gebe
  1. nurdan_

nurdan_ Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var yoksa deliricem

Konu, 'Dert Köşesi' kısmında nurdan_ tarafından paylaşıldı.

benim derdim iş yerimle ocak ayından beri burdayım ama sanırım artık dayanamıyorum. yaptıkları her şeye dayanıyodum ama artık kaldıramaz oldum sürekli hiç bir şey yokken her heyi sorun etmeye başladılar.öle hakaret ediyolar ki ne hayvanlığım ne görgüsüzlüğüm hiç bir şey kalmıyo söylemedikleri.sus kafana yumruk atarım konuşma ukala görgüsüz daha neler neler ama artık çekemiyorum ne zaman nişanlandım bna böle tapmaya başladılar bana akıl verin lütfen ben ne yapayım işten ayrılmak istedimi bile söyleyemiyorum sanırım cesaretim yok ama yalandan yüzlerine gülmek istemiyorum artık miğdem bulanıyo suratlarına tükürmek istiyorum beni kendmden soğuttulat öz güven denen olay kalmadı artık ben de şimdi ne yapayım ben :ang:

2. Gül Hanım

Gül Hanım Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    canım böyle hakaretleride kabul edemezsin başka iş bulursun canım kendini ezdirme bitanem

3. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63
    Sen iş Kanunu diye bişey duymadınmı hiç. Ordan bir tane şahit bul git şikayet et çalışma bakanlığına. Okurken şok oldum yaaa. Kaç yıldır çalışıyorsun bilmiyorum ama ihbar dışında tüm yasal haklarınıda alırsın. Sakın korkma.

Bari sen uyuma. Uyumaki başka çalışanlarında canı yanmasın. Hatta tazminat davası bile aç.
    Ne mecburiyetin varda duruyorsun orda. Git noterden ihtar çek.

İşyerinizde gördüğüm muamele karşısında daha fazla çalışamayacağım. Tüm yasal haklarımın tarafıma ödenmesi de.

Bir avukatada yetki ver. Hemen icabına baksın. O kadarda yüreklisindir eminim.

4. *şiker*

*şiker* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    148
    Ödül Puanları:
    0
    canım benim..bence ayrıl işyerinden insanın da bir dayanma gücü vardır başka iş bul ve çık ordan..hiçbir insan hakareti hiç bir zaman haketmiyor..

5. filiz_abla

filiz_abla Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  6. nurdan_

nurdan_ Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ses kaydı yapmayı düşünüyorum şahit olayını ben de düşündüm her kez korkuyo ve yalakalıkta burda kimse kimseden az değil panik atak oldum sayelerinde tekrar sorun yaratmalarını beklicem o zaman ettikleri hakaretleri de se kaydı yaparsam kimsenin şahitline ihtiyacım kalmaz sanırım

7. nurdan_

nurdan_ Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    canım ya çok sağol mantıklı bir yanaşım onuda deniyim kim şahit olur onu bilemem ama denicem

8. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113
    Öncelikle geçmiş olsun diyorum arkadaşım,

Bu durumu eşiniz olacak kişi ile etraflıca görüşün, ve orada bir saniye bile durmayın, hiç bir insan diğerine böyle hakaret edemez... Ha sizin mevzunuza gelelim, neden nişanlandıktan sonra size kötü davrandılar yada davranmaya başladılar sorusunu zaten sizde biliyorsunuz. Artık uzanamayacakları bir ciğersiniz siz ve gayri ihtiyarı mundar oluyorsunuz istemeden.

Haksızlık karşısında konuşmayan dil, imansızdır arkadaşım. Bayan başınıza kimseyi karşınıza alın demiyorum, ama orada bir saniye bile durmayın.... Sizden faydalanmaya çalışan zavallı adi kişilerin soluduğu havayı teneffüs etmeyin...

Kolaylıklar dilerim.

