gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Acısız Nedir

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Acısız Nedir kim Acısız Nedir bana açıklama yapabilir :)

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Acısız;
    1. sıfat Tadı acı olmayan.

2. Ağrı, sızı duyulmayan.
    "Acısız doğum."

3. mecaz Üzüntüsü, sıkıntısı olmayan, kedersiz.
    "Acısız bir yaşam."

Acısız Nedir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. aşk acısı neden bukadar ağır?

aşk acısı neden bukadar ağır?

ağır aşk sözleri Aşk acısı çekenler, “içim acıyor” derler. “Aşk acısı başka hiçbir acıya benzemiyor, çok kötüyüm...” Fakat, acısız da aşk olmaz, daha doğrusu ilişki olmaz! Neden aşk acısı çektiğimizin bütün detaylarını Psikoterapist Ferhan Özenen ile tartıştık. Aşk ilişkisi hepimizin hayatının vazgeçilmez bir parçası... Hayranlık duygusuyla başlayan, gün geçtikçe, karşınızdakinden...
  2. Veda acısı

Veda acısı

Veda acısı, kabuğunu soyar insanın; yıldızını kazıyıp çırılçıplak ortaya serer. Birlikteliğin örttüğü tüm kusurları ayrılık sergiler... Bir ayrılık arifesinde helalleşilir ve o an hakiki tabiatlarıyla yüzleşilir. "Ölene kadar" diye söz verilmiştir, ama "ölüm yolunda" başka tercihler belirmiştir. Kararsız prensesin vicdanı azap çekerken 7 cücelerin somurtkanı "aklını...
  3. aşk acısı

aşk acısı

merhabalar ben 8 yıldır seviyorum birini 20 yaşındayım her seferinde kandırıyor beni . çok seviyorum onu çok belli ediyorum. başkasını seviydu ayrıldık dedi şimdi unutmdm dyo bana. fazla ilgi usandırır mı sence
  4. Neden aşk acısı çekeriz?

Neden aşk acısı çekeriz?

aşk acısı niye çekilir, aşk acısı çekiyorum ne zaman geçecek,aşk acısı niye çekiyorum,aşk acısı bağımlılıktan mı,aşk acısı neden geçmez,aşk acısı ne kadar zamanda biter Çok basit. Aşk beraberinde sahiplenmeyi getirir, sahip olduğumuz şeyleri kaybetmekse acı verir. Aşık olduğumuzda sevdiğimiz insanı o kadar sahipleniriz ki, ayrılık demek bir bakıma ölüm demektir, sevgiliden mahrum kalmak...
  5. Ölüm acısını herkes duyacak mıdır?

Ölüm acısını herkes duyacak mıdır?

Ölüm acısı, dünya acılarının hepsinden daha acıdır. Bir kâfir, uyku hapı içerek veya narkozla her tarafı uyuşturulduktan sonra da ölse, çok şiddetli olan ölüm acısını duyar. Fakat salih mümin, kurşun yağmuruna tutulsa, bu acıyı duymaz. Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki: (Allahü teâlâya yemin ederim ki, ölüm meleğini görmek, bin kılıç darbesinden daha şiddetlidir. Yine Allahü teâlâya yemin...

Sayfayı Paylaş