gebe
  1. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113

Affetmek ilişkiyi bitiriyor mu?

Konu, 'Kadınlar ve Erkekler' kısmında ßeLeN tarafından paylaşıldı.

Affetmek ilişkiyi bitiriyor Affetmek, güçlü ilişkilerin yapı taşı olarak görülebilir. Ama yeni bir araştırma, 'Affetmeden önce bir daha düşünün' diyor. [​IMG]
    Kolay bir şekilde affedilmeyenlerin, aynı davranışı tekrarlamaları ihtimali daha düşükken, bunda sevilen kişinin tepkisi, suçluluk duygusu ve tecrübe edilen yalnızlık etkili oluyor.
    ABD'deki Tennessee Üniversitesi psikologları tarafından yapılan araştırmanın sonuçları, eşlerine karşı olumsuz davranışlarından dolayı bir yaptırımla karşılaşmayan, hatalarından kolayca sıyrılabilen ve affedilen kişilerin, aynı şeyleri tekrar yapma olasılığı çok yüksek.
    Öte yandan terk edilen ve asla affedilmeyecek olma korkusunu yaşayan kişiler, bu davranışlarına engel olma eğilimini daha fazla gösteriyor.
    Araştırmada ilişkilerde küçük kabahatleri affetmenin, güçlü ilişkiler oluşmasını sağlayacağı yönündeki yaygın kanı sorgulandı.
    Doktor James McNulty ve ekibi, 135 yeni evli çiftle çalıştı ve her eşten bir hafta boyunce her gün günlük tutmalarını istedi. Gönüllüler, bu günlüklere eşlerinin olumsuz davranışlarını not etti. Katılımcılar, bu davranışları affedip affetmediklerini ve ne tepki verdiklerini de kayda geçirdi.
    Sonuçta, affedilen eşin aynı davranışı ertesi gün bile sergileme eğilimi gösterdiği tespit edildi. Buna göre affedici olma, eşin aynı şeyi ertesi gün yapması ihtimalini neredeyse ikiye katlıyor.
    McNulty said, "Makul açıklama, affediciliğin olumsuz davranışlar sergileyen eşlerin bunlara devam etmesine izin verdiği ve bunun da sonunda ilişkiye zarar verdiği yönünde" diyor

2. *Gizemli Kıs*

*Gizemli Kıs* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    265
    Ödül Puanları:
    0
    Kesinlikle bitiriyor !!

3. mervuş

mervuş Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    bunu nasıl başarıcaz ben karakter olarak affediciyim kalbim kırılsada ...affetmemeyi nasıl başarıcaz :(içim acıyo

4. smiley

smiley Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    925
    Ödül Puanları:
    113
    ben affederken kendimi onun yerine koyuyorum ve diyorumki ben bi hata yapsam pisman olup özür dilesem bende aff edilmek isterdim bi sansim daha olsun isterdim. O yüzden affediyorum.
    Onun üzülmesine yada mutsuz olmasina tahamül edemiyorum, onu hep mutlu etmek istiyorum...
    Cok seviyorum ne yapayim :tik:

5. mavi_kelebek

mavi_kelebek Forum Okuru

helal olsun smı bende oleyımdır :D:D

Affetmek ilişkiyi bitiriyor mu? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Patronunuzla İlİŞkİ Kurabİlİyor Musunuz?

Patronunuzla İlİŞkİ Kurabİlİyor Musunuz?

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Affetmek...

Affetmek...

Affetmek Bir Seçimdir... Nefreti aşmanın tek yolu var: Affetmek. Başkalarını affettiğimizde biz özgürleşiriz. Nefret yaşamdan zevk almamızı, insanların güzel yanlarını görmemizi engeller. Hiç kimse saf iyi ya da saf kötü değildir. Salt kötülükleri görmek bir süre sonra şüphe, depresyon ve umutsuzluk denizinde boğar insanı. Nefret dolu bir yaşam, mutsuz bir yaşamdır. Affetmek...
  3. sevgi affetmektir sözüne katılıyor musunuz?

sevgi affetmektir sözüne katılıyor musunuz?

soru basit melişler sevgii affetmektir sözüne ne diyorsunuz???
  4. affetmek...

affetmek...

Başkalarını Affettiğimizde Biz Özgürleşiriz l Nefret yaşamdan zevk almamızı, insanların güzel yanlarını görmemizi engeller. Hiç kimse saf iyi ya da saf kötü değildir. Salt kötülükleri görmek bir süre sonra şüphe, depresyon ve umutsuzluk denizinde boğar insanı. Nefret dolu bir yaşam, mutsuz bir yaşamdır. Affetmek insanı derinleştirir.... Affetmek için,insanın ruhsal ve zihinsel olarak...
  5. Hamilelikte İlişki Düşüğe Neden Olur Mu?

Hamilelikte İlişki Düşüğe Neden Olur Mu?

gebelikte ilişki düşüğe neden olurmu,hamileyken birliktelik düşüğe neden olurmu,hamileyken ilişkiye girilirmi,gebelikte ilişki sakıncalımı,hamilelikte birliktelik hakkında bilgiler Gebelikte cinsel ilişki oldukça az konuşulan bir konudur. Bunun sebebi, kültürel eğilimin annelik ve cinsellik arasında arasında bağlantı kurmama yönünde olmasıdır. Genellikle cinsel ilişkiye girmenin bebeğe...

Sayfayı Paylaş