gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Almanların Ünlü Destanı hangisidir yazar mısınız

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Selam arkadaşlar aranızda Almanların Ünlü Destanı hangisidir bilen var mı var ise bana Almanların Ünlü Destanı hangisidir yazarsa çok sevinirim. Şimdiden vereceğiniz bilgiler için çok tşkler.

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Almanların Destanı Hangisidir

Almanların Ren Nehri İle İlgili Ünlü Destanı

Almanların Ünlü Destanı Nibelungen'dir.

Destan Ren Nehri kıyısında , eski Worms şehri civarında geçer.

Pagan inançları destan içinde sık yer almaktadır. Fakat aynı zamanda , Hristiyan inançları ve törenleri de destanda bulunmaktadır. Bunun yanında kral-senyör-vasal ilişkisi de destanın Orta Çağ’a ait izler taşıdığını göstermektedir.
    Nibelungen Destanı Orta Çağ boyunca çok popüler olduğu için , anlatıcıların, destanın içine , anlatıldığı dönemin zevkine uygun motifler katmaları büyük olasılıktır.

Destanın bugünkü hali ile , on ikinci yüzyıl sonlarında tamamlandığı düşünülmektedir. Destan içinde bir çok anakronizm barındırmaktadır. Örneğin Dietrich bir antik çağ kahramanıdır . Bu destanda bulunma nedeni büyük olasılıkla kimsenin yenemediği Hagen’i yenip hapse atmak içindir.

Destanın günümüze ulaşmış bir çok versiyonu vardır. Hepsinde konu aynı olmakla birlikte aralarında farklılıklar da vardır.

Destan , ‘çok eski zamanlarda’ , Niederland’da geçer. O zamanlar güçlü kral Siegmund’un krallık zamanına denk gelmektedir. Kraliçe ise güzel Siegelinde’dir.

Almanların Ünlü Destanı hangisidir yazar mısınız konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dünyaca Ünlü Hint Destanı Ramayana Nın Yazarı Kimdir

Dünyaca Ünlü Hint Destanı Ramayana Nın Yazarı Kimdir

Dünyaca Ünlü Hint Destanı Ramayana Nın Yazarı Kimdir ? Selam kızlar Dünyaca Ünlü Hint Destanı Ramayana Nın Yazarı Kimdir bilenler yazsın yazarın adını
  2. Aristotales Sözleri  yazar mısınız?

Aristotales Sözleri yazar mısınız?

Aristotales Sözleri yazar mısınız rica etsem lütfen benim için çok önemli ve yazacaksanız eğer Aristotales Sözlerini mümkünse biraz acil yazın arkadaşlarım.
  3. Almanların Ünlü AtaSözleri

Almanların Ünlü AtaSözleri

Alman Atasözleri Almanların Güzel Sözleri Merhaba Sevgili Melek'ler, sizlere daha önce http://www.meleklermekani.com/egitim-ve-kadin/208941-dunyaca-unlu-atasozlerinden-secmeler.html sunmuştuk. Şimdi ise bir misafirimizin almanların güzel atasözleri ricası üzerine, misafirperverliğimizi bir kez daha gözler önüne serip Alman Atasözleri paylaşımında bulunuyoruz. Kargalarla yarenlik eden...
  4. Abbasileri Yıkan Devlet Hangisidir yazar mısınız

Abbasileri Yıkan Devlet Hangisidir yazar mısınız

Selam arkadaşlar Abbasiler hakkında bilgisi olan var ise aranızda lütfen bana Abbasileri Yıkan Devlet Hangisidir yazsın. Şimdiden Abbasileri Yıkan Devlet Hangisidir diye vereceğiniz bilgiler için çok tşk ederim.
  5. Almanların Ünlü Yemeği hangisidir biliyor musunuz

Almanların Ünlü Yemeği hangisidir biliyor musunuz

Selam millet aranızda Almanların Ünlü Yemeği ne bilen varsa bana Almanların Ünlü Yemeği hangisi yazsın lütfen çünkü harbiden de merak ettim.

Sayfayı Paylaş