gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Açlık sınırı 740 TL, yoksulluk 2 bin 411 TL

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Şubat ayında dört kişilik bir ailenin açlık sınırı 740 TL, yoksulluk sınırı ise 2 bin 411 TL oldu. Türk-İş’in açlık ve yoksulluk sınırı araştırmasının Şubat ayı sonuçları açıklandı. Buna göre dört kişilik bir ailenin sadece sağlıklı beslenebilmesi için yapması gereken asgari gıda harcaması tutarı olan “açlık sınırı” Şubat ayında da artışını sürdürerek 740.04 TL’ye çıktı.
    Gıdanın yanı sıra yapılması zorunlu konut, ulaşım, giyim, eğitim, haberleşme ve benzeri harcamalarla birlikte toplam tutar olan “yoksulluk sınırı” da 2 bin 410.57 TL’ye ulaştı.

İŞSİZLİK KAYGILANDIRIYOR

Türk-İş açıklamasında, yaşanan ekonomik krizle birlikte yaygınlaşan işsizlik ve gelecekle ilgili belirsizliğin, başta çalışanlar olmak üzere dar ve sabit gelirli kesimleri endişelendirmeye devam ettiği ifade edildi.

GÜNLÜK GELİRİ 80 LİRANIN ALTINDAKİLER YOKSUL

Gıdanın yanı sıra yapılması zorunlu konut (kira, yakacak, elektrik, su vb.), ulaşım, giyim, eğitim, haberleşme ve benzeri harcamalar da dikkate alındığında, bir anlamda “insan onuruna yakışır bir yaşam düzeyi” için gerekli tutarın 2 bin 410,57 TL olduğu belirlendi. Diğer bir ifadeyle, dört kişilik bir aile günlük geliri 25 TL’nin altındaysa “aç”, 80 TL’nin altındaysa “yoksul” sınıfına giriyor.

Açlık sınırı 740 TL, yoksulluk 2 bin 411 TL konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Açlık sınırı 711, yoksulluk sınırı 2 bin 315 YTL

Açlık sınırı 711, yoksulluk sınırı 2 bin 315 YTL

Türk-İş araştırmasına göre dört kişilik bir ailenin “açlık sınırı” olarak kabul edilen asgari aylık mutfak harcaması Haziran ayında yüzde 1.32 gerileyerek 710,82 YTL oldu. Diğer gereksinimlerle birlikte bir ay boyunca yapılması gereken ve "yoksulluk sınırı" olarak nitelenen harcamanın asgari tutarı 2 bin 315 YTL'ye ulaştı. Türk-İş Araştırma Merkezi’nin her ay düzenli olarak yaptığı...
  2. Açlık sınırı 738 TL

Açlık sınırı 738 TL

Asgari ücretin 527 TL olduğu Türkiye’de Nisan ayında dört kişilik ailenin açlık sınırının 738, yoksulluk sınırının 2 bin 404 TL olduğu hesaplandı. TÜRK-İŞ, 22 yıldır sürdürdüğü Açlık ve Yoksulluk Sınırı çalışmasının Nisan sonuçlarını açıkladı. Buna göre; dört kişilik bir ailenin dengeli, sağlıklı ve yeterli beslenebilmesi için yapması gereken gıda harcaması tutarı (açlık sınırı) 738.33 TL...
  3. 500 bin TL kazandı

500 bin TL kazandı

Acun ılıcalı‘nın sunduğu Var Mısın Yok Musun‘da rekor dün akşam (24 Ekim Cumartesi) kırıldı. Çok ağır operasyonlar geçiren ve 10 kişilik bir ailenin sorumluluğunu yüklenen Ülkühan’ın duaları sonunda tuttu. Son dörde iki 500.000 sokan Ülkühan, en son Hamdi Bey’in yaptığı 128 Bin’lik teklifi kabul etmeyerek “Bu para bize yetmez, ben ailemin kahramanı olacağım” dedi ve kutusuna gitmeyi tercih...
  4. bunlarda 3 tl ve 2 tl

bunlarda 3 tl ve 2 tl

2 tanesi 3 tl cik sıfır kullanılmadı
  5. Natalie Portman'ın Değerli Elbisesi 88 bin TL

Natalie Portman'ın Değerli Elbisesi 88 bin TL

natalie Portman natalie portman resimleri Sizi bilmeme ama ben bir elbiseye 88 bin TL vermem melekler zaten o parayı bulsam kendime bir ev alırım hahaha Ama fakirin lafı zenginin parası demişler :D:D Dünyaca ünlü Natalie tabi benim gibi düşünmemiş Maşallahh parada bol gitmiş kendine 88 Bin TL Çok Güzel Elbise almış melekler:abo: yaaa :D:D işte haberimizin detayı sizlerle :D:D Natalie...

Sayfayı Paylaş