7 yaşındaki kızın sünneti!

Konu, 'Kadın Haberleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

1. MaWiM

MaWiM ♥Sadminin Aşkısı♥ Yetkili Kişi

kadın sünneti resimleri kadın sünneti görüntüleri afrikalı kadınların video fotoğrafları afrikada İnanılmaz bir olay bu hala aklım almıyor bu kız çocuklarının sünnetini..

Nasıl cahilce bir zihniyet bu..

Yazık bu kız çocuklarına..Ve hala bu konuda kimsenin birşey yaptığı yok..

sünnet erkeklere mahsus bir olaydır..Bunu yapanlarda müslüman ama nasıl bir anlayışla bu çocuklara böyle bir uygulama yapıyorlar..çok yazık...

Henüz 7 yaşında küçük kız bir odaya kapatılıp jiletle sünnet edildi. Çığlıkları mahalleyi titretti. Amerikan Washington Post gazetesi Kuzey Irak’ta kız çocuklarına sünnet uygulamasını yazdı. Son derece yaygın olan bu ilkel uygulamaya son vermekte Kürt liderlerinin yanaşmadıkları da belirtildi.

7 yaşındaki Şilan'ın sünnetini fotoğraflarla yansıtan Post, kadınların yüzde 60’ının sünnetli olduğunu, yasaklama girişimlerinin de parlamentoda rağbet görmediğini aktarıyor.
    Washington Post muhabiri Amit R. Paley tanık olduğu sünnet törenini şöyle anlatıyor:

"7 yaşındaki Kürt kızı Şilan Enver Ömer, ağzı kulaklarına varmış bir gülümsemeyle, annesinin söz verdiği partiyi görmek umuduyla komşunun evine dalıverdi. Ancak parti marti yoktu. Bir kadın kapıyı kapattı. Ebe olan bir kadın ise paslanmaz çelikten jileti uzatarak ’Bunu Allah adına yapıyorum’ dedi. Şilanın çığlığı mahallenin en ucundan duyuldu. İşlem tamamlandıktan sonra Şilan ağlayarak eve dönerken annesi gururla gülümsüyordu."

Muhabir, Şilan’ın annesinin sünneti neden yaptıklarını bilmediklerini ancak Allah’ın emri olduğu için uymak zorunda olduklarını söylediğini belirtiyor. 91 yaşındaki bir kadın ise, "sünnet olmamış kadının elinden yemek yemem" diyor.

Kürt parlamentosu kadın komisyonu başkanı Pakşan Zangana ise, Kuzey ırak’ta sünneti yasaklatmak ve uygulayana 10 yıl hapis cezası verilmesi için mücadele ediyor.

Ancak Kürt liderlerin "dünyanın dikkatini bu küçük meseleye çekmemek için" isteksiz olmalarından dolayı, tasarının bir yıldır rafta bekletildiği belirtiliyor. Şila ise "Elimden yemek yemesinler, keşke bu acıyı çekmeseydim" diyor.

2. ZiLaN

ZiLaN Yeni Üye

Cevap: 7 yaşındaki kızın sünneti!
    müsadenizle çok özür dileyerek ohaa demek istiyorum bu ne yaa iyice abatmışlar
    ayrıca kadınların sünnet olması değil erkeklerin sünnet olması emirdir,dinide kullanarak böyle şeyler yapmaları çok kötüü..
    umarım bu uygulama bir an önce kalkar..

3. kar_tanesi

kar_tanesi Yeni Üye

diyecek hiç bişey bulamıyorum yaa insanlar ne hale gelmişler resmen caniilik
    tskler paylasım için adminim

4. _Gül_

_Gül_ Yeni Üye

sana katılıyorum cnm oha yanine insanlar var ya

5. nisan

nisan Yeni Üye

inanir gibi degilya hayret
    paylasim icin sgaol adminim

6. ya cok sacma bir olay bu ınsanlar kaçıncı yuzyılda yasıyorlarkı
    bu ınsanlar Kuranıda bılmıyorlar heralde gercekden yuh :s

7. selma sarıhan

selma sarıhan Yeni Üye

mrb

pardon da bende ohaaaa diyorum yani yahu kadınlar nası sünnet oluyoki neresi kesiliyo acaba merak adiyorum

