gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

acil tasarrufla ilgili sözler lazım

Konu, 'Çöplük' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Melekler, bana acilen tasarrufun önemini anlatan tasarrufla ilgili sözler lazım.Ne olur acil, bana yardım edebilirmisiniz :S

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sakla samanı, gelir zamanı:Önemsiz ve gereksiz gördüğümüz şeyleri bir kenara atıp elden çıkarmamalı, onları saklamalıyız.Bir gün ihtiyacımız olabilir,muhtaç kalabiliriz.

Bol bol yiyen, bel bel bakar:Savurganlık yapıp elindekini bol bol harcayan, düşünceli davranıp ilerisi için bir şey bırakmayan kimse, yarın geçimini temin edecek bir şey bulamaz. Başkalarına muhtaç olur, onun bunun eline bakar.

Ayağını yorganına göre uzat:Dengeli yaşamak isteyen insan mutlaka gelirini, giderine göre ayarlamalıdır.Ona göre yaşamalıdır hayatını.

Damlaya damla göl olur:Küçük birikimler biraraya gelince çok büyük miktarlara ulaşırlar. O yüzden ufak tasarrufları dikkate almalı, biriktirmeliyiz.

Güvenme varlığa, düşersin darlığa:Tükenmeyecek mal yoktur kişi buna güvenip harcamalarını dengelemez ise bir gün dara düşer.

Ak akçe kara gün içindir:Alın teri ile kazanılmış helal para insanın kara umutsuz ve muhtaç duruma düşeceği zaman lazım olur.Bu nedenle bir kenarda kazandığımızı biriktirmeli ve kötü günü düşünmeliyiz.

Her çok azdan olur:Herşeyin çok olanı aslında azından meydana gelmiştir bir denizi meydana getiren nasılsa bir damla su ise birikim ile 1 liralar servet olabilir.

Erkek getirmeyi, kadın yetirmeyi bilmeli:Er kişi çalışıp kazanmayı kadın ise tasarruf etmeyi bilmelidir.
    Çullarini yama yüzyil giyersin:İhtiyacımız olmadığını düşündüğümüz kimi şeyler gün gelir muhtaç olduğumuz şeyler olabilir.

acil tasarrufla ilgili sözler lazım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. mustafa sandal neler neler şarkısına bayıldım, sözleri lazım acil !

mustafa sandal neler neler şarkısına bayıldım, sözleri lazım acil !

Mustafa Sandalın yeni bir şarkısı var müzik markette çalıyordu, bayıldım, adını sordum Neler nelermiş, acil sözleri lazım lütfen yardım edinnnn
  2. Atatürkün Avukatlarla İlgili Sözleri lazım bana

Atatürkün Avukatlarla İlgili Sözleri lazım bana

Selam arkadaşlar bana acil tarafından Atatürkün Avukatlarla İlgili Sözleri lazım bu ricamı yerine getirip Atatürkün Avukatlarla İlgili Sözlerini paylaşıma sunarsanız çok sevinirim. Şimdiden çok mersi.
  3. acil su döngüsü ile ilgili slogan lazım çok acil

acil su döngüsü ile ilgili slogan lazım çok acil

Melekler melekliğinizi gösterin şimdi ve lütfen su döngüsü ile ilgili sloganlar bulalım ne olur yardım !! :S
  4. mevlanayla ilgili facebook sözleri lazım

mevlanayla ilgili facebook sözleri lazım

Facebook hesabım içinm Mevlana sözleri yazarmısınız buraya, herkes abuk sabuk şeyler yazıyor ben Mevlananın sözlerini yazmak istiyorum..
  5. Tasarruf İle İlgili Anlamlı Sözler

Tasarruf İle İlgili Anlamlı Sözler

tutumluluk ile ilgili sözler tasarruf sözleri tasarruf sloganları Tasarruf ve tutumluluk ile ilgili güzel ve anlamlı söz ve slogan arayanlar için sizlere en yeni , farklı tutumluk ve tasarrufun önemini vurgulayan sözleri paylaşıyoruz. Kazanç ne kadar çok olursa olsun, tutumlu davranılmazsa para biriktirilemez. .» En ucuz enerji, tasarruf edilen enerjidir. Üretimde süreklilik, enerjide...

Sayfayı Paylaş