gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Askerde kalma koşulları nedir?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Şu anda vatani görevimi yapıyrum Üniversite mezunuyum acaba askerde kalma koşulları hakkında bilginiz var mı ne şekilde askerde kalabilirim. Sivil hayata gittikten sonra bir şekilde ya iş bulamazsam ? :S Maksat buraya alışmış iken ekmeğimide askeriyeden kazanayım istiyorum ne diyorsunuz bu durumda bilgi rica ediyorum.

2. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Selamlar sevgili arkadaşım sorununuzu anlıyorum benimde başıma gelmişti askerde kalacağım şartlarda oluşmuştu uzman çavuşluk için yani. Ama ben kalmadım iyikidenede kalmamışım. Benim bildiğim TSK da kalmak için sınavlar var onlara girmek gerekiyor diye düşünüyorum. Artı üniv. mezunu olunca da astsubay olunmuyor. bunuda olmak için Astsubay hazırlama MY okuluna başvurmak yada sözleşmeli astsubay olmak için yine bir sınavda başarılı olmak gerekiyor.
    Hayırlı teskereler dilerim.

Askerde kalma koşulları nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Askerlerin acemisi ne zormus

Askerlerin acemisi ne zormus

Acemi Askerler seni kim gönderdi buraya evladım? - idris bey efendim - idris bey denmez oğlum, idris yüzbaşım diyeceksin, bana da efendim deme - peki abi sabah içtimasından sonra spor yapılacaktır, tüfeksiz hareketleri yaptırması için sırayla insanlar çağırılır; komutan: sen gel bakayım, yaptır sıradaki hareketi acemi öğrenci: ordu jimnastiği, vücut alıştırma hareketleri, sekiz numaralı...
  2. Kadınlar neden askere gitmez?

Kadınlar neden askere gitmez?

evlilik yıldönümü bence hiçte böyle olmaz :seker: vatan için ne yapacağımızı biliriz biz:sinir::sinir:
  3. Umre İçin Gerekli koşullar şartlar nelerdir

Umre İçin Gerekli koşullar şartlar nelerdir

Umre İçin Gerekli Şartlar nelerdir Umre İçin Gerekli koşullar nelerdir Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda Umre'ye gitmek isteyen ve gitmeyi düşünen tüm arkadaşlarımız için, Umre'ye gitmek için gerekli şartlar hakkında ki bilgilere yer veriyoruz. Hac sadece hac mevsiminde yapıldığı halde, umre her zaman yapılabilir. Ancak kurban bayramının arefe günü ile, bu bayramın dört gününde...
  4. DGS başvuru koşulları nelerdir ?

DGS başvuru koşulları nelerdir ?

DGS başb-vuru koşulları şunlardır: Yükseköğretim programlarına dikey geçiş için başvuracak adaylarda, meslek yüksekokulları ve açık öğretim ön lisans programlarından mezun olmuş olma şartı aranır. O yıl son sınıfta olup da staj dışındaki mezuniyet şartlarını yerine getirmiş olan adaylar da başvurabilir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) meslek yüksekokullarının son sınıf öğrencileri...
  5. Kıdem tazminatının ödenmesi için gereken koşullar nelerdir?

Kıdem tazminatının ödenmesi için gereken koşullar nelerdir?

kıdem tazminatı nedir,kıdem tazminatı hangi koşullarda alınabilir,kıdem tazminatı tavanı 2014 ne kadar,kıdem tazminatım yanarmı,kıdem tazminatımı alabilir miyim,,kıdem tazminatımı almam için neler gerekir, 1475/14 kapsamında çalışanlara belirli şartlarla kıdem tazminatı ödenmektedir. Buna göre: -Aynı işverene bağlı çalışma süresinin en az 1 yıl olması, -İş sözleşmesinin işveren...

Sayfayı Paylaş