gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

5 aylık bebeğe genel anesteziyle sünnet olurmu?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba.3 oğlum var ve 3. plansız oldu :) Büyüklerin sünnet işi bittiği için 3.bebeğimizi ufakken kestirmek istedik.Şu anda 5 aylık ve bulunduğumuz yer küçük bir yer. Tek bir hastane var oraya mecburuz.Yalnız burda da sünneti genel anesteziyle yapıyorlarmış.Bu saçma değil mi ? 5 aylık bebek sonuçta.Üstelik sünnetten önce 3 saat , operasyon süresinde 1 saa tbve sünnet sonrası 3 saat olmak üzere 7 saat aç kalacakmış, olacak iş mi bu ?

2. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    Ben olsam asla kabul etmem !! Evet cok ama cok sacma. Bence baska bi sehire git. Benim kizimin dr u bile baska sehirde. Cok uzak degil 50 km. Ama hic gozumde degil yani bi 50 daha olsa giderim. Cocuk hastaneside orda. Bence merkeze yada baska buyuk bi hastaneye git derim ama yinede sizin tercihiniz :)

BEYZA21 bunu beğendi.
  3. smiley

smiley Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    925
    Ödül Puanları:
    113
    bana göre normal, yigenlerimin hepsi öyle ameliyat oldular. Hicbirindede sorun cikmadi. Aksam 10 dan sonra birsey vermedi ablam bebeye hemen sabah ilk bebekleri ameliyat ediyorlarmis. Yani ablamgil sorun yoktu diyorlar hersey iyi gecti diyorlar. :) allah yardimciniz olsun bende korkuyorum oglusumun sünnetinden :D

BEYZA21 bunu beğendi.
  4. bernam07

bernam07 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    52
    Ödül Puanları:
    28
    ben normal karşılamıyorum bilmiyorum ama törenle daha da hoş oluyor ve yaşının büyük olması bence daha iyi

5. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113
    Benim yeğenimin doğuştan idrar deliği kapalıydı.Zavallı bebek iki gün idrara çıkamadı.Bizde ne olduğunu anlayamadık.Doktora götürdük idrar deliği kapalı olduğu için sünnet önerdi.Zavallım iki günlük bebek iken sünnet oldu.Çok şükür bir sıkıntı yaşamadık..
    Doktorların sünnet konusunda ortak görüşü yok..Yazıyı dikkatlice okumanızı öneriyorum

İdeal sünnet yaşı hakkında tam bir görüş birliği yoktur. Sünnet her yaşta yapılabilmekle beraber genellikle ergenlik çağı öncesi yapılmalıdır. İlk 2 yaş içinde yapılması cerrahi işlemin daha kolay olması, bebekte yara iyileşmesinin daha çabuk olması, sünnet sonrası bakımın daha kolay olması ve psikolojik travma oluşturmaması nedeniyle tercih edilmesi uygundur. Yada sağlıklı iletişim kurulabilecek çağa geldiğinde (6-7 yaşından sonra) yapılmalıdır. Ara yaşlarda ise, çocuğa sünnetin gerekliliğini anlatmak, ondan anlayış beklemek ve rahat bir cerrahi girişime izin verecek sükuneti sağlamak oldukça zordur. Normalde herhangi bir problem yoksa (sık sistit,sünnet derisi darlığı,inmemiş testis,hipospadias gibi...) çocuk psikiatristlerinin önerdiği yaş gurubu 2 yaşın altı veya 5 yaşın üstüdür.
    Şahsi kanaatim sünnetin ilk 2 yaş içinde ve özelliklede ilk 3 ay içinde yapılmasının en uygun olacağıdır. Bu dönem geçtiyse 7-8 yaş içinde yapılmasını öneririm.

5 aylık bebeğe genel anesteziyle sünnet olurmu? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bebeklerde sünnet

Bebeklerde sünnet

bebeklerde sünnet bebeklerde sünnet sonrası sunnet bebek sonrası morarma Sünnet, penisin ucunu kapatan derinin alınmasını sağlayan cerrahi bir prosedürdür. Hayatın ilerleyen yıllarında sünnet olmak çok riskli olduğundan, günümüzde bazı anne ve babalar doğumdan hemen sonra çocuklarını sünnet ettirmeyi tercih etmektedirler. Sünnetin Faydaları Bilimsel çalışmalar, sünnet olmanın pek...
  2. Epidural anestezinin bebek üzerine etkisi

Epidural anestezinin bebek üzerine etkisi

Sevgili hamiş melekler; doğum yaklaştıkça araştırmaya başladığınız bir konu da doğum çeşitleridir.Bu çeşitler içersinden epidural anesteziyle doğumun ne olduğunu öğrendik bir diğer başlığımızda fakat merakımız bu doğum şekli bebeğimize zarar verir mi,bebeğimiz üzerindeki etkisi nedir?Şimdi bu konuya göz gezdirelim; Epidural anestezinin bebek üzerine etkisi: Genellikle etkili epidural analjezi...
  3. 5 aylık gebelik bilgileri

5 aylık gebelik bilgileri

5 aylık gebelik 5aylık gebelik 5 aylık gebeyim hiç aşı falan olmadım olmam gerekiyor mu birde ne aşısı bilgilerinize ihtiyacım var yardım edin.:hey:
  4. 4 5 6 aylık bebek menüleri

4 5 6 aylık bebek menüleri

4 5 6 aylık arasında olan bebeklerinize hangi ek gıdaları yediriyorsunuz. Ben bebeğime ki şu anda 4 aylık mama ile besleniyor hangi besinleri vermeliyim. Bana bir kaç menü vermeniz mümkün mü ?
  5. Epidural anesteziyle doğum yapıcam felç olurmuyum?

Epidural anesteziyle doğum yapıcam felç olurmuyum?

epidural anestezi nedir,epidural anestezi risklimidir,epidural anestezinin zararı varmı,epidural anestezi sakatlık yaparmı,epidural anestezi hakkında bilgiler Epidural (peridural) anestezi ya da sık bilinen adıyla "ağrısız doğum", doğum eyleminde veya sezaryan operasyonunda ağrı hissini ortadan kaldırmak için kullanılan özel bir bölgesel anestezi şeklidir. Genel anesteziden farkı...

Sayfayı Paylaş