gebe
  1. merve_69

merve_69 Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    16

Aknelerden Kurtulma Yolunda Beş Adım

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında merve_69 tarafından paylaşıldı.

İlk adım: Hayatınızda hiç sivilcelerinizi sıkmamış olabilir, sabun, diyet ve deterjan gibi etkenler akne oluşumunu tetikliyor olabilir. Bu nedenle bunları değiştirin ya da kullanım sonrası akne oluşup oluşmadığını takip edin. İkinci adım: Bir ay boyunca aknelerin oluşumunu, beslenmenizi not edin. Ne zaman artıyor, hangi dönemlerde kayboluyor bunu izleyin.

Üçüncü adım: Düzenli olarak yüzünüzü sadece suyla yıkayın. Günde bir kez de, cildinizi yüz temizleyici pamuklarla temizleyin. Pamuklu bir bezle cildinizdeki ölü hücreleri hafifçe sürterek temizleyin. Pul pul dökülen ölü hücreler gözenekleri tıkar, bunları temizlediğinizde cildiniz nefes alacak. Tıkanmış gözenekler, kıl kökleri tarafından üretilen doğal yağ 'sebum'un dışarı çıkamamasına neden olur. Gözenekleriniz açık olduğunda 'sebum' rahatlıkla gözeneklerden dışarı çıkabilir. Aşırı sıcak su cildi kurutur ancak gözenekleri de açar. Sıcak suyla yüzünüzü yıkadıktan sonra soğuk suyla da yıkayarak gözeneklerin kapanmasını sağlamalısınız.

Dördüncü adım: Yaz döneminde sivilceler ya da akneler artar. Bu dönemlerde bunları sıkmak yerine okaliptus yağı gibi doğal alkol içeren temizleyicileri kullanın. Akne oluşumunu hemen geçirmese de, zamanla gözeneklerin temizlenmesini ve kapanmasını sağlar.

Beşinci adım: Tahriş edici sabunlar cildinizi kurutmaktan başka işe yaramaz. Cildinizdeki problemleri daha da artırır. Bu nedenle akne sorununuzla tek başınıza mücadele edemiyorsanız bir dermatoloğa başvurun ve cildinizi daha fazla yıpratmadan uygun tedavileri tercih edin

Aknelerden Kurtulma Yolunda Beş Adım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Beş Adımda Evde Kolay Pedikür

Beş Adımda Evde Kolay Pedikür

Ayak bakımı yapmak için en uygun zaman banyo sonrasıdır. Banyonun ardından cilt daha yumuşak, tırnaklar ise daha esnek hale gelir.Bu nedenle yapılacak tüm işlemler daha da kolaylaşır. 1. Ayaklarınızı on dakika kadar ılık su doldurulmuş ve bir kaşık tuz atılmış kabın içinde bekletin. Daha sonra ayaklarınızı sudan çıkartarak durulayın. Topuklar gibi ölü deri yüzünden kalınlaşmış bölgeleri...
  2. Midedeki şişkinlikten kurtulmanın yolları

Midedeki şişkinlikten kurtulmanın yolları

Ağır kaçan yemeklerin sonunda yaşanan mide şikayetleri çoğu zaman oldukça tatsız anlar yaşatabiliyor. Midede ve karındaki şişlik hissinin sebebi yutulan hava veya hazmederken bağırsaklarda oluşan gazlar olduğunu belirten uzmanlar, ayrıca hızlı yemek, hareketsizlik, stres ve endişe ile mide veya bağırsaklardaki rahatsızlıkların buna neden olabileceğini söylüyor. Bu durumdan şikayetçi olanların,...
  3. Selülitlerden kurtulmanın yolu rezene

Selülitlerden kurtulmanın yolu rezene

selülitten kurtuldum Selülitlerinizden doğal bitkisel yöntemlerden biri olan rezeneyle hiç baş etmeyi denediniz mi işte gerekli malzemeler ve formülün uygulanışı Malzemeler: Rezene, Anason, Biberiye. Hazırlanışı ve kullanımı: Sabahları, 1 litre suya 1 tatlı kaşığı rezene, bir tatlı kaşığı anason ve 1 tatlı kaşığı biberiye atın. Bu karışımı, kısık ateşte 5 dakika kadar kaynattıktan sonra 10...
  4. Gebelik Stresinden Kurtulmanın Yolları

Gebelik Stresinden Kurtulmanın Yolları

gebelik stresi, hamilelik stresi, gebelik stresinden korunma Sevgili melekler, gebelik süreci hiç de kolay bir süreç değildir. Bu süreç boyunca endişe etmenizi gerektirecek pek çok durumla karşılaşabilirsiniz. Beslenmeniz, bebeğinizin sağlığı, doğumu, doğum sonrası gibi pek çok konu endişe kaynağınız olabilir. Eğer bu ilk gebeliğinizse bu endişeler sizi strese sokabilir. Gebelik stresi...
  5. Bahar Yorgunluğundan Kurtulmanın Yolları

Bahar Yorgunluğundan Kurtulmanın Yolları

Yorgunluk, neşesizlik, uyuşukluk, bitkinlik, eklem ağrıları, uykuya dalamamak ve uyanamamak gibi şikâyetleriniz varsa bahar yorgunu olma ihtimaliniz yüksek. Uzmanlar yorgunluğun ciddiye alınması gerektiğini hatırlatarak basit önlemlerle bahar yorgunluğu etkilerinin en aza indirilebileceğine dikkat çekiyor. Üsküdar Üniversitesi Np İstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi’nden Uzman Klinik...

Sayfayı Paylaş