NOT : Muhabeci olarak handanca arkadaşımızın dediklerini aynen yapabilirsin, hiç kimse sana birşey yapamaz. Bu arada ses kaydı dediğimiz olayı alman işi dahada güzelleştirecektir. Fakat ses kaydı aldığını karşı tarafa asla belli etmeyeceksin, hiç bir şekilde söylemeyeceksin ancak mahkmede unutma bunu ;)

9. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113
    Ne yazıkki böyle insanlar var nurdan bende çevremden bazı tanık olduğum olaylar olmuyor değil ama insanlığını kaybetmi bu kişiler ne yapmaya çalışıyorlar böyle herkes ekmeğinin derdindeyken onlar patron olduğu için neden yanında çalışanı ezmeye hatta hakaret içeren sözlere kadar varabiliyorlar anlamış değilim

utuüm işverenleri aynı kefeye elbette ki koyamam birçok kişi varki yanında çalışana verdiği önemi az çok biliyorum
    Ne olursa olsun sen orda ekmeğinin peşine düşmüşsün elbette bazen insan ekmeğini ararken sabır etmek zorunda ama burda sabırlı ol bile diyemiyorum handanın dediklerine harfi harfine katılıyorum kesinlikle ezdirme kendini zaten başımıza ne geliyorsa sustuğumuz için gelmiyormu canım

En kısa zamanda yasal haklarının peşine düş ve bu sorunu bir an önce açıklığa kavuştur unutma herşeyden önce sen bir insansın ve hiçkimsenin patrında olsa karşındaki bir kişiye böyle davranmaya hakkı yok

10. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63

üzgünüm ses kayıtları delil olarak sunulmuyor. ayrılan perseonel varsa onlar şahitlik yapar sana. çalışanlar yapmaz belki.

Türk Ceza Kanunumuzun 9. bölümünde yer alan ve özel hayata ve hayatın gizli alanına karşı suçlar başlığını taşıyan hükümlere göre suçlu sayılırsınız .

TCK md 133/1 e göre "kişiler arasındaki aleni olmayan konuşmaları, tarafların herahngi birinin rızası olmaksızın dinleyen ya da kayda alan kişi 6 aya kadar hapis veya adli para cezasıyla cezalandırılır". Tabi bu suçlar şikayete tabi suçlardır.

Son düzenleme: 19 Ekim 2009
  11. nurdan_

nurdan_ Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    her kese ne kadar teşekkür etsem azdır en ufak bir patlama bekliyorum istifamı yazp çıkıcam bugun 2 kere bayıldım anlaşılması zor insanlar hani hep bana rabbena tipleri varya bunlar onlardan insanları anlamıyorum şaşırdım nikein bu gün anladım ki iş yerinde tek ben böle değilim yeni giren elamanda şok durumda o bayanda eşiyle konuşucak gerekene beraber yapıcaz o fransada büyümüş bazı şeyleri daha iyi biliyor işler kolaylaşıyor sanırım çıkıcam diyenlerin sayısı arttı ayıldıktan sonra bana evde hastalan hastalını buraya taşıma yumruğunu göstererek ben iyi etmek zorunda kalıcam yoksa dedi yine şok oldum sabır diyorum yinede inş en kısa zaman da bir kere daha nurdan derler bir keresinde de ben bunları uygunsuz halde yakaladım belkide ondan böleler onuda anlamış değilim ama çıkıcak ortaya zaten yakalayan yakalayana nasıl bir şirket anlamadım en kısa zaman da çıkıcam kesin kararım elbelt iş bulurum allahıma şükür elim ayağım tutuyo daha ama benimle ilgilendiniz için sizlere minnetarım sanki biraz yüküm kalktı teşekkürler arkadaşlar :) iyi ki varsınız !

12. seerose

seerose Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    61
    Ödül Puanları:
    48
    Cok ilginc bir durum,ben hic bir sey anlamadim bu yaptiklarindan,takindiklari tavirdan cok anlamsiz,bu kadar ilginc insanlarla calismak cok zor olmali,ne olursa olsun,buyuk konusmamak gerekli fakat ben orada bir dakika bile durmam.Ne geregi var kendinizi yipratmaya,ayrilin gitsin.

