gebe
  1. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48

Askerlik Halinde:

Konu, 'İcra ve İflas Hukuku' kısmında *jellibon* tarafından paylaşıldı.

Madde 54/a - (Ek madde: 18/02/1965 - 538/26 md.) Askerlik hizmetinin devamı müddetince erler, onbaşılar ve kıta çavuşları (Uzman veya uzatmalı çavuş ve onbaşılar hariç) aleyhine takipte, icra memuru, bir mümessil tayin etmesi için kendisine münasip bir mühlet verir ve takibi bu sürenin bitmesine bırakır. Bu müddet içinde temsilci tayin edip icra dairesine bildirmiyenler hakkında takibe devam olunur.

Mal kaçırılması ihtimali olan hallerde bu mühlet içinde de haciz yapılabilir.

Askerlik Halinde: konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Askerlİk Sanati

Askerlİk Sanati

ASKERLİK SANATI Askerlik sanatı, Mustafa Kemal'in kanısınca, bir sağduyu biçimdeydi. Savaş planlarını, hazırladığı tarzdan başka bir biçimde çizmedi. "İzmir hattı ve Bağdat Demiryolu'nun birleştiği noktada bulunan Afyonkarahisar'da taarruza geçtim. Çünki orada taarruza geçmek gerekirdi. Yunan yığınağı esasen beni bu surette hareket etmeye yöneltiyordu. Tan ağarırken düşmanı ansızın...
  2. askerlik kanunu

askerlik kanunu

Kanun Numarası : 1111 Kabul Tarihi : 21/6/1927 Yayımlandığı R.Gazete Tarih : 12 - 17/7/1927 Sayı : 631 - 635 Yayımlandığı Düstur : Tertip: 3 Cilt: 8 Sayfa: 866...
  3. hala

hala

Baba ve amcaya yahut elde edilecek dünyalığa delalet eder.Rüyada hala görmek elde edecegi nimete isaret eder.
  4. hal

hal

Rüyada sebze halmi gören insan gördügü sebze ve meyvelerle ilgili yorumlara bakilabilir.
  5. Askerlik Mesajları

Askerlik Mesajları

şafak doğan güneş sözleri asker mehtap sözleri ASKERLIK ASKIM YATAGIN, SEVGiM YORGANIN, YUREGiM YASTIGIN OLSUN, ASKER OCAGINDA RAHAT UYU BiTANEM. » SAFAK DEGiL SENSiZLiK BENi ACITAN! SENi COK OZLEDiM BiRTANEM... » O GUZEL ASKERLiK ANILARINI ANLATACAGIN GUNLERi SABIRSIZLIKLA BEKLiYORUM! SEN YETER Ki CABUK GEL, BEN DiNLEMEYE RAZIYIM » DEDE, UST DEVRE, TERTiP, ALT DEVRE TORUN, OZ...

Sayfayı Paylaş