gebe
  1. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

Athena - Ektim Soğan

Konu, 'A-B Harfli Şarkılar' kısmında ms_enemy tarafından paylaşıldı.

Athena - Ektim Soğan Tarlaya ektim sogan
    Bitmedi yedi dogan
    Hep mi güzel oluyor
    Senin anandan dogan
    Oy oy niye gülüm niye
    Ölürüm yar diye diye
    Boynunda iki lira
    Ver birini ver be diye
    Derdini senden bulur
    Aranir sorar durur
    Oy oy niye kizim niye niye
    Ölürüm yar diye diye

Athena - Ektim Soğan konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Soğan

Soğan

Soğanı sadece görmek hayra, yemek ise şerre, gizli şeylerin açığa çıkmasına, Soğan mala, yeşil soğan meşakkatle kazanılan mala, Hastanın az soğan yemesi vefatına, çok yemesi iyileşmesine, Soğan soymak birine yaltaklık etmeye, Yolcunun soğan görmesi sıhhaat ve esenliğe, Sağanı köküyle birlikte çıkarmak akrabalardan gelecek sıkıntıya, Çok soğan, sağlıklı olmakla birlikte hüzne ve ayrılığa...
  2. soğan

soğan

(Zwiebel / Olignon / Onion / Basaliye / Allium cepa) Haziran-agustos aylari arasinda yesilimsi veya pembemsi renkli çiçekler açan, 30-100 cm boylarinda, çok yillik otsu ve soganli bir bitki. Yapraklar boru seklinde, içi bos, mavimsi-yesil renklidir. Çiçekler küre seklindeki baslarda semsiye durumunda toplanmislardir. Tohumlari siyah renkli, köseli ve küçüktür. Sogan çok eskiden beri bilinen...
  3. Athena - Tarlaya Ektım Soğan

Athena - Tarlaya Ektım Soğan

Athena - Tarlaya Ektım Soğan tarlaya ektim soğan bitmedi yedi doğan hep mı güzel oluyor senin anandan doğan oy? oy niye? kızım, niye, niye? oldun yar yar, diye diye boynunda iki lira ver birini, ver hediye derdim senden bulur ananı sorar durur oy? oy niye? kızım, niye, niye? oldun yar yar, diye diye
  4. Athena - Öpücük

Athena - Öpücük

Athena - Öpücük pardon seni rahatsız etmek istememiştim sadece dudağından öpmek istedim tamam belki pek ince teklif edemedim ama ben o bildiğin romantiklerden diilim sen yine de karar ver söyle istiyorsun bence öpücem öpücem dedim sana pam pam trip yapma yapma trip yapmasana bana nasıl oldu bir anda ben de çok şaşırdım been ilk görüşte hiç aşık olmamıştım sen yine de...
  5. Soğan

Soğan

(Zwiebel / Olignon / Onion / Basaliye / Allium cepa) Haziran-agustos aylari arasinda yesilimsi veya pembemsi renkli çiçekler açan, 30-100 cm boylarinda, çok yillik otsu ve soganli bir bitki. Yapraklar boru seklinde, içi bos, mavimsi-yesil renklidir. Çiçekler küre seklindeki baslarda semsiye durumunda toplanmislardir. Tohumlari siyah renkli, köseli ve küçüktür. Sogan çok eskiden beri...

Sayfayı Paylaş