gebe
  1. Moss

Moss Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    18

Aşkımın arkadaşı vefat etti...:(

Konu, 'Dert Köşesi' kısmında Moss tarafından paylaşıldı.

Bilmiyorum paylaşmak istedim, bu 2. arkadaşı onun kurban giden, duanızı esirgemeyin bu tür şeyler için MM :cry:

Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkenti Abu Dabi'deki gemi yangınında hayatını kaybeden itfaiye görevlisi iki Türk gencinden Burak Taçyıldız'ın ailesi cenazenin Sivas'a gelmesini bekliyor.

Burak Taçyıldız, 2 yıl önce işsizlik nedeniyle memleketi Sivas'tan ayrılarak Abu Dabi'ye yerleşti. Burada itfaiye teşkilatında işe başlayan ve bir gemide çıkan yangında yanarak hayatını kaybeden Burak Taçyıldız'ın Sivas'ta ikamet eden babası Vahap Taçyıldız, oğlunun daha askerliğini yapmadığını ve tecil ettirdiğini belirterek, Burak'ı işsizlik nedeniyle Abu- Dabi'ye gönderdiklerini söyledi. Yetkililerin Burak'ın Abu-Dabi'de ufak bir kaza geçirdiğini söylediklerini ifade eden Baba Taçyıldız, "Daha sonra

ölüm haberi geldi. Bizim Sivas'ta 4-5 tane milletvekilimiz var. Bunlar duymadılar mı? Tabii ki duydular. İlgilenen hiç kimse yok. Otopsi yapıyoruz diye bizi oyalıyorlar. Belediye başkanımız buradan Ankara'ya gitti. Ankara'da Dışişleri Bakanlığı ile orada irtibat sağlıyor. O nedenle otopsi yapılıyor diye bizi oyalıyorlar. Belediye başkanımız girişim yapmasaydı onu da haber vermeyeceklerdi. Bizim milletvekillerimiz var, Dışişleri Bakanlığımız var, bunlar uyuyorlar mı? Benim çocuğum oraya giderken devletin

kasasına 175 dolar para bıraktı. Burada iş olsaydı benim çocuğumun Dubai'de ne işi vardı. Ben cenazemi istiyorum. Ben çocuğumu istiyorum. Ne yaparlarsa yapsınlar benim çocuğumu göndersinler. Benim ailem, çocuklarım ve komşularım burada perişan vaziyette" dedi.

Ağabey Fatih Taçyıldız ise, kendi araştırmaları sonucunda kardeşinin cenazesi ile ilgil bilgilere ulaştıklarını kaydederek, "İş kazası olduğu için Dışişleri Bakanlığı tarafından soruşturma başlatılmış. Detaylı bir otopsi yapıldıktan sonra oradan da bir heyet gelecekmiş. Bize anlatılan kendi çabalarımızla öğrendiğimiz bu şekilde. Otopsi ne zaman biterse cenaze o zaman gönderilecek diyorlar. Şu gün cenazemiz gelecek diye bir şey söylenmiyor. 4 gündür gelmiyor" diye konuştu.

2 yıl önce işsizlik nedeniyle Abu Dabi'ye yerleşen ve burada itfaiye teşkilatında iş bularak çalışmaya başlayan Burak Taçyıldız(23) ve Deniz Toprak(29) isimli Türk vatandaşları "Regina 250" isimli gemide çıkan yangına müdahale etmek için bölgeye gönderilmiş Taçyıldız ve Toprak, yangına müdahale sırasında yanarak hayatını kaybetmişti.

haberfx

2. »| HeRCai |«

»| HeRCai |« Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    38
    Basligi pek anlamadim ama neyse :S
    Konuya cok üzüldüm ya. rabbim mekanini cennet eylesin genc kardesimizin :uhu:

allah ailesine sabir ihsan eylesin.. cok zor bir durumdur eminim, kaldiki daha rahmetli vatanina göderilmemis bile..

Insallah en kisa zmnda ulasir....

Tskler cnm paylasim icin...

3. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Allah rahmet eylesin...Ailesine sabır versin...Ölen rahmetli,erkek arkadaşının arkadaşı öyle mi...doğru anladım sanırım

4. aSqimSin

aSqimSin Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Evet erkek arkadaşının arkadaşı sanırım. Ben de öyle anladım.
    Allah rahmet eylesin. Allah ailesine sabır versin..

5. NaZMeLeK

NaZMeLeK Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    allah rahmet eylesin canım.mekanı cennet olsun inş..rabbim geride kalanlara sabır versin..üzülme sadece dua et onun için:(

6. Moss

Moss Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Teşekkürler canımcıklarım, evet onun arkadaşı....En zor ölümlerden bir tanesi, yanarak ölmek....:uhu: Allah sabır etsin....

7. &cimi&

&cimi& Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    allah ailesine sabır versin canım

8. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Allah rahmet eylesin canım ailesine sabır versin..

Aşkımın arkadaşı vefat etti...:( konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ayhan Aydan vefat etti

Ayhan Aydan vefat etti

Menderes'in sevgilisi olarak tanınan ünlü opera sanatçısı Ayhan Aydan hayatını kaybetti. Türkiye'nin sustuğu o günlerde, Yassıada’da askeri mahkemenin huzuruna çıkmış ve Menderes için "Ben o adamı sevdim" demişti. Ünlü opera sanatçısı olmasına rağmen adı hep Adnan Menderes ile yaşadığı yasak aşkla gündeme gelen Ayhan Aydan bir süredir yaşadığı Çeşme´de 85 yaşında hayata...
  2. DJ AŞIK vefat etmiştir

DJ AŞIK vefat etmiştir

dj aşık Sitemizin üyelerinden dj aşık 24 ocak pazar günü girmiş olduğu kalp ameliyatında vefat etmiştir.Kocaeli yüzüncüyıl hastanesinde kalp hastası olan ancak ameliyatı başarılı geçemeyen arkadaşımız YAĞMUR KAYA(dj aşık)hayatını kaybetmiştir. Başımız sağolsun diyorum. Allah rahmet eylesin ailesine ve sevdiklerine baş sağlığı diliyorum.Allah sabır versin.:(...
  3. Hikmet Pulcu Vefat Etti!

Hikmet Pulcu Vefat Etti!

Eski spor yazarı Hikmet Pulcu evinde çıkan yangında yaşamını yitirdi Ay nasıl üzüldüm birebir tanımıyordum ama yanması ne bilim içimi acıttı etrafımda iş ortamımda oldukça tanınan birisiymiş spor yazarı o acıdan... herkes üzüntü içinde .. Ruhun sad olsun Allah Rahmet Eylesin.. Beşiktaş'ta çıkan yangında bir kişi yaşamını yitirdi. Hayatını kaybeden kişinin eski spor yazarı Hikmet...
  4. Sönmez Atasoy vefat etti

Sönmez Atasoy vefat etti

sönmez atasoy öldü sönmez atasoy cenazesi sönmez atasoy vefat etti haberleri burada arkadaşlar. Sakarya Fırat dizi oyuncularından ve güzel oyuncu Fadik Sevin Atasoy'un babası, usta oyuncu Sönmez Atasoy, geçtiğimiz günlerde Sakarya Fırat dizi setinde kalp krizi geçirmişti ve yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyordu. Ne yazık ki, bir yıldız daha kaydı ve usta oyuncu Sönmez Atasoy vefat etti...
  5. Neşet Ertaş Vefat Etti!!!   :(

Neşet Ertaş Vefat Etti!!! :(

Ünlü halk ozanı Neşet Ertaş İzmir' de tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi... Türk Halk Müziği bestecisi, söz yazarı ve yorumcusu Neşet Ertaş İzmir'de tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Önceki hafta rahatsızlanarak yakınları tarafından hastaneye kaldırılan ve onkoloji servisinde tedavi altına alınan Ertaş, dün yoğun bakım servisine kaldırılmıştı. Ertaş'ı tedavisi...

Sayfayı Paylaş