gebe
  1. Angel_tears

Angel_tears Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

AŞK koyar mısın bu masalın adını?

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında Angel_tears tarafından paylaşıldı.

Aşk koyar mısın bu masalın adını?

Aynı ayın farklı hilalleriyiz aynı duyguların Allah bilir kaçıncı sahibiyiz.

Yastığa konduğunda uyku tutmayan başlar
    hayallere konduğunda keder tutmayan onlar.

Onların onlar gibilerin onlara benzeyenlerin onlarla bezenenlerin ve bizim için diyelim ki:

Ey gönül!

Sessiz kalma susma çok konuşan var diye içinde salınan çocukluğu haykır önce korkma geç kalırımda annem azarlar diye
    daha okunacak okuyacak çok ezanımız var üzülme mecnun ol kapa gözlerini bir salıncakta hayal et kendini
    kuşlar kıskansın uçmaya yeltenen hayallerini
    bağır hiç olmadığı kadar gül çürük dişlerine inat çekinme ve merak etme beğenilmem diye sen önce bir sev gerisi gelir yeni pabuçların gibi
    yürüye yürüye.

Yine diyelim ki; ey gönül!

Eğme başını yürürken
    kaç bahar gördüysen o kadar genç olmalısın şimdi duymuyor musun sana sesleniyor gül karanfil nilüfer lale orkide menekşe senin için ötüyor tüm kuşlar
    vuslata ersin göz kapakların ciğerlerin doysun çiçeklerin hoş rengine kollarını bırak iki yanına kaldır başını
    seyret masmavi göğü bulutları sevdaları mutlulukları
    sensin bu mutluluğun kaynağı
    ve sen olmalısın sevda yolculuğuna çıkmış bu geminin yegâne kaptanı.

Bir daha diyelim ki; ey gönül!

Utanma ve sıkılma söyleyemediğin şeyler için sen değilsin bir tek ve sen yaratılmadın bir tek
    boş ver rüzgâr dağıtsın saçlarını sarıl hayallerine sımsıkı beklemekten sıkılma unutma ki kışında yazında var bir baharı
    senin dilinle dillenecek busenle kıymetlenecek
    kafiyenle hecelerine bölünecek bir yazın yazgınla yaza dönecek geçirdiğin tüm baharların.
    Bitsin bu hasret öyle ya bitmeli artık bu hasret Ferhat ölmemeli bu hikâyede Yusuf gözyaşı dökmemeli bu öyküde
    ayrılık çizmedim bu dünyaya resmetmedim hiçbir hüznü bu masalda.

Önce heceler birleşmeli
    sonra çocukluğum yeşermeli gençlik görünmeli karşı tepeden
    bir kulaç yanında Leyla'sı bitmeli
    geceye çalmamalı bu gündüz
    dillere destan olmalı nâmı.

Sevdayla ve ayın'la ve kaf'la ve şın'la söylenmeli ve aşk konulmalı bu masalın adı.

Sahi.

Aşk koyar mısın bu masalın adını?

AŞK koyar mısın bu masalın adını? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. belkide bunun adı aşk!

belkide bunun adı aşk!

Seni unuttum artık sevmiyorum diyecek kadar iddialı cümlelerim olmadı hiçbir zaman.Sanırım olmayacak da..Kimi zaman ağlayarak,kimi zaman sızlanarak ama çektiğim her bir acının hakkını fazlası ile vererek; Tükenmeden Bitmeden Her gün biraz daha fazla Ne nazla Ne niyazla Sadece masum bir aşkla Kah ölesiye Kah öldüresiye Ama her gün biraz daha delice Umarsızca Sevmek seni.. Sensizliğin...
  2. Aşk masalı..

Aşk masalı..

Binlerce renk renk çiçeğin açtığı, bitkilerin bittiği, sürü sürü kuşların geçtiği, pırıl pırıl suların aktığı, çeşit çeşit hayvanların barındığı bir dağın yamacında güzeller güzeli Dilara adında bir kız yaşarmış. Her sabah kalkar huzur ve esenlik içinde türküler, şarkılar söylermiş… Kiraz dudaklarından tane tane mutluluk dökülürmüş yamaçlara… Dilara her sabah uyandığında dağlara bakıp yüreğini...
  3. Aşkın kuralları, kuralları kadınlar koyar:))

Aşkın kuralları, kuralları kadınlar koyar:))

aşkın kuralları bir erkeğe en cok ne koyar 1. Kuralları kadın koyar. 2. Hiç bir erkek asla kuralların tümünü bilmez. 3. Kurallar her an, önceden haber verilmeksizin, değişebilir. 4. Kadın, erkeğin kurallardan yarısından fazlasını çözdüğünü sezdiği anda, kuralları değiştirir. 5. Kadın asla yanılmaz. 6. Eğer kadın hata yapmışsa mutlaka erkeğin yanlış yaptığı bir şeyden kaynaklanmıştır. 7....
  4. Adı "aşk" Bu Eziyetin...[

Adı "aşk" Bu Eziyetin...[

Hayata Dair... Tozlu raflara kaldırdığın kaç tane “acı”n var söylesene... Koskoca bir belgesel hazırlamak mıdır amacın? Gideceğin yerde izlettireceğin bir dizi filmin olmayacak asla... Özünü sereceksin mahşer kalabalığına... Kimse rolüne bakmayacak... Bırak acılarını yaşamayı... Direncini neden görmezden gelirsin be ey insan... Sen ki kâinatın şaheserisin... Hayata meydan okumak nedir?...
  5. Sen Çocuğuna Bu İsmi Koyar mıydın?

Sen Çocuğuna Bu İsmi Koyar mıydın?

meleksu isminin anlamı zara isim anlami zara isminin anlami Melikoşlarım sizler için bir oyun gibi bişi buldum hahaha beğenirmisiniz beğenmezmisiniz bilemem...Katılımlarınızı bekliyorum.:ar4fd: Üstte kimse olmadığı için ben başlıyorum. Alttaki melikoşum sen çocuğuna Eylül adını koyar mıydın :)

Sayfayı Paylaş