gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

At sütü faydaları

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

at sütü nerede satılır at sütü faydaları sütünün yararları sütünün faydaları at sütü, faydaları, nerede bulunur, nerede satılır, satışı, içilirmi, nedir, haram mı, helal mi,

Evet evet yanlış okumadınız at sütü, hem de bildiğinin o atların sütünden bahsediyoruz Melek'ler:D:D At sütü hakkında çok daha detaylı bilgi vermeden, bu sütü satın almak isterseniz şayet, internet üzerinden araştırabilir ve satışını yapan yerleri çok rahatlıkla bulabilirsiniz Melek'ler:)

At sütü, attan elde edilen doğal süttür Kımızdan farklıdır

Orta Asya'da Türkler ve Moğollar tarafından içilen at sütünün bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmekedirVücut direncini artırması, kolesterolü düşürmesi, aşırı yorgunluğa, yaşlanma etkilerine iyi gelmesi nedeniyle son yıllarda kullanımı Avrupa'da da yaygınlaşmaktadır Ayrıca, yaraları hızlı iyileştirmesi, mineral eksikliğini tamamlaması, stres ve kas ağrılarını dindirmesi, bağırsakları temizlemesi gibi faydaları da bulunmaktadır

Ayrıca kozmetik sektöründe sabun, şampuan, bakım kremi yapımında ve içki sanayiinde de kullanılmaktadır

Dini açıdan at sütü

Bazı dinlere göre at sütünün haram olduğu tartışması vardır İslam fıkıh alimlerine göre eti yenen hayvanların ve insanın sütü temiz sayılmaktadır Bazı alimler, at sütünün içilmesinde bir sakınca yoktur, demişlerdir Çünkü atın sütünün içilmesinde savaş vasıtasını zayıflatma yoktur Diğer yandan bazı hadislerde at etinin yasaklanması, onun pis sayılmasından değil, önemli bir savaş aracı olmasından dolayıdır

At sütü faydaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Anne Sütünün Faydaları

Anne Sütünün Faydaları

ANNE SÜTÜNÜN FAYDALARI NELERDİR? Doğumdan sonra gelen sarı süte ağız/kolostrum denir. Bebeği hastalıklardan korur. İlk sütün miktarı az olmasına karşın ilk günlerde bebeğin beslenmesi ve bağırsakların çalışması için yeterlidir. Anne sütü bebeğin beslenmesi için ideal besindir. Anne sütü en doğal ve taze besindir. Anne sütü her zaman temiz ve mikropsuzdur. Anne sütü daima...
  2. Süt ve ayranın faydaları

Süt ve ayranın faydaları

ekşi ayranın faydaları süt,sütün faydaları,sütün yararları,ayran,ayranın faydaları Olabilir, süt içemiyor olabilirsiniz. Hatta sütten nefret ediyor da olabilirsiniz. Hiç üzülmeyin, çaresi var. Süt içemiyorsanız ayran için. Artık “Ben ayran da sevmiyorum!” demeyin sakın. Sütte süt şekeri dediğimiz laktoz vardır ve süte doğal olarak şekerli bir tat verir. Yani, süt bir yerde tat duyuları...
  3. Koyun Sütünün Faydaları

Koyun Sütünün Faydaları

koyun sütünün faydaları koyun sütünün özellikleri koyun sütü Koyun sütünün yogurduda cok güzel oluyor cok lezzetli.Bir ara yapip tatmaniz lazim sütü kadar yogurduda faydali arkadaslar.:tik: KOYUN SÜTÜ • Kemik erimesini önler, sütte bulunan fosfor kemik oluşumunda önemli rol oynar. • Laktoz enerji sağlarken galaktoz beyin ve sinir dokularının oluşumunda rol oynar. Süt yağındaki...
  4. at kestanesinin faydaları nelerdir

at kestanesinin faydaları nelerdir

Selam herkese. Ben at kestanesinincilde iyi geldiğini duydum acaba doğru mu, neye yarar başka at kestanesi öğrenebilir miyim. Teşekkürler...
  5. Anne Sütünün Faydaları

Anne Sütünün Faydaları

Merhaba hanımlar çok beğendiğim ve faydası olduğunu düşündüğüm bir yazıyı buraya eklemek istedim. Yazı alıntıdır. Uzman çocuk doktorları, kadın doğumcular, hemşireler ve hatta mama üreticileri dahi anne sütünün yeni doğan bir bebek için en iyi besin olduğu konusunda hemfikirlerdir. Teknoloji istediği kadar gelişsin bazen doğanın yaptığı kadar iyi yapamayız. Anne sütünü de hiçbir zaman annenin...

Sayfayı Paylaş