gebe
  1. bitanesi

bitanesi Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    497
    Ödül Puanları:
    93

aşure maceram

Konu, 'Burası benim köşem...' kısmında bitanesi tarafından paylaşıldı.

evett aşure hastası biri olarak çarşamba günü akrabalrımı davet ettim yemeğe sadece kadınlar. ve aşure yapıcağımı söledim. ortalam 20 kişi olcaz. çorba beşamel soslu b yemek tavuklu pilav sarma salata. ve aşure menüm.

YAW ve TİTAN bunu beğendi.
  2. bitanesi

bitanesi Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    497
    Ödül Puanları:
    93
    bugünden hazırlığa başladık sarmanın içini hazırladım kayınvalidem sağolsun sarcak şimid. aşure malzemeleri ni ıslat d3di yarın haşlayıp pişiriz. okey buğdayı çok iyi yıka dedi yoksa aşuren kara olur. bende vur dedi öldürdüm o kadar iyi yıkadım ki buğdaylar sakızlaşmaya başladı onları ayıkladım. suyunu koydum ocağa şimdi haşlanıyo bakalım sonumuz ne olcak aşamalrı yazcam en soda aşurwmin resmini koycam. bakalım rezil olcaz vezirmi:first:

TİTAN bunu beğendi.
  3. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Bitanesi herşeyin bir ilki vardır, keşke sabah erkenden başlasaydın daha erken bitirirdin. Neyse bu öğrenmelik olsun, yaptıkça ustalaşırsın, kolay gelsin, resimleri bekliyoruz :tik:

4. bitanesi

bitanesi Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    497
    Ödül Puanları:
    93
    sağol titanım bugüne kadar mutfakat ahiç rezil olmadım inş bu işi de başarırm

5. bitanesi

bitanesi Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    497
    Ödül Puanları:
    93
    evet aşure malzemelri haşlandı ıslatıldı ve bir telefon geldi. bizm yeni gelinin babası kanser olduğu öğrenilmiş kız 2 haftalık evli bu davet aslında gelin içindi de bende herkesi çağrımıştım cümbüş olsun die . aadam hastalığı mide kanseriymiş ama tüm vücuda yayaılmış. rabbim yardım etsin. gelin tabi ailesiyle şuan bende herkesi arayıp iptal etim. malzemelri buzluğa atcam bakalım durum neiyi göstercek

aşure maceram konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. tipitipin maceraları!

tipitipin maceraları!

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Aşure

Aşure

MALZEMELER 1/2 kg buğday 1 çay fincanı pirinç 200 gr kuru ceviz 200 gr kuru fasulye 100 gr pilav fıstığı 200 gr nohut 1 kg toz şeker 4 adet limon 200 gr fındık 50 gr kuş üzümü HAZIRLANIŞI Pirinç ve buğdayı ayıklanıp yıkayın. Tencereye koyup, üzerini üç-dört parmak aşacak kadar su ilave edin, tencerenin kapağını kapatmadan, ateşe koyun. Kanştırarak beş dakika pişirip, ateşten alın....
  3. Yeni Mecralarda Yeni Maceralar

Yeni Mecralarda Yeni Maceralar

Yeni Mecralarda Yeni Maceralar Etkili pazarlama iletişiminde yakın bir zamanlar alternatif mecra olarak kullanılan birçok mecra, markalar için artık yeni maceraların arandığı mecralara mı dönüşüyor? Hızla değişen ve gelişen hız dünyasının, hız tutkunlarından olanlar için ulaşımda vazgeçilmezlerdendir İstanbul metrosu. Yalnızca İstanbul metrosu mu? Tabi ki de hayır. Ankara ve İzmir metrosu da...
  4. Kar Maceralarımız Anlatmaya Ne Dersiniz ?

Kar Maceralarımız Anlatmaya Ne Dersiniz ?

evet kızlar yurdu etkisi altına alan kar yağışı bir çok zorluklar getirse bile benim gözümde çok güzel :D:D her yer gelin gibi süslenmiş kar topu oynamak, kaymak, kardan adam yapmak, karda yürümek bile çok eğlenceli kimi zamada zorlu :D:D Şimdi bu başlık altında kar maceralarımızı anlatmaya ne dersiniz :D:D ilk ben başlamak istiyorum :D:D Dün kayınvalidemleri memlekete yolcu ettik...
  5. Max Maceraları Kralın Doğuşu

Max Maceraları Kralın Doğuşu

Max Maceraları Kralın Doğuşu ne zaman vizyona girecek bu film hakkında ve vizyon tarihi hakkında bilginiz var mı kızlar?

Sayfayı Paylaş