arı vız vız vızz | Melekler Mekanı FORUM - 01 Eylül 2016

arı vız vız vızz

Konu, 'parmak oyunları' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.173
    Ödül Puanları:
    113
    arı vız vız oyunları arı şiiri
    Sağ elin baş parmağı avuç içinde olmak koşuluyla, sağ el ile yumruk yapılır. Beş küçük arı kardeş varmış ; mışıl mışıl uyuyorlarmış. Sabah olmuş, en küçük arı kardeş uykusundan uyanmış :

Günaydın kardeşlerim, demiş ( küçük parmak kaldırılır ve oynatılır ) Öteki küçük arı kardeş uyanmış.
    Günaydın kardeşlerim, demiş ( yüzük parmağı kaldırılır ve oynatılır )
    Sonra ortanca arı kardeş uyanmış.
    Günaydın kardeşlerim, demiş ( ortanca parmak kaldırılır ve oynatılır )
    Sonra da öteki kardeş uyanmış

Günaydın kardeşlerim, demiş ( işaret parmağı kaldırılır ve oynatılır ) En sonra uyanan da kardeşlerine ;
    Günaydın kardeşlerim, demiş ( baş parmak kaldırılır ve oynatılır )
    Beş kardeşin tümü birden musluğa koşmuşlar. ( aşağıdaki sözler için gereken öykünmeler yapılır )

Sıra sıra durmuşlar
    Ellerini, yüzlerini
    Bir güzel yıkamışlar

Sonra birlik olmuşlar
    Sofrayı da kurmuşlar
    Her türlü yiyeceği
    Hapur hupur yutmuşlar

Sonra vız vız demişler
    Uzaklara uçmuşlar
    Çiçek çiçek dolaşıp
    Bal toplayıp dönmüşler

arı vız vız vızz konusuna benzer içeriklerimiz
  1. aglamayı alıştırdın ölmek bize vız gelir

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. şu gemide ah bende olsaydım açık denizlere yol alsaydım vız gelirdi herşey:)

ah o gemide bende olsaydım açık denizlere yol alsaydım açık denizlere yol alsaydım şarkı sözü ah o gemide bende olsaydım sözleri
  3. Arsa

Rüyada arsa görmek görenin vefat edeceğine işarettir.
  4. Arı

Tek arı görmek, bilgin, insanlara hayrı çok olan bir kimse ile tabir edilir. Birçok balarısı görmek, bulmak yada almak nimet ve ganimettir. Balarısını öldürmek maldan zararla, Arı beyi salih bir insanla, Birçok arı beyine sahip olmak - eğer ehilse- valiilikle, Arı kovanı kişinin eşiyle tabir edilir. Arının başa ya da ele konması yöneticiliğe, Arı görmek çiftçi için ucuzluk ve bolluğa,...
  5. ara kanama

ara kanama ara kanamadan sonra adet adet gördükten bir hafta sonra 3 gün süren bir ara kanama oldu ve normal adet günüm de geç ti acaba normal adet günüm ara kanamadan sonra değişir mi

Sayfayı Paylaş