gebe
  1. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63

Anne olmayı düşünenler zayıflama ilacı kullanmayın!!

Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında handanca tarafından paylaşıldı.

Arkadaşlar doğum kontrol hapı kullananlar için bir sakıncası yok ama, bebek düşünüyorsanız zayıflama ilaçlarını en az 3 ay önceden bırakmanız gerekiyor.. [​IMG]
    Kilo kontrolünü diyet ve egzersiz yerine ilaçlarla yapan kadınlar bunların kullanımını gebe kalmadan en az 3 ay önce bırakmalı. Bu tür ilaçların riskleri tam değerlendirilmiş değildir.

Anne adayına ne gibi etkileri olacağı tam olarak bilinmemekle birlikte geç gebe kalınmasına, düşüğe ya da çocukta herhangi bir özre yol açabilir. Zayıflamak için kullanılan birtakım hormonal ilaçların gebelik sırasında kullanılmaması gerekir.

Gebelikte normalde 12 kilo alınır; bunun yarısı ilk 6 ayda, diğer yarısı da son 3 aydadır. Kadının kilo alması ile çocuğun gelişmesi arasında bire bir ilişki yok. Bu durum ancak anneye hasar verir.

Doktorlarımıza danışarak bu dönemi yürüyüşlerle telafi etmenizi öneriyoruz..

Anne olmayı düşünenler zayıflama ilacı kullanmayın!! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Anneler, pudra kullanmayın

Anneler, pudra kullanmayın

Bebek cildinde meydana gelen sorunların başında yer alan ve pişiklerde kullanılan pudra, cilt travmasını artırıyor. Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde görev yapan Yrd. Doç. Dr. Hayri Levent Yılmaz, annelere "pudra kullanmayın" uyarısında bulundu. Pişikten korumak için, bebeğin altını kirletir kirletmez, değiştirmeyi ve ılık su ile temizlemeyi öneren Yılmaz, bebeklerin altlarının...
  2. Zayıflama ilaçlar

Zayıflama ilaçlar

Diyet ve spor yapmadan hapla zayıflamak ölümcül sonuçlara yol açabiliyor. Piyasada, kilolarından kurtulmak isteyenlere yönelik satılan zayıflama ilaçları ciddi sağlık riskleri taşıyor… “Bir günde iki kilo verebilirsiniz” ya da “Aç kalmadan, diyet ve spor yapmadan bir haftada 3 beden incelebilirsiniz” benzeri cümlelerle tanıtımı yapılan zayıflama ilaçları ölüme davetiye çıkarıyor… Hemen hemen...
  3. hangi zayıflama ilaçları yasak?

hangi zayıflama ilaçları yasak?

Söylemeye utanıyorum ama tam 100 kiloyum :( Acilen incelmek istiyorum,bunun için ilaç ta kullanacam.Ama bazı ilaçları sağlık bakanlığı yasaklamış sanırım,bunlar hangileri?
  4. zayıflama ilacı

zayıflama ilacı

Kızlar aranızda Ömer Çoşkun'un zayıflama ilacını kullanan var mı ben bu gün kullanmaya başlayacağım ama ne yapsam bilmiyorum kullanan varsa bana deneyimlerini söylayabilirmi
  5. Zayıflama ilaçlarındaki Tehlike Nedir?

Zayıflama ilaçlarındaki Tehlike Nedir?

Zayıflama İlaçları Tehlikeleri Zayıflama İlaçları Zararları Bitkisel ayaklı zayıflama ilacları piyasada çok fazla artmış durumda ne yazıkki ölüme kadar götüren bu ilaçların zararları çok fazla....Bence buna bir göz atın ve bu ilacların zararları hakkında bilginiz olsun...Bu haplarla değilde daha başka zayıflama yöntemleri sunuyorum sizlere buyrun bakalım... Piyasada birçok zayıflama...

Sayfayı Paylaş