gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Adalet Durak

Konu, 'Kim Kimdir ?' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

adalet durak adalet durak kimdir resmi kim adalet durak, kimdir, hayatı, resmi, fotoğrafı, biyografi, tatlı, fotoları, İbrahim Tatlıses'in ilk eşi Adalet Durak hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler bu yazımızda Melek'ler

Geçtiğimiz günlerde silahlı saldıraya uğradı ve günlerce yoğun bakımda yaşam mücadelesi verdi İbrahim Tatlıses...
    Tüm Türkiye o günlerin acısını yazdı, okudu, yaşadı. O haberler içersinde birde İbrahim Tatlıses'in ilk eşi Adalet Durak Hanımefendinin haberleride yer aldı. İlkez basında haberleri ve resimleri çıkan Adalet Hanım hakkında bizde bu yazımızda, sizlere bilgiler sunuyoruz Melek'ler.

Tatlıses ilk evliliğini Urfa’da 3 çocuğunun annesi Adalet Durak’la yaptı. Sıra gecelerinde okuduğu türkülerle Urfa’da tanınır hale geldi ve 15 yaşından itibaren amatör olarak Urfa’da, Elazığ’da ve çevre illerde bant doldurmaya başladı

İbrahim Tatlıses'in ilk eşi Adalet Hanım olayı duyar duymaz Şanlıurfa'dan geldi. İsmen bilinen ama hiç ortalarda görünmeyen Adalet Tatlıses eşi İbrahim Tatlıses'in 3 ay önce kendisine 'hakkını helal et' dediğini söyledi.

Dün kendisiyle sohbetimizde en son ne zaman görüştüklerini sordum. Üzgün bir ses tonuyla, şöyle konuştu:

"Oğlumuz Ahmet'in bebeği oldu 3 ay önce. Ben hemen İstanbul'a, onların evine geldim. Sonra İbrahim Bey'e sevdiği Urfa yemeklerini yapıp çağırdım. Geldi torunu görüp kulağına ezan okudu. Çocuklar rica etti, 'Adını sen koy baba ' deyince güldü; 'Bu da babası gibi Ahmet olsun' dedi.

Gece ayrılırken sanki içine doğmuş gibi 'Adalet Hanım. Kime ne zaman olacağı belli olmuyor, hakkını helal et' dedi.

Onu gizlice Hac listesine yazdırmıştım. Vakti gelince sürpriz yapıp açıklayacak, Mekke'ye gidip hacı olmasını sağlayacaktım. İbrahim Bey güçlü insandır Cenabıhak sayesinde atlatacağına eminim"

Büyük oğlu Ahmet Tatlı ise, "Savaş Abi büyük bir bilgi kirliliği var. Her kafadan bir ses çıkıyor. İşin polisiye kısmı emniyetimizi ilgilendirir. Şu an önemli olan babamın sağlığına kavuşması" dedi.

ßeLeN bunu beğendi.
  2. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    Ana adı duydum ama ne oldugunu şimdi öğrendim..

Adalet Durak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. dinimizde adalet!

dinimizde adalet!

dinde adalet nedir dinde adalet dinimizde islam dininde hiristiyanla evlenmek Dinimiz ve adaletSual: İslamiyet’in başka dinlerde olanlara karşı tutumu nasıldır? CEVAP Dinimiz iyi bilinirse görülür ki, Allahü teâlâ, insanlara daima merhamet ve şefkat ve af ile muamele etmeyi, kendilerine fenalık yapanları affetmeyi, daima güler yüzlü ve tatlı sözlü olmayı, sabırlı hareket etmeyi, işlerinde...
  2. Durak

Durak

Durakta beklemek, hayatta değişikliktir. Duraktan bir araca binmek ise sıkıntıdır.Rüyada bir otobüs veya metro duraginda bulundugunuzu görmek; bazi tesebbüslerde bulunmak üzere oldugunuza, fakat bunu yapip yapmamakta bir tereddüt geçirmekte oldugunuza delalet eder. Durakta bir vasitaya bindiginizi görmek, islerinizin ve düsüncelerinizin basari ile sonuçlanacagina isaret-tir.
  3. Peygamberimizin Adaleti

Peygamberimizin Adaleti

hzmuhammed islam dinini yayarken ne tür zorluklarla karşılaşmıştır hz muhammed islam dinini yayarken ne tür zorluklarla karşılaşmıştır hzmuhammet Hakka yönelmek, hakkı lâyık olana vermek, haksızlıktan kaçınmak, herkese eşit davranmak anlamlarına gelen adalet sıfatı Peygamberimizde en mükemmel şekilde mevcuttu. Peygamberimiz dünya işlerinden elini çekmiş, hayattan uzak duran bir insan değildi....
  4. Adalet teyze..

Adalet teyze..

teyzemcom teyzem hikayeleri teyze hikayeleri teyzem hikaye İçim bir tuhaf oldu tüylerim diken diken.. gözlerimden yaşlar aktı sizinle paylaşmak istedim... işte biz adalet teyze gibiyiz vatanımız için.... .....kalktı. Sabah ezanının insan ruhuna huzur veren sesi oda çinde yankılanıyordu. 88 yaşından beklenmeyecek bir çeviklikle pencereye doğru yöneldi. Pencereyi açması ile birlikte...
  5. Almanya'daki adalet...

Almanya'daki adalet...

Merhaba kızlar haberi okuyunca şok oldum, sizlerle paylaşmak istedim: Almanyada Bir kadın 2 çocuğunu bakamayacağını söyleyerek çocuklarını çocuk esirgemeye vermiş. Aradan biraz zaman geçince hamile kalmış. Doktora kontrole gittiği an kayıtları inceleyen polisler kadının ana rahmindeki bebeğine el koymuşlar ve kadın hastanede doğum yapar yapmaz hükümet bebeği almış. Madem diğer çocuklarına...

Sayfayı Paylaş