gebe
  1. papatya23

papatya23 Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0

arkadaslar degerlerden anlayanınız varmı?

Konu, 'Gebelik belirtileri' kısmında papatya23 tarafından paylaşıldı.

Kızlarrr benım ılk degerım 22.03 dü..2 gun sonra yaptırdgımda 87.58 cıktı merak ettgım şuu suan ben kac haftalık hamılee oluyorumm bılenınızz varmıı ??

2. hurish

hurish Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    558
    Ödül Puanları:
    93
    en son ne zaman adet oldu canim

3. hurish

hurish Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    558
    Ödül Puanları:
    93
    bak boyle bisi buldum belkki isine yarar sanki buna gore 4-5 haftalik gibi

Norma giden bir gebelikte B-hCG değerleri aşağıdaki gibidir.
    Son adet tarihinden itibaren
    geçen hafta sayısı DEĞER
    3. hafta 5 - 130
    4. hafta 75 - 2.600
    5. hafta 850 - 20.800
    6. hafta 4.000 - 100.200
    7/12. hafta 11.500 - 289.000
    13/16.hafta 18.300 - 137.000
    17/24.hafta 1.400 - 53.000
    25/40.hafta 940 - 60.000

4. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

canımmm en son 22 kasımda oldum...

5. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

3 haftalık daha yakın gelıoo bana sankıı nebılım yaa cok merakk edıom cok tesklerr canımm:)

6. aymelek

aymelek Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    181
    Ödül Puanları:
    43
    bu değerin çıktığı günüde sayarsak bebişin anne rahmine yarleşişinin 7.ci veya 8.ci gününde...
    tüplerde geçen yolculuğunuda hesaplarsak 1 haftada o var.yaklaşık 2 haftalık gebesin.
    ama jinekologlar son adet tarihini baz aldıkları için onlara göre 1 ay 10 günlük hamilesin...
    bilmiyorum yardımcı olabildimmi:)

7. papatya23

papatya23 Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    aymelekkk cokk sagoll arkadasımm evett gayett yardımcı oldunn cokk tesk edıyorumm canımm....

8. hurish

hurish Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    558
    Ödül Puanları:
    93
    bu arada papatya hamileligimiz ayni. benim de senin kadar bebisim
    Rabbim elimize sag salim almayi da nasip etsin

9. papatya23

papatya23 Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Öyle miii çok sevındım canımm:) daha cok kucuklerr yaaa:) son durumum nee cokk merakk edıyorum ben bugun 6 gunum gectıı en son testın ustunden salı gunuu gıdıcem dr.a bakalımm ne dıcekk ıns..kesee gorulur :) ya ben normalde cok sabırsız bı ınsanım bıde ustune bu oluncaa zamanı bıtıremıom devamlı aklımdaa bısılerr dusunup duruomm kendımıı yıyomm yanıı hıc ıyıı etmıom ama napım elımde deıll..senın degerlerın kac kac cıktıı canım?? doktorun ne dedıı sana?

10. hurish

hurish Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    558
    Ödül Puanları:
    93
    ben yurtdisindayim burda sistem cok farkli ben daha dr a persembe gitcem ama burda gebelik testi kan testi yapmiyorlar ilkinde. idrar testi yapacaklar ondan sonra dr sececeksin benim ultrasyona girmem nerden baksan 3 haftayi bulcak. yani kan degerlerini felan bilmiyorum ama 5 testte 5 pozitif cikti ve belirtilerini yasiyorum...
    ins guzel bir hamilelgimiz olur ben cok heyecanliyim bir senedir olmuyordu ve dr olmaz demisti. Bizim supriz yumurtamiz o. hic ummadigim bir anda geldi bebegim
    Rabbim elimizede almayi nasip etsin
    sorunsuz bir hamilelik gecirelim ins.

