gebe
  1. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

Anne sütünden sonra en değerli besin balık

Konu, 'Çöplük' kısmında nisan tarafından paylaşıldı.

Çocuklar için anne sütünden sonra en değerli besin hangisi diye merak ediyorsanız işte cevabı...
    [​IMG]Uzmanlar balığın, anne sütünden sonra en değerli besin olduğunu söyledi. Doç. Dr. Fatma Arık Çolakoğlu, balık etinin ucuz protein ve enerji kaynağı olduğunu açıkladı.

Balık tüketiminin bitkisel ürünler ve kırmızı et tüketimine oranla geri kaldığını ifade eden Çolakoğlu, ''Oysa ki ülkemizde dengeli ve sağlıklı beslenme açısından elimizdeki besin kaynaklarının niteliklerini acilen öğrenmemiz ve bilinçli şekilde değerlendirmemiz zorunlu hale gelmiştir'' dedi. Dengeli beslenmenin esas ögesinin protein olduğunu belirten Çolakoğlu, şöyle konuştu:

''Balık eti, aminoasitlerin hepsini içermesinden dolayı oldukça değerlidir. Etin içerdiği bağ dokusunun oranı onun hazmedilebilirlik düzeyini belirler. Balık eti, düşük oranda bağ dokusu içermesi nedeniyle sığır etine oranla daha kolay hazmedilir ve vücutta daha kısa sürede kullanıma sunulur. Anne sütü biyolojik değer açısından 100 olarak kabul edilirse takip eden sıralamada 93 ile deniz balığı, 89 ile inek sütü, 87 ile sıcakkanlı hayvanların eti gelmektedir. Balık, anne sütünden sonra en değerli besindir. Normal şartlarda 200 gram tüketilen balık eti, bir insanın günlük protein ihtiyacının yüzde 70'ini karşılamaktadır.'' (Samanyolu)

Anne sütünden sonra en değerli besin balık konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Benim Annem En çirkini!!!!!!!

Benim Annem En çirkini!!!!!!!

Anneler gününz kutlu olsun... Annelerimize olan sevgimiz aşikar buna hiç kimse itiraz edemez her ne kadar bo konuylailgili hergün anneler günüdür v.s. gibi zırvalamalar olsada beni rahatsız eden ve midemi bulandıran şey bütün çocuklara küçücük yaşından itibaren benim annem en güzeli yarışması içerisine sokulmaya çalışılıyor olması... benim annemin güzelliğini ispatlamam için ona...
  2. Anneler için değerli sözler

Anneler için değerli sözler

anneye sözler annelik sözleri annesizlik sözleri annem annelikle ilgili sözler Dünyanın en kıymetli varlıkları annelerimiz için en değerli ve en güzel sözlerle onlara bir nebzede olsa sevgi sözcüklerinizi yollamak ve onları mutlu etmek istiyorsanız işte anneler için en güzel sözler Bana okuduğum kitapların en güzelinin hangisi olduğunu sorarsanız, Söyleyeyim: ANNEM’dir. Abraham LINCOLN...
  3. En Değerli Akvaryum Balıkları

En Değerli Akvaryum Balıkları

En Değerli Akvaryum Balıkları Değerli Akvaryum Balıkları Merhaba Sevgili melek'ler ve akvaryum meraklısı olan tüm sevgili misafirler, bu yazımızda dünyanın en değerli ve en pahalı olan akvaryum balığı Platin Arawana hakkında ki bilgileri konu alıyoruz. En Değerli Akvaryum Balıkları Dünyanın en pahalı akvaryum balığı Platin Arawana. Bir tanesinin fiyatı 80 bin dolar, yaklaşık 125 milyar...
  4. Anne Sütünün Besin Değerini Etkileyen Faktörler

Anne Sütünün Besin Değerini Etkileyen Faktörler

Normal olarak düzenli bir şekilde emziren anne günlük olarak 400 ve 1000 cc iile bebeğini besler. İlk olarak annenin beslenme düzeni olarak birçok çeşitli etken anne sütünü ve miktarı üzerinde etkili olmaktadır. Bu faktörlerden bazıları: Stres Yorgunluk ve halsizlik Annenin hastalanması, grip olması gibi sorunlar Seyrek emzirme Doğum kontrol hapları Annenin doğum yapmadan önce sigara...
  5. Anne sütüne en yakın süt hangisi ?

Anne sütüne en yakın süt hangisi ?

Anne sütü bebeğim sağlıklı gelişimi için en önemli besin kaynağıdır. Anne sütü bazı nedenlerden ötürü yeterli olmayabilir. Ve bebekte yeteri kadar beslenemeyebilir. Bu durum da anneler bebeklerini nasıl besleyeceklerini düşünür .Yazımızın devamın da anne sütüne en yakın süt hakkın da bilgilere ulaşabilirsiniz. Öncesi Anne Sütünü Artıran Besinler adlı konumuzu incelemenizi öneriyoruz....

Sayfayı Paylaş