gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113

Anne karnında bebeğin hareketleri nasıl sayılır?

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

anne karnında bebeğin hareketleri,anne karnında bebeğin hareketleri,bebeğin hareketlerinin anne karnında sayılması nasıl olur,bebek hareketlerini saymak hakkında bilgiler
    Bebek hareketleri ilk gebelikte yaklaşık 19-21. haftalar arasında ve sonraki gebeliklerde daha erken hissedilmeye başlanan ve bebeğinin iyi durumda olduğunun bir göstergesi olması nedeniyle anne adayını rahatlatan bir olgudur. Kural olmamakla beraber hareketleri olağan devam eden bebeklerin içeride "rahat" yani sağlıklı oldukları söylenebilirken, hareketleri azalmış bebeklerin içeride mutlaka sağlıksız veya "rahatsız" bir durumda olmaları gerekmez.
    Bebek hareketlerinin sayısı ile bebeğin içerideki sağlık durumu arasında belli bir bağlantı olması nedeniyle riskli gebeliklerde anne adaylarına "bebek hareketlerine dikkat etmeleri" öğütlenir.

b.jpg

Bebek hareketlerini saymak bebeğinizin durumu hakkında fikir vermesi açısından önemlidir.
    Bebek hareketlerini sayma konusunda çeşitli yöntemler önerilmiştir. Bunlardan en sık kullanılanlardan birisi:
    "Bebeğinizin hareketlerini saymaya başlayın ve saati not edin. Bebeğinizin 10. hareketini saydığınızda en fazla 2 saat geçmiş olmalıdır. 2 saatten daha önce 10 hareket yapması normal kabul edilir."

Bebek hareketleri genellikle 28 haftadan itibaren sayılmaya başlanır. Daha önce bir riskli gebelik durumu belirtilmişse 24 hafta civarında başlanabilir.

Bebeğiniz 2 saatte 10 kere hareket etmemişse bir kaç saat sonra tekrar sayın. ikinci sayımınızda da aynı şekilde 2 saatte 10 kereden az hareket ederse doktora başvurmalısınız.

Bebeğiniz 2 saatte 10 hareket etmesine rağmen hareketlerinde son günlerde önemli bir azalma farketmişseniz bu durumda da doktorunuza başvurmalısınız.

Anne karnında bebeğin hareketleri nasıl sayılır? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bebeğin anne karnındaki hareketleri

Bebeğin anne karnındaki hareketleri

bebeğin anne karnındaki hareketleri anne karnındaki bebeğin hareketleri Hamiş Melek'ler ve hamiş kalmak isteyen tüm hanımlar, bebeğin anne karnında ki hareketlerini merak ediyor musunuz? Sizi bilmem ama ben çok merak ediyorum ve benim gibi merak edenler için bu konuya dair bir araştırma yaptım, ee tabi ki sizlerle de paylaşıyorum :) Hiç beklenmeyen bir anda hissedilen bu hareketi hemen...
  2. Anne Karnında Bebeğin Hareketleri (video)

Anne Karnında Bebeğin Hareketleri (video)

anne karnında bebğin hareketleri anne karnında bebğin hareketi Sevgili melekler, annelik son derece kutsal bir görev. Öyle ki, bu görevi yerine getirirken çekilen her türlü acı, eziyet bebeğin annenin kucağına gelmesiyle birlikte son buluyor. 9 ay boyunca bıkıp usanmadan bebeğini taşıyan, kanıyla besleyen anneler gerçekten de eli öpülesi varlıklar. Buradan tüm annelerimizin ellerinden...
  3. Anne karnında bebeğin hareketlerinde yavaşlama

Anne karnında bebeğin hareketlerinde yavaşlama

bebeğimin hareketlerini hissetmiyorum,bebeğim neden hareket etmiyor,bebeğim karnımda kımıldamıyor,bebeğin anne karnında hareketleri,bebeğin hareketlerinde azalma,bebeğin hareketleri hakkında bilgiler Bu hareketleri sıklığında ve sayısında anne zaman zaman değişiklikler hissedebilir Yukarıdaki linkte belirtilenden daha az hareket etmesi bebek hareketlerinde azalma veya yavaşlama şeklinde...
  4. Anne karnında bebeğin hareketlerinin yavaşlaması

Anne karnında bebeğin hareketlerinin yavaşlaması

anne karnında bebeğin hareketlerinde azalma,bebeğin hareketlerinin anne karnında hisedilmemesi,anne karnında bebeğin hareketleri neden azalır,anne karnında bebeğin hareketleri hakkında bilgiler Bu hareketleri sıklığında ve sayısında anne zaman zaman değişiklikler hissedebilir Yukarıdaki linkte belirtilenden daha az hareket etmesi bebek hareketlerinde azalma veya yavaşlama şeklinde ifade...
  5. Anne karnında bebek hareketlerinin fazla hissedilmesi

Anne karnında bebek hareketlerinin fazla hissedilmesi

anne karnında bebeğin çok hareketli olması,anne karnında bebeğin aşırı hareketliliği,anne karnında bebeğin çok hareketli olması sakıncalımıdır,bebeğin hareketlerinin anne karnında fazla olması hakkında bilgiler Bebeğinin ilk hareketlerini her anne adayı farklı tanımlar. Kimileri baloncuk ya da mısır patlamasına benzetirken, kimileri de kelebeğin ya da küçük bir kuşun kanat çırpması olarak...

Sayfayı Paylaş