Adalet Durak

M

Misafir

Forum Okuru
Adalet Durak
adalet durak adalet durak kimdir resmi kim
adalet durak, kimdir, hayatı, resmi, fotoğrafı, biyografi, tatlı, fotoları, İbrahim Tatlıses'in ilk eşi Adalet Durak hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler bu yazımızda Melek'ler

84db7ea2e4e1c7.jpg

Geçtiğimiz günlerde silahlı saldıraya uğradı ve günlerce yoğun bakımda yaşam mücadelesi verdi İbrahim Tatlıses...
Tüm Türkiye o günlerin acısını yazdı, okudu, yaşadı. O haberler içersinde birde İbrahim Tatlıses'in ilk eşi Adalet Durak Hanımefendinin haberleride yer aldı. İlkez basında haberleri ve resimleri çıkan Adalet Hanım hakkında bizde bu yazımızda, sizlere bilgiler sunuyoruz Melek'ler.

Tatlıses ilk evliliğini Urfa’da 3 çocuğunun annesi Adalet Durak’la yaptı. Sıra gecelerinde okuduğu türkülerle Urfa’da tanınır hale geldi ve 15 yaşından itibaren amatör olarak Urfa’da, Elazığ’da ve çevre illerde bant doldurmaya başladı

İbrahim Tatlıses'in ilk eşi Adalet Hanım olayı duyar duymaz Şanlıurfa'dan geldi. İsmen bilinen ama hiç ortalarda görünmeyen Adalet Tatlıses eşi İbrahim Tatlıses'in 3 ay önce kendisine 'hakkını helal et' dediğini söyledi.

Dün kendisiyle sohbetimizde en son ne zaman görüştüklerini sordum. Üzgün bir ses tonuyla, şöyle konuştu:

"Oğlumuz Ahmet'in bebeği oldu 3 ay önce. Ben hemen İstanbul'a, onların evine geldim. Sonra İbrahim Bey'e sevdiği Urfa yemeklerini yapıp çağırdım. Geldi torunu görüp kulağına ezan okudu. Çocuklar rica etti, 'Adını sen koy baba ' deyince güldü; 'Bu da babası gibi Ahmet olsun' dedi.

Gece ayrılırken sanki içine doğmuş gibi 'Adalet Hanım. Kime ne zaman olacağı belli olmuyor, hakkını helal et' dedi.

84db7ea3fc88c4.jpg

Onu gizlice Hac listesine yazdırmıştım. Vakti gelince sürpriz yapıp açıklayacak, Mekke'ye gidip hacı olmasını sağlayacaktım. İbrahim Bey güçlü insandır Cenabıhak sayesinde atlatacağına eminim"

Büyük oğlu Ahmet Tatlı ise, "Savaş Abi büyük bir bilgi kirliliği var. Her kafadan bir ses çıkıyor. İşin polisiye kısmı emniyetimizi ilgilendirir. Şu an önemli olan babamın sağlığına kavuşması" dedi.

84db7ea7eb7b53.jpg

84db7ea8cea683.jpg

Geri