gebe
  1. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

Atipik Fasyal Ağrı

Konu, 'ABCÇ Melek Sözlük' kısmında nisan tarafından paylaşıldı.

Yüz nevraljileri grubu içinde, semptom bakımından hiçbir bilinen nevralji tablosuna uymayan bazı hastalıklara da rastlanmıştır. Ağrı anatomik sahalarda belirmez; değişken, atipik, can sıkıcı ve zonklayıcıdır. Analjeziklere cevap vermez. Bu gibi ağrıların «depressif kökenli semptomlar» (bkz.) olduğunun anlaşılması çok yararlı olmuştur. Çünkü bu ağrılar antidepresan tedavisi veya ECT'ye (elektrokonvülsif terapi) cevap vermektedir. Direnç gösteren bazı durumlarda ise sonunda lökotomi gerekmiştir

Atipik Fasyal Ağrı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Boyun Ağrıları

Boyun Ağrıları

baş yanması baş yanması neden olur boyun ağrısı için hangi doktora gidilir boyun fıtığı için hangi doktora gidilir fıtığı bölüme Boyun ağrıları bel ağrıları kadar sık görülmemekle birlikte, her yaş grubunda karşılaşılabilen, yaşam kalitesini düşürüp iş gücü kaybına neden olabilen önemli bir sorundur. Boyun ağrısı nedenleri 3 temel grupta incelenebilir: Kas iskelet sistemi kaynaklı mekanik...
  2. Ağrı

Ağrı

Bir Efsanedir Ağrı Dağı*** Doğubayazıt ovasının kuzeydoğusunda yükselen ve 5165 metreyle sadece Türkiye’nin değil, aynı zamanda Avrupa’nın en yüksek zirvesi olan Ağrı dağı, ülkemizin dağ turizmi bakımından en yüksek potansiyeline sahip volkanik dağlarından biridir. Ağrı dağı, dağcılık sporuyla ilgilenenlerin aradığı bütün özelliklere sahiptir. Amatör dağcıların rahatlıkla çıkabileceği...
  3. Ağrı Yemekleri

Ağrı Yemekleri

ağrı yemekleri ağrı ketesi hengel yemeği hengel tarifi kırıklarda balık yenirmi Ağrımızın en güzel yemeklerini sizin araştırdım melekitoşlarım :tik: Biri yapsada yesek :D:D ABDİGÖR kÖFTESİ En tanınmış yemeği Abdigor Köftesi’dir. Doğubeyazıt ilçemizde yaygın olan bu köfte, içli köfteye benzer.Yöremizin en lezzetli yemeğidir. Yağsız, sinirsiz, kemiksiz sığır eti, çok az miktarda soğan, bir...
  4. ağrılar

ağrılar

slm kızlar ben yenı katılşdım benım 2.5 yasında bır kızım var ve 2 cıyı de ıstıyoruz ben 15 gun once sogan kurunu yaptım bır hafta ve sımdı 2 gundur kasıklarımda agrı var ayakta olunca belıme vuruyor göğüslerımdede arav sıra ani sızı hıssedıyorum adetıme de 8 gun var acaba nedendır bır bılgınız varmı :melek:
  5. Kasığımda ağrı

Kasığımda ağrı

iyi günler dün geceden beri sol kasığımda ağrı var bugün dayanılmaz olan bu ağrıyla beraber çamur şeklinde kanamam var nedeni nedir?

Sayfayı Paylaş