de bunun üzerinde bir uzama gerçekleşmeyecek'' dedi.

Şekil bellekli alaşımlardan yararlanılarak insanın boyunun uzatılması projesinde, elektronik bir frekansın uzaktan kumanda ile harekete geçirilerek kemik içerisine çakılan çivinin yukarıya doğru hareketinin sağlanacağını dile getiren Havıtçıoğlu, hastaya verilecek kumandayla kendi boyunu kendisinin uzatabileceğini ifade etti. Havıtçıoğlu, çivilerin kemik kaynaması sağlandıktan sonra çıkarılabileceğini kaydetti.

3.5 AYDA 10 SANTİMETRE

Geliştirilen yöntemlerin uyluk ve kaval kemiklerine monte edilebileceği bilgisini veren Havıtçıoğlu, hastanın boyunun her gün 1 milimetre uzatılabileceğini, bu yöntemlerle kısa bir sürede uyluk kemiğinin 15, kaval kemiğinin 10 cm olmak üzere toplam 25 santimetrelik bir uzamanın gerçekleştirilebileceğini bildirdi. Havıtçıoğlu şöyle konuştu:

''Mekanik yöntemde, hasta günde bir kez bacağına aşırı yüklenme yapacak. Kemik içerisine yerleştirilen çivinin özel aksamları var. Belirli yüklenme karşısında çivi kendiliğinden uzayacak. Vücut ağırlığının ortalama 3 katı kadar bir kuvvetle yere vurulduğunda çiviler dişliler yardımıyla harekete geçiyor ve 1 milimetrelik bir uzama gerçekleşmiş oluyor.

İstenen uzama sağlandığında otomatik olarak sistem kilitleniyor. Diğer yöntemde ise belli bir frekansta bilgisayar mühendisleri tarafından yüklenen sistem, hastanın kendisi tarafından uzaktan kumandayla uygulanabiliyor. Hastaya bir şifre veriliyor, uzaktan kumandayla gönderilen frekansla sistem çalışıyor ve ne kadarlık bir uzama sisteme yüklenmişse bir günde 1 milimetrelik uzamayla istenen boya kavuşulmuş oluyor.

Bu sistemlerin diğer boy uzatma sistemlerinden en büyük farkı hem acıyı çok azaltması, hem tedavi sürecini yarı yarıya indirmesi, hem de enfeksiyonu ortadan kaldırması. Diğer yöntemlerde 10 cm'lik bir boy uzatma işlemi 7 ay sürerken, bu yöntemlerde 3.5 ay sürecek.''

HERKESE UYGULANMAYACAK

Bu yöntemlerin her isteyene uygulanmayacağına dikkati çeken Havıtçıoğlu, bacağında travma sonrasında tek bacakta kısalığı olanların, değişik nedenlerle bacağı kısa olanların ve boyu kısa olanların boyunun uzatılacağını kaydetti. Havıtçıoğlu, ''Boy uzatmanın amacı estetik amaçlı değil fonksiyon amaçlı. (Benim boyum 175 bir 10 cm daha uzatıp manken olmak istiyorum) diyenlerin boyunu uzatmayı uygun görmeyiz'' diye konuştu.

2. CeMRe YoSH

CeMRe YoSH Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: 3,5 ayda 10 cm boy uzatan yöntem
    Ben bu yöntemi almıyim

3. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

fiyat
    bu ameliyat nekadara mal olr bana fiyat sölermsnzz

4. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    119
    Ödül Puanları:
    0
    dert yapanlar düsünsün ben memnunum :D

5. Misafir Melek

boyum uzasın istiyorum

benim adım sibel 18 yasındayım 1.40 boyundayım kilom 45 ama göbeyim her bölgemden fazla benim boyum uzar mı? cok problem yapıyorum bu konuyu bu yapyıgınız boy uzatma islemi banada olumu? olusa ne kadara maal olur ? ailede en kısa benim boy uzatsın diye bitkikere bakıyorum her aksam yatmadan önce süt iciyorum bana yardım edin

