gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Atatürk'ten son mektup

Konu, 'Atamızın Resimleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Atatürk'ten son mektup konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. son mektup

son mektup

Sevmek yaşamak derlerdi anladım ki yaşam benim için çok gerilerde kaldı. Verdiğin sözlere böyle inanmasaydım bir başkası olurdu belki hayatımda sonra başkaları. Seninle yada sensizlikle geçirmezdim ömrümün son demini. Sevmekten böyle kaçacağını bilseydim hayalinle avunmazdım, düşünmezdim seni geceler boyu. Bak kar yağıyor şimdi. Dağlar beyaz gelinliğini giymiş bana inat. Bir martı süzülüyor...
  2. ATATÜRK'ün Ankara'daki Son Günü

ATATÜRK'ün Ankara'daki Son Günü

ATATÜRK'ün Ankara'daki Son Günü 26 Mayıs 1938 Perşembe KENDİ ADINI TAŞIYAN BULVARDA: Atatürk Bulvarı’nın ortasındaki kestane ağaçları yemyeşil olmuştu. On dört yaşındaki Reşat Önat hem okuyor, hem de Kocabeyoğlu Pasajı’nın az ilerisinde, şimdi Çocuk Esirgeme Kurumu binasının bulunduğu köşede, dayısı Hilmi Öz’ün, Ankaralıların uğrak yeri olan Özen Pastanesi'nde çalışıyordu. Kimi zaman...
  3. Atatürk'ün Son Dakikaları.....

Atatürk'ün Son Dakikaları.....

atatürk ün son dakikaları atatürkün son dakikaları Atatürk'ün Son Dakikaları..... Tüm tedavilere rağmen günden güne eriyen Atatürk, 8 Kasım 1938 günü şiddetli bir rahatsızlık daha geçirdi. Saat altı buçuk gibi gelen bu rahatsızlıkta Atatürk'ün midesi bulanmış ve kusmaya çalışmıştı. Sürekli istifra etmeye çalışan Atatürk, bu sırada Hasan Rıza Beye (Soyak) bakarak "Saat kaç?" diye...
  4. Atatürk'ün Gördüğü Son Rüya

Atatürk'ün Gördüğü Son Rüya

rüyada atatürkü görmek rüyada atatürkün resmini görmek atatürk ün gördüğü son rüya 26 Eylül 1938 tarihinde Atatürk, rahatsızlığı ile ilgili olarak ilk defa hafif bir koma atlatmıştı. Prof. Afet İnan, olayı şöyle anlatıyor: O geceyi rahatsız geçirdi. İlk hafif komayı o zaman atlatmıştı. Ertesi sabahki açıklamasında: 'Demek ölüm böyle olacak' diyerek uzun bir rüya gördüğünü anlattı. 'Salih'e...
  5. Atatürk'ün son askeri

Atatürk'ün son askeri

Kurtuluş Savaşı'nda düşmana karşı savaşmış İstiklal Madalyası sahibi emekli Albay Mustafa Şekip Birgöl (105), eşi Ayşe Birgöl ile Kozyatağı'ndaki mütevazı evinde hayatını sürdürüyor. Emekli Albay Mustafa Şekip Birgöl, Kozyatağı'ndaki evinin kapılarını, 12 yıllık ikinci eşi Ayşe Birgöl, kızı İpek ve damadı Bekir Artunç ile Anadolu Ajansına açtı. Sağlık sorunları nedeniyle konuşmakta güçlük...

Sayfayı Paylaş