gebe
  1. almira

almira Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Ata'nın TÜRKLÜK görüşleri

Konu, 'Mustafa Kemal Atatürk' kısmında almira tarafından paylaşıldı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Türklük ile ilgili görüş ve düşünceleri. Lütfen her kes beynine kazısın. Bunları her yerde anlatsın
    Türkiye Türklerindir,

Dünya yüzünde, Türkten daha büyük, ondan daha eski, ondan daha temiz bir millet yoktur ve bütün insanlık tarihinde görülmemiştir.

Birgün,ressamlar Türk"ün simasını kaybederlerse, yıldırımı alsınlar, yapıversinler

Türk"lerin yaşadıkları her yer misak-ı milli hudutları içindedir.

Hayattaki yegane üstünlüğüm Türk Doğmaktır.

Biz doğrudan doğruya millet severiz ve Türk Milliyetçisiyiz.

Beni olağanüstü bir kişi olarak yorumlamayınız, doğuşumdaki tek olağanüstülük Türk olarak dünyaya gelmemdir.

Türk budur; Yıldırımdır, kasırgadır, dünyayı aydınlatan güneştir.

Eğer bende bazı fevkaladelikler görüyor, buluyorsanız bunları sadece ve yalnız Türk olmama, Türklüğüme bağlayınız.

Bu ülke, tarihte Türk"tü, bu günde Türk tür ve sonsuza dek Türk olarak yaşayacaktır.

Yüksek Türk ! Senin için yüksekliğin hududu yoktur.

Taş kırılır, tunç erir, ama Türklük ebedidir.

Yurttaşlarım !

Az zamanda çok büyük işler yaptık.Bu işlerin en büyüğü, temeli Türk Kahramanlığı ve yüksek Türk kültürü olan Türkiye Cumhuriyetidir.

Türk Milletinin karekteri yüksektir.

Türk Milleti çalışkandır,

Türk Milleti zekidir

Türk, Türk olduğu için asildir.

Çoğumuz, büyük babamızın babasını hatırlamayız.

Bütün soy gururumuzu Türk olmanın içinde buluruz.

Türklük benim en derin güven kaynağım,

en engin övünç dayanağımdır.

Türk çetin işler başarmak için yaratılmıştır.

Milli varlığımıza düşman olanlarla dost olmayalım.

Böylelerine karşı.. Türküm ve düşmanım sana,

kalsamda tek başına diyelim.

Bir Türk cihana bedeldir

2. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Ata'nın TÜRKLÜK görüşleri
    Ellerine, emeğine sağlık canım.

Ata'nın TÜRKLÜK görüşleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ata'nın çini üzerindeki potresı

Ata'nın çini üzerindeki potresı

Resim "Gençliğe Hitabe" ile çizilmiş.. Muhteşem değil mi..??
  2. Ata'nın Aşkı

Ata'nın Aşkı

Mustafa Kemal,Harbiye’de öğrenci iken,hafta sonu izinlerini üvey amcasının eşi olan,Makbule Hanımın evinde geçiriyordu.Fikriye’de o zamanlar küçük bir kızdı.Mustafa Kemal’e olan ilgisi de bu zamanlarda başladı.Mustafa Kemal Harbiye’den mezun olduktan sonra,görevleri nedeniyle uzun süre İstanbul’dan ayrı kalmıştı.Bu zaman aralığında Fikriye,onun hasretiyle başbaşaydı. Mustafa Kemal,Milli...
  3. Türklüğün ongunu Bozkurt!

Türklüğün ongunu Bozkurt!

KURT CİNSLERİNİN AVLANMA BİÇİMLERİ ve TÖRELERİ Kurtlar, cins cinstir. Bu cinsler, karakter ve yaşayış biçimlerine göre birbirlerinden ayrılırlar. Bozkurt, kurt türleri arasında üstün nitelik ve özellikleri olan bir kurt cinsidir. Onu, Karakurt denilen bir başka kurt cinsi ile Canavar adıyla adlandırılan bir başka kurt cinsi izler. CANAVAR: Canavar denilen kurt, bir sürüye daldığında...
  4. Ata'nın yazdığı ermeni mektubu

Ata'nın yazdığı ermeni mektubu

Ermeni ajansı bu mektubu yayınladı...Atatürk,Türk halkının adını bu tür alçak ve iğrenç suçlamalardan temizleyiniz diyor... İşte o mektup.......... Ermeni haber ajansı Novosti Armenii, Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün 7 Mart 1920 yılında ABD'li bir amirala gönderdiği belirtilen bir telgrafı yayınladı. Haberde, "Ajansımızın eline çok özel bir belge geçmiştir....
  5. görüşlerinizi bekliyorum.....

görüşlerinizi bekliyorum.....

herkese selam.6 aylık bir oğlum var bugün hamile olduğumu öğrendim.fikri bile zordu.başıma geldi.ben nasıl altından kalkacam bilemiyrum...

Sayfayı Paylaş