gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.521
    Ödül Puanları:
    113

Adet öncesi midesi bulanan varmı?

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

adet öncesi bulantı neden olur,adet öncesi mide bulantısı nedenleri,adet öncesi mide bulantısı sebepleri,adet incesi bulantı hakkında bilgiler Adet öncesi mide bulantısı, adet öncesi dönemde birçok kadında bazı belirtiler ortaya çıkabilmektedir. Bu belirtilerin başında mide bulantısı, kasık ağrısı ve baş ağrısı gelmektedir. Ortaya çıkan belirtilerin boyutu kadından kadına farklılık gösterebilmektedir. Adet öncesi mide bulantısı tek başına değerlendirildiği zaman çoğu hastalığın ve gebeliğin belirtisi olarak ortaya çıkabileceği gibi adet döneminde ve öncesinde de ortaya çıkan şikayetler arasında yer almaktadır.

bu.Jpeg

Adet Öncesi Neden Mide Bulantısı Yaşanır?

Adet öncesi mide bulantısının en önemli nedeni adet döneminde hormonlarda yaşanan bir takım değişikliklerdir. Hormonlarda yaşanan farklılıklar nedeni ile mide asidi üretiminde artış olur ve beraberinde mide yanması oluşacağı gibi yoğun mide bulantısı da yaşanabilir. Doğum kontrol hapı kullanan bazı kadınlarda mide bulantısı daha az görülmektedir. Çünkü doğum kontrol haplarının içeriği nedeni ile hormon üretiminin yoğunluğu azalabilmektedir.

Adet Öncesi Mide Bulantısı Tedavisi

Adet öncesi dönemde ve devamında mide bulantısını yatıştırabilmek kaliteli bir dönem geçirebilmek için önemlidir. Bu dönemde mide bulantısını en aza indirmek için eczanelerden bazı ilaçlar temin etmek mümkündür. Ancak kullanılacak ilaçlar mutlaka doktor reçetesi dahilinde kullanılmalıdır. Mide bulantısını ilaç tedavisi haricinde bitkisel çözümler ile gidermekte mümkündür.

Adet Öncesi Mide Bulantısı İçin Bitkisel Öneriler

Papatya: Papatya sindirim sistemi için oldukça etkili bir rol oynar. Mide bulantısı yanı sıra kramp ve yanma hissini de en aza indirebilen bitkiler arasındadır. Marketlerden hazır poşet çay olarak temin edilebileceği gibi aktarlardan toz halinde temin edilerek evde kolaylıkla demlenerek tüketilebilir.

Alternatif Çözümler:

1 çay bardağı kaynar suyun içine yarım tatlı kaşığı toz zencefil eklenerek demlenir ve süzülerek günlük tüketilir.
    1 su bardağı suyun içine yarım limon ilave edilerek 2-3 dakika kaynatılır ve süzülerek tüketilirse mide bulantısı hafifleyebilir.
    1 su bardağı suyun içine yarım tatlı kaşığı ada çayı eklenerek demlenir ve süzülür. Hazırlanan çay gün içinde 3 defa olacak şekilde tüketilir.
    1 su bardağı kaynatılmış suyun içine yarım tatlı kaşığı incecik doğranmış civanperçemi eklenerek demlenir ve süzülür. Sabah, öğle ve akşam 1 çay bardağı olacak şekilde tüketilir.
    1 su bardağı suyun içine 1 tatlı kaşığı ıhlamur eklenerek demlenir ve süzülerek gün içinde mide bulantısını gidermek için 3 defa tüketilir.

Adet öncesi midesi bulanan varmı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Adet öncesi sendromu

Adet öncesi sendromu

adet kanamasından önce, adet kanamasından önce değişiklikler, adet öncesi belirtiler, adet öncesi fiziksel değişiklikler, adet öncesi fizyolojik durum, adet öncesi gerilme, adet öncesi kadın, adet öncesi sendromu nedir, kadın, kadın sağlığı, kadında pms, kadınlar, kadınlar ve sağlık, Adet kanamasından hemen önce ortaya çıkan belirli fiziksel ve duygusal değişikliklerdir. Fiziksel...
  2. adet öncesi psikolojik olarak grip ,nezle olan varmı

adet öncesi psikolojik olarak grip ,nezle olan varmı

selamlar ben iki sene boyunca her adet öncesi grip oluyorum adetime bir hafta kala başlıyor her ay gebelik hayali kurduğum için belki hamileyimdir diye ilaç alamıyorum ve çok ağır geçiyor sonunda da adetim oluyor zaten ondan sonra da gribim geciyor şu anda da çok fena hastayım beş gün kadar var adetime her halde psikolojik diye düşünüyorum.benim gibi olanlar varmı acaba
  3. adet öncesi gebelik belirtileri

adet öncesi gebelik belirtileri

Merhabalar arkadaşlarım acaba adetten hemen önce hamilelik belirtileri hakkında bana bilgiler vermeniz mümkün mü ?= Misal ben tam olarak nelere dikkat edip nelere bakacağım. Şu anda adetime 6 gün kadar var genelde adet belirtileri ile hamilelik belirtileri birbirine karıştırılır. Tam olarak hamilelik olduğunu bana düşündürebilecek değişik bildiğiniz bmelirtiler var mı (Hamilelik yaşayan...
  4. Adet öncesi yaşanan belirtiler

Adet öncesi yaşanan belirtiler

adetin belirtileri,mensin belirtileri,adet belirtisi gögüslerde hassasiyet,adet belirtisi mide bulantısı,adet belirtisi kasıklarda batma,adet belirtileri hakkında bilgiler Adet öncesi belirtiler, kadınlarda adetten yaklaşık olarak bir hafta önce görülen fiziksel ya da ruhsal sıkıntılar ve gerginliklerdir. Bu belirtiler adetin başlamasıyla azalır, bir kaç gün sonra kaybolur. Özellikle...
  5. Adet öncesi lekelenme normalmidir?

Adet öncesi lekelenme normalmidir?

Vajinal akıntı adet döneminin bir parçası kabul edilir. Hamilelikte oluşan rahatsızlıklardan biride bu akıntılardır. Çoğunlukla her hamilede birçok vajinal akıntılar ve kanamalar görülmektedir. Hamile olmayanlarda da bu gibi lekeler bir hastalık belirtisi ya da normal bir akıntı olarak sayılır. Az miktarda gelen vajinal akıntı oldukça normal görülür. Tüm kadınların adetleri sırasında biraz...

Sayfayı Paylaş