gebe
  1. fırtına

fırtına Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    29
    Ödül Puanları:
    0

arkadaşlık haftasına dair :))

Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında fırtına tarafından paylaşıldı.

> >Kötü karakterli bir genç varmış. Bir gün babası ona çivilerle dolu bir torba vermiş. > >' arkadaşların ile tartışıp kavga ettiğin zaman her sefer bu tahta perdeye bir çivi çak' demiş > >Genç, birinci günde tahta perdeye 37 çivi çakmış. Sonraki haftalarda kendi kendine kontrol etmeye
    > >çalışmış ve geçen her günde daha az çivi çakmış. Nihayet bir gün gelmiş ki
    > >hiç çivi çakmamış. Babasına gidip söylemiş. Babası onu yeniden tahta
    > >perdenin önüne götürmüş. Gence bugünden başlayarak tartışmayıp kavga
    > >etmediğin her gün için tahta perdelerden bir çivi çıkart (sök)' demiş.
    > >Günler geçmiş. Bir gün gelmiş ki her çivi çıkarılmış. Babası ona 'aferin
    > >iyi davrandın ama bu tahta perdeye dikkatli bak. Artık çok delik var. Artık
    > >geçmişteki gibi güzel olmayacak' demiş. Arkadaşlarla tartışıp kavga
    > >edildiği zaman kötü kelimeler söylenilir. Her kötü kelime bir
    > >yara(delik)bırakır.
    > >Arkadaşın bin defa seni affettiğini söyleyebilir ama bu delik aynen kalacak(kapanmayacak).
    > >Bir arkadaş ender bir mücevher gibidir.

> >Seni güldürür yüreklendirir sen ihtiyaç duyduğunda yardımcı olur seni dinler sana yüreğini açar' demiş.
    > > Bu hafta arkadaşlık haftasıdır.
    > >Sana iyi bir arkadaşlık haftası diliyorum.

> >Senin arkadaşlığın için çok teşekkür ediyorum.
    > >Senin tahta perdene koyduğum çivi için beni affet.

arkadaşlık haftasına dair :)) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. şeytanın arkadaşlığı

şeytanın arkadaşlığı

Şeytanin ArkadaŞliĞi Eski zamanlarda arabistanda bir yolcu (Müslüman) tek başına çölde seyehat ediyormuş.Şeytan bu adamı kandırmak için insan kılığına girer ve adamın karşısına çıkar. Şeytan ---Meraba arkadaş görüyorum ki tek başına yolculuk ediyosun istersen sana yolculuğun boyunca arkadaşlık ederim.Benim de yolum senin gittiğin yeredir.der Adam çok sevinir ---Tabi der hemen kabul...
  2. Daire

Daire

Yuvarlak cisimler bulundukları yerlere göre tabir edilir. Müstakil olarak görülen dairevi düzlemler, bulundukları konuma göre hayra yahut şerre delalet eder. Açık, beyaz ve yeşil dairevi alanlan hayra ve dinin koyduğu sınırlara, diğerleri kişinin iş ve aameline delalet eder. ( Ev ve apartman daireleri için Bakınız; Bina.)Rüyada daire (şekil olarak) görmek, ailenizin gözünde önem kazanacağınız...
  3. arkadaşlık üzerine..........

arkadaşlık üzerine..........

Vietnam'da savastiktan sonra sonunda evine dönmekte olan bir asker hakkinda bir hikaye anlatilir.San Francisco'dan ailesini aradi -Anne baba, eve dönüyorum, ama sizden birsey rica ediyorum. Yanimda bir arkadasimi da getirmek istiyorum. -Memnuniyetle, onunla tanismak isteriz,diye cevapladilar.. Ogullari, -Bilmeniz gereken birsey var diye devam etti. -Arkadasim savasta agir yaralandi. Bir...
  4. arkadaşlık

arkadaşlık

benim bir arkadaşım arkamdan atıp tutmuş ben bunu başka birinden duydum ama duyduğum kişiye söz verdim ona söylemeyeceğime ne yapmalıyım

Sayfayı Paylaş