13. queenn

queenn Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya onlar kim ki öyle hakaretler edebiliyorlar,anlayamadım.. Bence ilk önce eşinle bunu detaylı konuş hiçbir şahtede ihtiacın olmasın kımsenın yukunu alma sırtına bu kadr yukun varken kanıtlamak ıcın bı delıl yarat vee hakkını ara,o zman özguvenın yerıne gelır canım kolay gelsın

14. onerose

onerose Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bence bir insanın herseyden önce kendısıne saygı duyması gerekıyor. her seyden önce aynanın karsısına gec ve kendını dıkkatlıce izle, kendine sana yapılan her ne neden olursa olsun bunları hak edıp etmedığını sor ve harekete geç.
    ha buna cesaretım yok bu benım karekterım mülayım ve sessız bır ınsanım dıyorsan şimdi şu yazacaklarımı iyice oku ; seni bu boya posa getiren ailen senın o kadar üzerinde hakkı olan ailen seni bu kadar ezdimi veya ezildiğini bilseler ne kadar üzülürlerdi değilmi? peki ya sen nasılda sende hiç hakkı bile olmayan insanlara kendini ezdirirsin hukuksal olarak iki şahit bulamazsan iddianı kanıtlayamazsın ama bulursanda t.c ye göre yüklü bir tazminat alırsın. telefonuna gördüğün hakaretleri kaydet ses kaydı çekim ondan sonra işçi hakkları mah. başvuru yap eger bunları yapmaya hazı hissediyorsan bana msj at mahkemede avukat tutmana gerek yok ne yaapman gerektiğini prosedürleriyle yazarı. Ben senin yerınde olsam hakkımı sonuna kadar arardım.

15. sahra85

sahra85 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ya canım çok geçmiş olsun, ya canları cehenneme, onlar kim oluyorlar da böylesine hakaret edebilecek gücü kendilerinde bulabiliyorlar..........

eğer bu işten başka bir iş bulabilirim diyebiliyorsan çık gitsin bence; ama ben olsam çıkarken içimi boşaltır öyle çıkardım, hakaret etmek nasıl olurmuş gösterirdim onlara :D :D

ses kaydı falan demişsin, işe yaramıyor mahkemede diye biliyorum... keşke gizli kamera gibi bir şey olsa da tüm pisliklerini gösterebilsen herkese...

umarım her şey yoluna girer, iş yerinde insanın huzurunun olmamasının ne denli kötü olduğunu iyi bilirim... seni çok iyi anlayabiliyorum... her şeyin en kısa zamanda yoluna girmesini diliyorum...

arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var yoksa deliricem konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var :(

arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var :(

selma ergeç saç rengi ben beyaz tenliyim..ve saçlarım koyu kahve ana rengi....fakat değişiklik istiyorum...çok sıkıldım..röfle yaptırmak istiyorum fakat beyaz tenli olduğum için arkadaşlarım solgun olursun diyor...ama röfleyi yada ışıltıyı çok seviyorum.. gözlerim ela tenim beyaz..hangi renk bana yakışır sizce?
  2. Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var

Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var

Adet olamıyorum geçenlerde gebelik testii yaptım negatif çıktı neden olmuyorum lütfen yardımcı olun çıldırıcam yoksa
  3. yardımınıza ihtiyacım var melekler

yardımınıza ihtiyacım var melekler

sevgili melekler;bir kaç günlüğüne tatile gitmek istiyorum.izmir tarafına ama oraları hiç bilmiyorum.biraz yanlız kalıp düşünmeye ihitiyacım var.evliliğim hakkında.ancak bi r yer bulamadım bir türlü.bileniniz varsa bana yardımcı olabilirmi.bir pansiyon otel adı verebilirmi. yanlız sakin ve güzel bir yer olmalı.sadece deniz ve patırtı aramıyorum..ne olur yardım melekler.bu tatil benim için çok...
  4. arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var yazın banaa

arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var yazın banaa

benim kilo sorunum var daha 19 yaşındaym ama veremiyorum bi türlü şu beşi bi yerde çay zararı mı ondan denesem mi bilemedim fikirleriniz önemli benim için yazın bana lütfeeen :(
  5. Arkadaşlar Yardımınıza İhtiyacım Var. Durum Ciddi...

Arkadaşlar Yardımınıza İhtiyacım Var. Durum Ciddi...

Öncelikle herkese iyi geceler demek istiyorum. Bu konuyu bu foruma açıp açmamak hakkında çok ikilemde kaldım ama, ikilemde kaldıkça da bir çözüm üretemedim. Açıkçası da sizden başka yardım edebilecek biride çevremde maalesef ki yok. O yüzden bir erkek olarak forumunuza üye olup derdimi sizlerle paylaşma ihtiyacı hissettim. Konuyu iyi kötü tahmin etmişsinizdir belki. Ve bir çok arkadaş...

Sayfayı Paylaş