8. papatya57

papatya57 Yeni Üye

ne cahil ne sapık insanlar var yarabbim dinide alet ediyolar bide

9. elfce

elfce Daimi Üye

inanmıyorum yaaa allahın cezaları .:S nasıl yaparlar böyle bişiyi

10. AyYuzlu

AyYuzlu Daimi Üye

bu yazıyı okuyunca icim cız etti ya bu kadar salaklık cahillik olmaz ya olamaz yazık degil miii

11. Ariza

Ariza Yeni Üye

Burda sadece Kürtleri ön plana cikarmak cok sacma, bunu Afrikanin müslüman halkida yapiyor ve hic de yeni bir olay degil. Yillar önce suan afrikali ünlü bir bayana bunlar yapilmis ve oralardan kacmis, Filmi ve Kitabi bile var...Bunlari yapma sebebleri, kadinin cinsel iliski halindeyken zevk almamasi icindir...

12. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

kız sünneti

ben kız sünneti oldum ilk acıttı ama sonr a artık iyi. 34yaşımdayım 16 yaşımda oldum anlatıyım dua ettiler. bıçağı yakıp kestiler....

13. bunu bazi afrika ûlkelerindede yapiyorlar hatta daha degisik seyler uyguluyorlar bu gercek ama aci

14. LaViNYaM

LaViNYaM Editör Melek

evet bende bizzati şahit oldum ben uzun zaman önce ıraka gitmiştim orda bir kızın bana dedikleri şöyleydi annemde sünnet oldu bende ve burda bütün kızlar olur demişti şoka girmiştim yaaa

15. benimm ben

benimm ben Yeni Üye

:abo: kadının sünneti nasıl oluyor açıklarmısınz neresi kesiliyor anlam veremedim

7 yaşındaki kızın sünneti! konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Yenidoğan sünneti

3 aylık bebekte sünnet 3 aylık bebek sünneti 4 bebek sünneti 6 2 Ülkemizde sünnet sıklıkla 5-12 yaş arasında uygulanmakla beraber son yılarda yapılan yenidoğan sünneti sayısı da arttı. Hangi durumlarda yeni doğan sünneti uygulanmaz Bebek prematür veya hasta ise, ailede hemofili hastalığı öyküsü var ise, hipospadias gibi doğuştan penis anomalisi var ise yenidoğan sünneti uygulanamaz....
  2. Kadın sünneti bitirilmeli!

sünnet olan kadınlar kadın sünnet videoları olan kadınlar video kadın sünneti video afrikalı kadınların sünneti Afrika ve Ortadoğu'da görülen kadın sünnetine karşı savaş başlatıldı. Afrika ve Ortadoğu kökenlilerde yaygın görülen kadın sünneti, Britanya'da büyük bir sorun haline geldi. Ülkenin en büyük polis gücü uygulamayı ihbar edenlere 40 bin dolar ödül verecek Özellikle Afrika ve...
  3. 7 yaşındaki kız tabancayla polis vurdu

BURSA�da mahalle kavgasına müdahale eden ekipteki polis memurlarından biri, henüz 7 yaşında olmasına rağmen poliste hırsızlıktan suç kaydı olan kız çocuğu N.A. tarafından tabancayla bacağından vuruldu. Polis tedaviye alınırken, N.A. aranıyor. Bugün öğle saatlerinde Osmangazi İlçesi Elmasbahçeler Mahalmesi'nde silahlı iki grubun kavga ettiği ihbarını alan polis ekibi olay yerine gitti....
  4. Peygamber Efendimizin 79 Sünneti

uykuda ele kına yakılması gece uykuda kına yakılması uyurken eline uyurken ele Rasulullah gibi yaşamak... Peygamber (s.a.v.) efendimiz buyurdu ki: "ümmetimin arasına fitne, fesat yayıldığı zaman, sünnetime sarılana yüz şehit sevabı verilir." "insanların en hayırlısı; en çok okuyan, Allah'tan en çok korkan, iyiliği en çok emreden, kötülükten en çok men eden ve en çok sıla-i...
  5. 7 yaşındaki yeğenime yılbaşı hediyesi önerisi olan ?

Yeğenim 7 yaşında ve ona bu gece için birşey almak istiyorum ama ne alsam bilemedeim.Fikri olan var mı ? :)

Sayfayı Paylaş