gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

30 Ağustos Bayramı Nedir biliyor musunuz

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

merhaba millet 30 Ağustos Bayramı Nedir bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bana yazarsa sevinirim.

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

30 Ağustos Zafer Bayramı Nedir

30 Ağustos Zafer Bayramını Neden Kutluyoruz

30 Ağustos 1922 tarihi, Türk ulusunu esir etmek isteyen yayılmacı, istilacı güçlere karşı; kadınıyla çocuğuyla, ordusuyla topyekûn verdiği bir savaşın ve ulusal benliğini kurtardığı ve Zafer Destanı’nın yazıldığı gündür.

Her yıl 30 Ağustos günü kutlanan Zafer Bayramı, Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin ulusal bayramıdır. Zafer Bayramı, 1922 yılında 26 Ağustos'ta başlayıp, 30 Ağustos'ta Dumlupınar'da Mustafa Kemal'in başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi'ni (Büyük Taarruz) anmak için kutlanan bayramdır. İşgal birliklerinin ülke sınırlarını terketmesi daha sonra gerçekleşse de, 30 Ağustos sembolik olarak ülke topraklarının geri alındığı günü temsil eder.

30 Ağustos Bayramı Nedir biliyor musunuz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 30 Ağustos Zafer Bayramı

30 Ağustos Zafer Bayramı

Türk tarihi zaferlerle doludur. Ama 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanan Dumlupınar Savaşı, Türk ulusunun yeniden dirilişidir. Malazgirt Savaşı’yla (1071) 26 Ağustos’ta Anadolu’nun Türklere kapıların açan kahraman ordumuz; Başkomutanlık Meydan Muharebesi’yle de Anadolu topraklarının Türk Vatanı" olduğunu önünde durulmaz bir iradeyle düşmana ispatlamıştır. Ve yine ulusumuzun iradesiyle...
  2. 30 ağustos zafer bayramı

30 ağustos zafer bayramı

30 AĞUSTOS BÜYÜK ZAFER BAŞKOMUTANLIK MEYDAN SAVAŞI İlgi: Büyük Zaferin Önemi Güneş batıya yaklaştıkça ateşli, kanlı ve ölümlü bir kıyametin kopmak üzere olduğu bütün ruhlarda seziliyordu. Biraz sonra dünyada büyük bir çöküntü olacaktı. Ve beklediğimiz kurtuluş güneşinin çıkıp doğabilmesi için bir çöküntü gerekli idi. Karanlıklar içinde bu çöküş gerçekleşmeli idi. Gerçekten göğün karardığı...
  3. Ramazanda Neden 30 Gün Oruç Tutulur biliyor musunuz

Ramazanda Neden 30 Gün Oruç Tutulur biliyor musunuz

Merhaba arkadaşlar merak ettim acaba neden Ramazanda Neden 30 Gün Oruç Tutulur biliyor musunuz?
  4. 30 Ağustos Da Ne Oldu biliyor musunuz

30 Ağustos Da Ne Oldu biliyor musunuz

Merhaba arkadaşlar ben 30 Ağustos Zafer bayramında ne oldu çok merak ediyorum bu konuda bana bilgi verirseniz çok sevinirim.
  5. 30 Ağustos Ne Oldu biliyor musunuz

30 Ağustos Ne Oldu biliyor musunuz

Arkadaşlar 30 Ağustos tarihin de Ne Oldu bu konuda bana bilgi verecek bir arkadaşımız ya da arkadaşlarımız vardır inş aranızda.

Sayfayı Paylaş