gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Amasya Resimleri

Konu, 'Adım adım Türkiye' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

[​IMG] [​IMG]

Amasya Resimleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Amasya Genelgesi

Amasya Genelgesi

amasya genelgesinin nedenleri amasya genelgesi orjinal metni Amasya Genelgesi; 21-22 Haziran 1919 Ulusal egemenliğe dayanan, tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerini oluşturan ilk kuruluş belgesi olması nedeniyle de Amasya Genelgesi'nin Türk tarihinde ayrı bir yeri ve önemi vardır. 12 Haziran 1919'da Amasya'ya geçen Mustafa Kemal ve arkadaşları Hüseyin Rauf Orbay, Refet Bele ve Fuat...
  2. Slm Amasyadan

Slm Amasyadan

yeni üyeyeim siteye amasyadan selamlar:party:
  3. Amasya Mertur

Amasya Mertur

Firma: Amasya Mertur Firma Gerçek Adı: Amasya Mertur Yön. Kur. Başkanı / Sahibi: Muammer Gedik Genel Müdür: Halil Yeral Merkez Adresi: Yeni otogar No:21 Amasya İletişim Bilgileri Tel 1: (212) 658 18 05 Tel 2: (212) 658 18 06 Web: www.amasyamertur.com Büyük İstanbul Otogarı Bilgileri İşletme Yetkilisi: Hüseyin Tanrıverdi Peron No: 34 Tel 1: (212) 658 18 05 Tel 2: (212) 658 18 06...
  4. Amasya resimleri

Amasya resimleri

amasya manzaraları amasya Amasya denince birçoğunuzun aklına hemen Amasya elması geliyor değilmi? Peki Amasya ili hakkında başka neler biliyorsunuz? Mesela nasıl bir şehir?güzellikleri neler?ne gibi manzaraları var?Şimdi bu merakınızı ben resimlerle gidermek istiyorum Amasya'dan muhteşem doğa ve gece manzaraları buyrun
  5. Amasya Tarihi

Amasya Tarihi

Eskiçağda bir çok Anadolu şehrinin kurucu (ktistes) tanrısı veya kahramanının olduğu bilinmektedir. Bu mitolojik kuruluş Amasya için de geçerlidir. Roma İmparatoru Septimius Severus (M.S. 193-211) dönemine ait bir Amasya sikkesi üzerinde yer alan ERMHC KTICAC THN POLIN yazıtından hareketle Hermes’in Amasya kentinin kurucu tanrısı olduğu kabul edilmektedir. Bu kısa açıklamadan sonra Amasya...

Sayfayı Paylaş