6. tuğba88

tuğba88 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    daha tam olarak ergenliğini tamamlamadığın için spor yaparak uzayabiirsin sütünde çok faydası olur özellikle çökelek de çok fazla kalsiyum vardır.ve bir de tabiki plates yapman lazım rahat bi 5 cm uzarsın çok faydası oluyor çünkü

7. Misafir Melek

boy uzatma

ya ben 16 yasındym kılom 55 boyum 56 daha uzamak ıcın ne yapmalıyım

8. Misafir Melek

dertlı

boyum 55 kılom 55 170 olabılırmıyım acaba

9. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Boy

Ben 13 yaşındayım. Boyum 1.55 sizce 1.75 olabilir miyim? Tesekkurler:)

10. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

sen zaten 16-17 yaşına gel bi boyun zaten uzun olur ki dert ettiğin şeye bak

11. boyum neden uzamıyor

boyum neden uzamıyor Forum Okuru

16 yaşındayım doğuştan kalp hatalığım vardı hasta olduğum için gelişimim yavaşladı 1.55 boyum 50 kilom boyumun uzaması için ne yapmam gerek.... yardımcı olun tşkrler...:(

12. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Ben 14 yşındayım boyum 1.53cm acaba boyum uzarmı¿

13. sabandemirr

sabandemirr Forum Okuru

Yaşım 16 boyum 1.70 daha boyum uzar mı uzarsa ne kadar uzar

14. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

merhaba bn 14 yaşındayım 1.40 boyundayım acaba boyumu uzatmak için ne yapabilirim :((

15. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Boy

Benim yaşım 15 kilom 50 boyum 1.66 Basketbol oynuyorum 7 senedir daha ne kadar boyum uzar?

3,5 ayda 10 cm boy uzatan yöntem konusuna benzer içeriklerimiz
  1. boyunuz kaç cm tım??

boyunuz kaç cm tım?? hadi cekınmeden yazın?!!! yoksa kilolarınızıda sorarım?!
  2. Saçları 3 ayda omuzdan bel'e uzatan formül

sinameki saç sinameki otu saç bemiks ampul bemiks ampül ampul fiyatı Kızlar bu formül bir kuaförün formülü kendiside kullanıyormuş ve müşterileride uyguluyormuş,çok doğal bir yöntemmiş.:D Uzama başlaması hızla 1 aydan sonra belli oluyormuş.Belki denemek istersiniz ve sizinde işinize yarar diye sizlerle paylaşmak istedim:)Buyrunuz melekler:) Malzemeler: Sinemaki otu,badem yağı,bemiks ampül...
  3. ayda 3 cm uzayan saçlar

haftada 1 cm uzayan saçlar saçım uzadı saçlarım uzadı bemiks ampülün saça faydası arkadaşlar benimde yeni yaptığım saç maskesini paylaşmak istedimm ayda 3 cm uzuyormuş denilene göre bende 3cüye yapıyorum bakalım sonucu merakla bekliyorum. 1 tutam senameki otunu yarım çay bardağı suda kaynatıyoruz ılıyınca içine 1 çorba kaşığı badem yağı ve 1 bemiks ampul ekliyoruz saç diplerimize sürüyoruz 3...
  4. Saçları 3 Ayda Omuzdan Bele Uzatan Formül

Saçları 3 Ayda Omuzdan Bele Uzatan Formül, çabuk saç uzatmanın yolları nelerdir kızlar. Kızlar saçlarım çarçabuk uzasın istiyorum ama ne yapacağımı bilmiyorum bir formul varmış Saçları 3 Ayda Omuzdan Bele Uzatan Formül nasıl bir formül o?
  5. Saçlarınız sinameki kürüyle ayda 3 cm uzasın

Merhabalar arkadaşlar Geçtiğimiz Mart ayında belimde olan saçlarımı malesef ki omzumda kestirmek zorunda kaldım kırıklardan dolayı tabiki tüm bayanların başına gelen sorunlar duzlestiriceler ,fönler , boyalar vs.simdi size bundan 2 sene önce kullandığım saç uzatma işleminden bahsedeceğim her duştan önce cam terbenti ve yılan yağı kullanıyordum cam terebenti niyle y(arım şampuan in içine 2...

Sayfayı Paylaş