gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Adet Günü Değişenler Ne Yapmalı?

Konu, 'Kadın Ve İslam' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

adet olmak için ne yapmalı adet günleri olunca ne yapılmalı günü günümü unuttum
    Daima adet günleri değişenler, ihtiyat tarafını tutarak amel ederler. bir ayda yedi, diğer ayda sekiz gün adet gören, sekizinci gün oldu mu yıkanır ve namazlarını kılar, ramazan ayında ise orucunu tutar. Çünkü sekizinci gündeki kanın, adet üstü fazla kan olması ihtimali vardır. Fakat sekizinci gün çıkmadıkça cinsi münasebet kurulamaz. Ayrıca on güne kadar devam edecek kanlar hayız sayılır.

Kaynak: [FONT=Times New Roman,Times]En Geniş İslam İlmihali, Ali Fikri Yavuz, Çile Yayınları, 1977[/FONT]

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Adet Günü Değişenler Ne Yapmalı?
    emeğine sağlık

3. ışılsu

ışılsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    26
    Ödül Puanları:
    0
  4. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    cok sağol..

5. seyma_rky

seyma_rky Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler bilği için:)

6. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

hatice

Bu verdiginiz bilgiler icin çck TEŞEKKÜRLER

Adet Günü Değişenler Ne Yapmalı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Adet gecikmesi olunca ne yapmalı?

Adet gecikmesi olunca ne yapmalı?

adet olmak için ne yapmalı adet gecikmesine bitkisel çözüm görmek için ne yapılmalı gecikmesi yapılmalı gecikmesine iyi gelir İlişkiye girdiniz ve sonrasında adetiniz gecikti. Peki şimdi ne yapmalı? Telaşlanmayın... Sizce ne yapmalı? Eğer ilişkinizde veya karşı cinsle bir yaklaşımınızda varsa gidip eczaneden gebelik testimi alalım?...
  2. Neden adet olamıyorum ne yapmalıyım kızlar ?

Neden adet olamıyorum ne yapmalıyım kızlar ?

Kızlar merhaba. adetlerim inanılmaz düzensiz benim. Yaklaşık 4 yıldır böyle. hani 3-5 ay adet olmadığımı biliyorum. Bu yüzden doktorlarada gittim bir şeyin yok deyip genelde stretolayına bağlıyorlar durumu. Artık ilaçları kullanmayıda bıraktım. Çok kötü bir durumdayım. Farlutalle ile adet oluyordum bi kaç hafta gecikmelerle. Ama şükür artık onuda olmuyorum. Ya ben adet olmuyorsam benim ileride...
  3. Adetim gecikti ne zaman test yapmalıyım?

Adetim gecikti ne zaman test yapmalıyım?

gebelik testi ne zaman yapılır,gebelik testi yapmak için kaç gün geçmeli,gebelik testi ka.ç günlük gecikmeyle doğru yanıt verir,gebelik testi hakkında bilgiler Gebe olduğundan şüphe eden kadınlar, şüphelerinin doğruluk payını öğrenmek için gebelik testine başvururlar ancak gebelik testinin kesin sonuç vermesi için doğru zamanda yapılması gerekir. Peki gebelik testini ne zaman yapmak...
  4. Adetimi ertelemek için ne yapmalıyım?

Adetimi ertelemek için ne yapmalıyım?

adet tarihini nasıl erteleyebilirim,adet tarihini nasıl geciktirebilirim,adet tarihii geciktiren ilaçlar,adet tarihini erteleyen ilaçlar,adet tarihini öne çekme hakkında bilgiler Bazı nedenlerden dolayı (tatil, iş gezisi, spor, hacca gitmek gibi nedenlerden) mens kanamasını bir süre geciktirmek isteyen kadınlar için hormon tedavileri ile bunu sağlamak mümkündür. Bunu sağlamak için sadede...
  5. Kürtaj oldum adetim düzene girmedi ne yapmalıyım?

Kürtaj oldum adetim düzene girmedi ne yapmalıyım?

kürtajdan sonra ne zaman adet olurum,kürtaj sonrası adet ne zaman düzene girer,kürtaj sonrası adet düzensizliği,kürtaj sonrası adet düzensizliği tedavisi hakkında bilgiler Merhaba 4 ay önce kürtaj oldum 45 günde bir adet olurum adetim ne zaman düzene girer ? Normalde mensinizin düzene girmesi gerekirdi mutlaka doktorunuzla iletişme geçin gerekli hormon tetkitleri yapılıcaktır Kürtajdan...

Sayfayı Paylaş