gebe
  1. juju

juju Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    0

aşkın neden zamana ihtiyacı vardır hiç düşündünüzmü?

Konu, 'Denemeler Hikayeler' kısmında juju tarafından paylaşıldı.

aşkın neden zamana ihtiyacı vardır hiç düşündünüzmü? Bütün duyguların üzerinde yaşadığı bir ada varmış: Mutluluk, Üzüntü, Bilgi ve tüm diğerleri, Aşk dahil. Bir gün, adanın batmakta olduğu, duygulara haber verilmiş.Bunun üzerine hepsi, adayı terk etmek için sandallarını hazırlamışlar. Aşk, adada en sona kalan duygu olmuş, çünkü mümkün olan en son ana kadar beklemek istemiş. (*) Ada neredeyse batacağı zaman, Aşk yardım istemeye karar vermiş. Zenginlik, çok büyük bir teknenin içinde, geçmekteymiş. Aşk, "Zenginlik, beni de yanına alır mısın?" diye sormuş. Zenginlik, "Hayır, alamam. Teknemde çok fazla altın ve gümüş var, senin için yer yok." demiş. Aşk, çok güzel bir yelkenlinin içindeki Kibir'den yardim istemiş. "Kibir, lütfen bana yardim et!" Kibir "Sana yardım edemem, Aşk, sırılsıklamsın ve yelkenlimi mahvedebilirsin." diye cevap vermiş. Üzüntü yakınlardaymış ve Aşk yardim istemiş: "Üzüntü, seninle geleyim." "Of, Aşk, o kadar üzgünüm ki, yalnız kalmaya ihtiyacım var." Mutluluk da Aşk’ın yanından geçmiş; ama o kadar mutluymuş ki Aşk’ın çağrısını duymamış. Aşk, birden bir ses duymuş. "Gel Aşk! Seni yanıma alacağım..."Bu Aşk’tan daha yaslıca birisiymiş. Aşk o kadar şanslı ve mutlu hissetmiş ki, onu yanına alanın kim olduğunu öğrenmeyi akıl edememiş. Yeni bir kara parçasına vardıklarında, Aşk’a yardım eden yoluna devam etmiş. Ona ne kadar borçlu olduğunu fark eden Aşk, Bilgiye sormuş: "Bana yardım eden kimdi?" "O, Zaman’dı" diye cevap vermiş Bilgi."Zaman mı? Neden bana yardım etti ki?" diye sormuş Aşk. Bilgi gülümsemiş: "Çünkü sadece Zaman Aşk’ın ne kadar büyük olduğunu anlayabilir..."

2. sudembeyaz

sudembeyaz Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    118
    Ödül Puanları:
    63
    jujummm canımm ellerine sağlık harika ahh zaman ahh :kiss:

3. lifeisgo10

lifeisgo10 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Zaman sabır ister...Umarım sabrımız hiç bitmez ve o aşk bizleri bulur.

4. suCre

suCre Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    135
    Ödül Puanları:
    63
    Çok güzel bir yazıydı canım emeğine yüreğine sağlık tşkler...

5. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    Bitirmek içün :D bıktım senden bitsin diyemeyenelr için :D hahaha

6. gamselim

gamselim Mekanın en şık Meleği Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Ödül Puanları:
    63
    Çünkü sadece Zaman Aşk’ın ne kadar büyük olduğunu anlayabilir..."

offf :(( cok güzelmiş bayıldım birtanem tşklerrr....süper bir yazı olmuş....

7. juju

juju Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    0
    :oppucuk:tşkler o güzel yorumlarınız için

aşkın neden zamana ihtiyacı vardır hiç düşündünüzmü? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hiç intiharı düşündünüzmü

hiç intiharı düşündünüzmü

hiç intiharı düşündünüzmü???
  2. ne zaman geleceğini hiç söyleme............

ne zaman geleceğini hiç söyleme............

NE ZAMAN GELECEĞİNİ HİÇ SÖYLEME... Kapı çalar...Sabahın erken saatlerinde. Açarsınız. Sütçünüzdür gelen. Sütçünün litreliğinden kabınıza dökülen beyazlıkta sabahın güzelliğine kavuşursunuz. Gözünüzde pırıl pırıl bir sabah kahvaltısı canlanır. İçinizden "Bugün kahvaltıyı bahçede yapalım" diye geçirirsiniz. Kapı çalar... Gelen postacıdır. Kucağında büyükçe bir paket. Uzattığı kağıda...
  3. Hayatin Daha Görmediğimiz Kaç Yüzü Var Hiç Düşündünüzmü?

Hayatin Daha Görmediğimiz Kaç Yüzü Var Hiç Düşündünüzmü?

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  4. kalemle ne yapabilirsiniz düşündünüzmü

kalemle ne yapabilirsiniz düşündünüzmü

Kalemle sadece yazı yazılıp resim mi çizilir sanıyorsunuz bakın neler yapmışlar
  5. ne yapalıyım acil yadıma ihtiyacım var

ne yapalıyım acil yadıma ihtiyacım var

sevgili melekler;ben eşimden ayrı yaşıyorum.boşanmak istiyorum.ancak onu buna iknayı bir türlü başaramadım.aynı zamanda daha ciddi iki sorunum var.oğlu var 10 yaşında 4.sınıfa gidiyor.istanbulda yaşıyordum ancak ailemin yanına tekirdağa taşıdım.ikametgah kayıtlarımızı ve oğlumun naklini ne yaptıysam eşimin izni oladan alamayacağımı söylediler.ikaetgahım burada olmadığı için boşanma davasıda...

Sayfayı Paylaş