gebe
  1. ^Gri Melek^

^Gri Melek^ Hamiş Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    201
    Ödül Puanları:
    63

46 Yıl Süren Hamilelik..

Konu, 'Gebelik' kısmında ^Gri Melek^ tarafından paylaşıldı.

46 yıl önce doğurdu ama acıları yeniden başlayınca korkunç gerçekle karşılaştı. Kadının 46 yıl önce hamile kaldığı bebek içeride taş kesilmişti. İnternet haberin haberine göre; 1955’te, Kazablanka’nın bir köyünde yaşayan Zehra Ebu Talip, ilk çocuğuna hamile kalır.

ZEHRA BEBEĞİ DOĞURMUYOR

Doğum sancıları tutan Zehra hastaneye kaldırıldı. Aradan 48 saat geçmiştir ama hala bebek doğmamıştır. Doktorlar "sezaryen şart" derler. Ancak Zehra korkmaktadır. Çünkü bir başka kadının sezaryenle doğum yaparken öldüğünü görmüştür. Doğum yapmadan hastaneden kaçar...

Zehra`nın doğum sancıları günlerce devam eder. Ama birkaç gün sonra Birkaç gün sonra bebek hareket etmeyi keser ve acı diner.

HAMİLELİĞİNİ "UNUTUYOR"!

Fas geleneklerine göre, bebek anne karnında sırf annenin onurunu korumak için uyuyabilir. Zehra da bebeğinin uykuya daldığına inanır ve hamileliği aklından silip çıkarır. 3 çocuk evlat edinir, kendisine torunlar bahşedilir.

75 YIL SONRA YENİDEN SANCILANIYOR

Aradan çok uzun zaman geçer. Zehra 75 yaşına gelmiş ve acıları yeniden başlar.

Evlatlıklarından biri bu durumdan endişelenir ve annesini hemen bir uzmana, Rabat`a götürür. Dr Taibi Quazzani karın şişkinliğinin yumurtalıktan kaynaklanan bir tümörden dolayı olduğunu düşünerek, Zehra`ya ultrason çekimini uygun görür.

KARINDAKİ BEBEK TAMAMEN KİREÇLENMİŞ

Ultrason sonucunda kendisinin de açıklayamadığı bir kütle vardır. Zehra`yı bir radyograf uzmanına havale ederek onun da fikrini almak ister. İkinci bir uzman incelemesinden sonra karın bölgesindeki kireçlenmiş kütlenin 46 yıl önce Zehra`nin hamile kaldığı bebeği olduğu anlaşılır.

Yumurtalar anne karnında anormal bir yerde (ektopik) döllenmiştir. Büyüyen cenin karın bölgesindeki plasenta`ya hayati organlarıyla tutunmuş ve bu gelişimi devam ettirmiştir.

4 SAATLİK AMELİYATLA ALINIR

Doktorlar ceninin anne karnından alınmasının ne kadar güvenli olacağı konusunda büyük bir sıkıntı yaşarlar. Cenin yaklaşık 4kg ağırlığında ve 42cm boyundadır.

Operasyon sonrasında ise ceninin tamamen taşlaştığı görülür. En şaşırtıcı olan ise ceninin kendi hayati organlarını ve karın duvarını eritip diş bölgenin sert bir cisim halini almasını sağlamasıdır.

4 saatlik başarılı bir operasyon sonrasinda cenin anne karnından çıkartılır. Ektopik hamilelikte eğer ölü cenin anne vücudu tarafından yeniden absorbe edilmeyecek kadar büyükse, cenin annenin bağışıklık sisteminden tamamen farklı bir beden halini alır.

Anne vücudu ise böyle bir durumda muhtemel enfeksiyonlardan korunmak için, cenini dokular öldüğünde ve kuruduğunda kireçli bir kılıfla kaplar. Kireç tabakası oluştuğunda, cenin yavaş yavaş taşlaşmaya doğru giderek sonunda taş bebek halini alır.

Son düzenleme: 29 Eylül 2010
  2. sevde 7

sevde 7 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.092
    Ödül Puanları:
    113
46 Yıl Süren Hamilelik.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Altmış Yıl Süren Aşk Hikayesi

Altmış Yıl Süren Aşk Hikayesi

Buz gibi bir günde hızlı hızlı yürürken, birden ayağımın ucunda bir cüzdan gördüm... Hemen aldım. Sahibini gösteren bir kimlik vardır diye acele acele açtım... Üç dolar çıktı... Bir de buruşmuş, sararmış, eskimiş mektup... Belli ki yıllardır o cüzdanın içinde duruyordu. Zarf öylesine harap olmuştu ki... Sadece tepedeki "iade" adresi okunabiliyordu. Mektuba bir göz attım. Bir ipucu...
  2. hamileliğim süresince idrar kaçırma sebebi

hamileliğim süresince idrar kaçırma sebebi

Hamilelerde en sık görülen sorun sık görülen ürolojik problem sık idrara çıkma ve idrar kaçırmadır. Utanma, çekinme gibi nedenlerle hamilelerin bir çoğu bu durumu saklar. Hamilelikte idrar kaçırma iki şekilde görülür. Urge inkontinans : Tuvalete gidene kadar...
  3. Hamileliği 46 yıl sürdü

Hamileliği 46 yıl sürdü

Tam 46 yıl önce hamile kaldı. O zaman doğum gerçekleşmedi. Ancak 75 yaşında doğurdu. İşte doğan bebek; 46 yıl önce doğurdu ama acıları yeniden başlayınca korkunç gerçekle karşılaştı. Kadının 46 yıl önce hamile kaldığı bebek içeride taş kesilmişti. The Five TV'nin haberine göre; 1955’te, Kazablanka’nın bir köyünde yaşayan Zehra Ebu Talip, ilk çocuğuna hamile kalır. ZEHRA BEBEĞİ...
  4. **60 yıl süren aşkınnn gücü**

**60 yıl süren aşkınnn gücü**

Buz gibi bir günde hızlı hızlı yürürken, birden ayağımın ucunda bir cüzdan gördüm… Hemen aldım. Sahibini gösteren bir kimlik vardır diye acele acele açtım.. Üç dolar çıktı.. Bir de buruşmuş, sararmış, eskimiş mektup… Belli ki yıllardır, o cüzdanın içinde duruyordu. Zarf öylesine harap olmuştu ki. Sadece tepedeki “İade” adresi okunabiliyordu. Mektuba bir göz attım. Bir ipucu bulma ümidi...
  5. 46 yıl hamile kaldı

46 yıl hamile kaldı

46 yıl hamile kaldı. Ağrılarla doktora gitti. Ultrasondan sonra çıkan sonuç şaşırttı. 1955'te, Kazablanka'nın biraz dışındaki bir köyde yaşayan Zehra Ebu Talip adlı Fas`li kadın ilk çocuğuna hamile kalır. Doğuma 48 saat kala büyük bir acı içinde kıvranan Zehra hastaneye kaldırılır. Doktorlar, doğumun ancak sezeryanla gerçekleşebileceğini anne adayına bildirirler. Bu konuşmadan hemen sonra...

Sayfayı Paylaş