gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Anerstezi teknikeri nasıl olunur ?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba, ben anestezi teknikeri olmak istiyorum, acaba nasıl bir yol izlemem gerekiyor ? Teşekkürler..

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sayın misafirimiz, Anestezi teknikeri Her türlü ameliyatta hastanın uyutulması (anestezi) ile ilgili tıbbi yöntemleri hekimin talimatına göre uygulayan ve hekime yardımcı olan kişidir.

GÖREVLERİ

Anestezide kullanılacak araç-gereci hazırlar,
    Hastanın ameliyathaneye alınmasını sağlar,
    Hastayı ameliyata hazırlar,
    Hastanın özelliğine göre uyutmadan önce cesaret iğnesi yapar,
    Anestezi uzmanı veya cerrahın kontrolünde hastanın yaşına, kilosuna ve sağlık durumuna göre uyutucu madde (Narkoz) vererek hastayı uyutur,
    Ameliyat sonrası hastanın ameliyathaneden yoğun bakım ünitesine usulüne uygun olarak, naklini sağlar ve hasta kendine gelene kadar onu gözlem altında tutar.

Anestezi teknikeri olmak isteyenlerin;

Fen bilimlerine, özellikle biyolojiye ilgili ve bu alanda başarılı,
    Ellerini çabuk ve ustalıkla kullanabilen,
    Çabuk ve doğru karar verebilen, hekimin söylediklerini hemen anlayıp
    uygulayabilen,
    Sorumluluk duygusu gelişmiş, dikkatli,
    Bedence sağlam ve dayanıklı,
    Başkaları ile iyi iletişim kurabilen kimseler olmaları gerekir

Anerstezi teknikeri nasıl olunur ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Nasıl Zengin Olunur

Nasıl Zengin Olunur

nasil zengin olunur nasıl zengin olunur iş adamı nasıl iş sahibi olabilirim adamı İnsanlar boşuna zengin olmuyormuş vallahi bu yazıyı okuduktan sonra daha iyi anladım.Zeka her şeyin başı arkadaşlarım... New York'ta bir bankanın önünde duran son model Rolls Royce otomobilden inen adam, hızlı adımlarla bankaya girdi ve önüne çıkan ilk görevliye, bireysel kredi için başvuruda bulunmak...
  2. Ambulans ve acil bakım teknikeri nasıl olunur

Ambulans ve acil bakım teknikeri nasıl olunur

Ambulans ve acil bakım teknikeri olmak için neler yapmak lazım geliyor. Hangi okula gitmek gerekiyor, hangi sınavlardan geçmek gerekiyor teşekkürler.
  3. vampir nasıl olunur

vampir nasıl olunur

Nasıl vampir olunur ve vampirlerin özellikleri var mı keşke vampir olsaydım. 10 yaşındayım da vampir olunabililyor mu bilgi verir misiniz banaaaaaaaaa
  4. Nasıl Pilot Olunur ?

Nasıl Pilot Olunur ?

Nasıl Pilot Olunur Pilot Olmak İçin Neler Gerekli Kuş gibi gökyüzünde uçmak sevdasında olan meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için nasıl pilot olunacağı hakkında ki bilgileri paylaşıyoruz :) Türkiyedeki uçuş okulları Tükiyeninde üye olduğu uluslar arası sivil havacılık komutesi şartlarına uygun hareket etmek zorunda,bu şartların denetimi ise sivil havacılık güvenliğince yapılmakta....
  5. Nasıl Avukat Olunur

Nasıl Avukat Olunur

Nasıl Avukat Olunur ben avukat olmak istiyorum ama nasıl avukat olunur bilmiyorum. Avukat olmak için ne gerekiyor hangi bölümü okumak lazım lütfen yazın.

Sayfayı Paylaş