gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Atatürk ve Öğretmenim

Konu, 'Okul ve Öğretmenler' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

ATATÜRK VE ÖĞRETMENİM Sevgili öğretmenim
    Heyecanla beklerdik seni her sabah
    "GÜNAYDIN" derdin, seslerin en güzeliyle,
    "BUGÜNKÜ KONUMUZ" diye, başlardın söze
    Kara tahta Önünde akbilgilerle
    Çırpınırdın, birşeyler öğretmek için bize.

"BAYRAK" derdin öğretmenim
    Heyecandan dalgalanırdı sesin BAYRAK gibi
    "ATATÜRK" deyince coşardın sen
    Yatağına sığmayan IRMAK gibi.

"ATATÜRK" deyince öğretmenim
    Nefes almaz seni dinlerdik
    Anlatırdın hayatını devrimlerini
    Cepheden-cepheye koşardın sen
    Daha bir büyürdün gözümüzde
    Sanki ATATÜRK'Ü yaşardın sen.

Ellerinden öperim öğretmenim.
    En güzel duygularla en güzel bilgilerle
    Yetiştirdin bizi
    Şimdi içimizde inanç başımızda BAYRAK
    Bu Yurt sevincimiz tasamız bizim
    ATATÜRK ilkeleri en büyük yasamız bizim
    ATATÜRK yolundan dönmeyiz biz
    MEŞ'ALEMİZ ATATÜRK sönmeyiz biz...

Özkan GÖNLÜM

Atatürk ve Öğretmenim konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Öğretme ve Öğrenme Süreci

Öğretme ve Öğrenme Süreci

etkinlik ve materyal hazırlama öğretme öğrenme süreci materyal ve etkinlik hazırlama öğrenme öğretme süreci süreçleri ÖĞRETMENLİK MESLEĞİ GENEL YETERLİKLERİ C-) ÖĞRETME VE ÖĞRENME SÜRECİ Öğretmen, öğretme ve öğrenme süreçlerini plânlar, uygular ve yönetir. Öğrencilerin öğrenme sürecine etkin katılımını sağlar. C1-) Dersi Planlama Öğretmen, öğrenci merkezli bir yaklaşımla...
  2. Eğitim, Okul ve Öğretmen

Eğitim, Okul ve Öğretmen

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. Bir Atatürk Öğretmeni - Refet ANGIN

Bir Atatürk Öğretmeni - Refet ANGIN

BİR ATATÜRK ÖĞRETMENİ: REFET ANGIN Atatürk, yazı inkılâbı gezisinde 2 Eylül 1928'de Gelibolu'ya da uğramıştı . Öğrenci Refet anlatıyor: "Karşılamada ben,Atatürk'e bir buket sunarken tökezleyip düşmüştüm. Atatürk, beni yerden kaldırdı ve iki yanağımdan öptü: -Acıdı mı kızım?diye sordu. Ben: -Hayır, acımadı. diye cevap verdim. Atatürk, yanındakilere: -Bunun ayağına dikkat...
  4. Öğretmen - Tanımı ve Görevleri

Öğretmen - Tanımı ve Görevleri

öğretmen tanımı öğretmenin tanımı öğretmenin görevleri öğretmenlerin görevleri öğretmenliğin Öğretmen, bir bilim dalını, bir sanatı, bir tekniği veya belli bilgileri öğretmeyi kendisine meslek edinmiş kimse. "1739 Sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu'nun 43. Maddesine göre, öğretmenlik, devletin eğitim, öğretim ve bununla ilgili yönetim görevlerini üzerine alan özel bir ihtisas...
  5. Rehberlik öğretmeni ve öğrenciler

Rehberlik öğretmeni ve öğrenciler

Bu diyaloglar bana okul yıllaırmı ve özellikle rehberlik öğretmenimizi ahtırlattı.Ufak tefek bir bayan hocaydı kadın bıkmıştı artık bizden 26 yaşındaydı ama bize''sizin bu saçma sapan durumuzlarınız üyzünden kendimi 56 yaşında gibi hissediyorum''diyordu yazık yaaa:D:D:Dbizde abartıyorduk ama yaa:D İşte sizlere rehberlik öğretmeni ve öğrecilerinin arasında geçen komedi diyalogları sunuyorum:D...

Sayfayı Paylaş