senin belirtilerin nasil

11. papatya23

papatya23 Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    çokkk sevındımm canımmm rabbımm vermek ıstedıkten sonraaa her sekılde verır nasıpp kısmet meselsı hayırlısını versınn..ama senın durumunn dahaa zormuss sabırlaa beklee canımm 5 testee 5 pzotıfsee allahın ıznıylee hamılesınn:) bendee cokkk heyecanlıyım bende yarını bekleyemedım bugun gıttım doktora.doktorum dedıkı cok sabırsızsınn:) daha cıkmaz ultrasondaa dedıı ama gel genede bı bakalım belkıı suprızzz yapar bızee dedııı.sonraa bı baktııı yaa dıo bu ımkansızz gıbı bısey (maasallahh yavruma)ama bebegınde senın gıbıı cokk sabırsızz gosterdıı keseyıı bakk deyıp banada gosterdıı kucucuk ben bıle zor goruyorum dedı doktor haftaya bugun gene gıdıcem o zaman daha nett goruruzz dedııı..4 hftalık cıvarıymıss cok cok mutluyumm allahım ısteyen her arkadasıma nasıpp etsınnn dedıgın gıbı sorunsuzz guzell hamılelık gecırrız ıns..saglıklıı hayırlı bısekılde alalım bebıslerımızı kucagımızaa :)

12. attgülşen

attgülşen Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım bence sen 4 haftalık hamilesin haftalar arttıkça beta hcg yükselir 2000 e geldiği zaman kese görülebilir 6. haftada kesen görülebilir .

arkadaslar degerlerden anlayanınız varmı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. arkadas

arkadas

ARKADAŞ 2157 - İbnu Ömer (radıyallâhu anhümâ) anlatıyor: "Resülullah (aleyhissalâtu vesselam) buyurdular ki: "İnsanlar yalnızlıktaki (mahzuru) benim kadar bilselerdi, hiçbir atlı tek başına bir gececik olsun yol yapmazdı." Buhârî, Cihâd 135; Tirmizî, Cihâd 4, (1673). 2158 - Said İbnu'l- Müseyyeb (rahimehullah) anlatıyor: "Resülullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki:...
  2. aşılama yaptıranlar varmı aramızda arkadaslar

aşılama yaptıranlar varmı aramızda arkadaslar

aşılama yaptıranlar aşılama yaptıran varmı yaptıranlar 2010 yaptıranların yorumları 2011 suan sıte içindeysenız lutfen cvp yazın
  3. Arkadaslar... :)

Arkadaslar... :)

*Kadinlarin Arkadaslari: Bir kadin butun gece eve gelmemis. Ertesi sabah kocasina, gece bir arkadasinda kaldigini soylemis. Kocasi karisinin en yakin 10 arkadasini aramis ve hicbiri karisinin kendisinde kaldigini onaylamamis. * Erkeklerin Arkadaslari: Bir adam butun gece eve gelmemis. Ertesi sabah karisina, gece bir arkadasinda kaldigini soylemis. Karisi kocasinin en yakin 10 arkadasini...
  4. Anlayana..

Anlayana..

Ulu bir çınar ağacının yanında bir kabak filizi boy göstermiş. Bahar ilerledikçe bitki çınar ağacına sarılarak yükselmeye başlamış. Yağmurların ve günesin etkisiyle müthiş hızla büyümüş ve neredeyse çınar ağacıyla aynı boya gelmiş. Bir gün dayanamayıp sormuş çınara: "Sen kaç ayda bu hale geldin agaç?" "82 yılda" demiş çınar. "82 yılda mı?" diye gülmüş ve...
  5. Arkadaslar bu degerler hakkında bılgısı olan varsa yazzsın lutfennnn

Arkadaslar bu degerler hakkında bılgısı olan varsa yazzsın lutfennnn

tek tek yazacam prolaktın 19.4 estradiol yanı e2 26 lh 4.03 fsh 4.52 tsh 0.80 t4 1.4 lutfen degerlerı bılen varsa acıl cvpo

Sayfayı Paylaş