gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

abdest alırken oje çıkarılır mı acaba :S

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

selam arkadaşlar acaba ojeli abdest alınır mı yani oje kullanan biriyim namaz kılmam da sorun olur mu bu? aranızda dini konularda bilgi sahibi olan arkadaşlarımdan cevap bekliyorum.

2. bur_çak

bur_çak Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    45
    Ödül Puanları:
    28
    kına, mürekkep gibi boyalar gusle ve abdeste mani olmaz; çünkü altına su geçirir. Fakat yağlı boya, oje, zamk gibi şeyler altına su geçirmediği için gusle ve abdeste manidir. diye biliyorum yani çıkarman gerek..

3. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Oje Abdeste Mani mi

Ojeli Tırnaklarla Abdest Alınır mı

Oje, tırnakların üzerinde tabaka oluşturan ve suyun tırnakların altına geçmesini engelleyen bir maddedir. Oje gusle ve abdeste manidir. Bu bakımdan abdest alınacağı zaman ojenin çıkarılması gerekir. Abdest alırken, yıkanması gereken uzuvlardan birinde kuru yer kalırsa, abdest sahih olmaz. Abdest veya gusül alacak kimsenin, yıkanması gereken uzuvlarında, suyun altına ulaşmasına engel olacak bir tabaka bulunmamalıdır.

abdest alırken oje çıkarılır mı acaba :S konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Abdest Alırken Burun Kanaması Abdestdi Bozarmı acaba

Abdest Alırken Burun Kanaması Abdestdi Bozarmı acaba

Selam arkadaşlar Abdest Alırken Burun Kanaması Abdestdi Bozar mı yani abdest alırken tam o esnada burnumuz kanarsa abdest sayılmaz mı yani abdest olmaz mı?
  2. Abdest Alırken Dua Okunmasa Olurmu acaba?

Abdest Alırken Dua Okunmasa Olurmu acaba?

Selam arkadaşlar öncelikle hepinize şimdiden hayırlı bir ramazan ayı diliyorum ve size Abdest Alırken Dua Okunmasa Olurmu diye bir soru yöneltiyorum.
  3. Abdest Alırken Geğirmek Abdesti Bozarmı acaba

Abdest Alırken Geğirmek Abdesti Bozarmı acaba

Arkadaşlar abdest alırken geyirdiğimiz de aldığımız abdest bozulur mu? Abdest Alırken Geğirmek Abdesti Bozarmı
  4. Abdest Alırken Neler Söylenir biliyor musunuz acaba

Abdest Alırken Neler Söylenir biliyor musunuz acaba

Herkese hayırlı ramazanlar diliyor ve allah tuttuğumuz oruçları ettiğimiz ibadetleri kabul eylesin diyorum ve aranızda dini konularda bilgisi olan arkadaşlarım varsa Abdest Alırken Neler Söylenir bu konuda bana bilgi vermesini rica ediyorum.
  5. Abdest Alırken Yüzük Çıkarılır mı acaba

Abdest Alırken Yüzük Çıkarılır mı acaba

selam arkadaşlar Abdest Alırken Yüzük Çıkarılır mı geçen bir arkadaşımda gördüm abdest alırken yüzüğünü hareket ettiriyordu bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.

Sayfayı Paylaş