gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    965
    Ödül Puanları:
    113

Athena - Tarlaya Ektım Soğan

Konu, 'A-B Harfli Şarkılar' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Athena - Tarlaya Ektım Soğan tarlaya ektim soğan
    bitmedi yedi doğan

hep mı güzel oluyor

senin anandan doğan

oy? oy niye? kızım, niye, niye?

oldun yar yar, diye diye

boynunda iki lira

ver birini, ver hediye

derdim senden bulur

ananı sorar durur

oy? oy niye? kızım, niye, niye?

oldun yar yar, diye diye

Athena - Tarlaya Ektım Soğan konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Soğan

Soğan

Soğanı sadece görmek hayra, yemek ise şerre, gizli şeylerin açığa çıkmasına, Soğan mala, yeşil soğan meşakkatle kazanılan mala, Hastanın az soğan yemesi vefatına, çok yemesi iyileşmesine, Soğan soymak birine yaltaklık etmeye, Yolcunun soğan görmesi sıhhaat ve esenliğe, Sağanı köküyle birlikte çıkarmak akrabalardan gelecek sıkıntıya, Çok soğan, sağlıklı olmakla birlikte hüzne ve ayrılığa...
  2. soğan

soğan

(Zwiebel / Olignon / Onion / Basaliye / Allium cepa) Haziran-agustos aylari arasinda yesilimsi veya pembemsi renkli çiçekler açan, 30-100 cm boylarinda, çok yillik otsu ve soganli bir bitki. Yapraklar boru seklinde, içi bos, mavimsi-yesil renklidir. Çiçekler küre seklindeki baslarda semsiye durumunda toplanmislardir. Tohumlari siyah renkli, köseli ve küçüktür. Sogan çok eskiden beri bilinen...
  3. Athena - Öpücük

Athena - Öpücük

Athena - Öpücük pardon seni rahatsız etmek istememiştim sadece dudağından öpmek istedim tamam belki pek ince teklif edemedim ama ben o bildiğin romantiklerden diilim sen yine de karar ver söyle istiyorsun bence öpücem öpücem dedim sana pam pam trip yapma yapma trip yapmasana bana nasıl oldu bir anda ben de çok şaşırdım been ilk görüşte hiç aşık olmamıştım sen yine de...
  4. Athena - Ektim Soğan

Athena - Ektim Soğan

Athena - Ektim Soğan Tarlaya ektim sogan Bitmedi yedi dogan Hep mi güzel oluyor Senin anandan dogan Oy oy niye gülüm niye Ölürüm yar diye diye Boynunda iki lira Ver birini ver be diye Derdini senden bulur Aranir sorar durur Oy oy niye kizim niye niye Ölürüm yar diye diye
  5. Soğan

Soğan

(Zwiebel / Olignon / Onion / Basaliye / Allium cepa) Haziran-agustos aylari arasinda yesilimsi veya pembemsi renkli çiçekler açan, 30-100 cm boylarinda, çok yillik otsu ve soganli bir bitki. Yapraklar boru seklinde, içi bos, mavimsi-yesil renklidir. Çiçekler küre seklindeki baslarda semsiye durumunda toplanmislardir. Tohumlari siyah renkli, köseli ve küçüktür. Sogan çok eskiden beri...

Sayfayı Paylaş