gebe
  1. *LavinyA*

*LavinyA* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Güvercinler ülkesinden!!! Uzak çookkk uzak yerler!

Avuçlarımda bir damla gözyaşıyla kapındayım...

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında *LavinyA* tarafından paylaşıldı.

Bir Damla Gözyaşı
    Bir damla da çağlayan ırmakları boğuşu Yakub`un, Sukut denizinde dalga olan Meryem`in Fırtınalara sabrı kalkan bilen Eyüb`ün...
    Rıza bahçesine bir gül ekebilmek, gözyaşlarını teselli vuslatına mazhar olacak
    kadar samimiyetle dökmektir...
    Dua tadında akan her damla kelamsız rıza dilencisidir...

Ey Zeyd... Ey sevdalı... Ardından alemlere rahmet olarak gönderdiğine,
    en sevdiğine, Hasret gözyaşları döktürdüğü Mevlanın...

Ey Selman... Ey yüreğindeki aşka harf harf teslim olan...
    Hak tarafından sevilen ve sevildiği
    Aleme ilan edilen...

Aşkla var olabilmek yollarda, hasrete gamzelerde hayat buldurmak,
    kirlenmemiş gökyüzü, Altında sadık ve vefalı aşıkları,
    unutulan her heceyi işler cana saadet asrı tadında akan her damla...

Asırlar öncesinden bizlere selam eden Efendim...
    Rüzgar saçını dağıtır diye üzülemediğimize üzülerek sevdasına vurulduğumuz...
    Hüzün bahçelerindeyiz... Sensiz..!

Nedametin giydirildiği gecelere aydınlığı, vefasızlıkların asıldığı yıldızlara affı,
    kırgınlıkların, Gezdiği sokaklara sevgiyi fısıldar gül tadında akan her damla...

Talan edilmiş sokaklarımı sevdirir, "O"ndandır diye...
    Aşk dolu hayatların bir huzmesinin canda hayat bulmasını dillendirir sus olup...
    Ahdimi taşır akan her damla ...

Bir damla gözyaşında saklı "can"
    Bir damla gözyaşı "can"a hayat bulduran

El-Vehhab ismine sığındım...
    Avuçlarımda bir damla gözyaşıyla kapındayım...
    (alıntı)

Avuçlarımda bir damla gözyaşıyla kapındayım... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bir Damla SevDanın aDıDır GözYaşı...

bir Damla SevDanın aDıDır GözYaşı...

Bir damla sevdanın adıdır Gözyaşı.. Nefes almaya başladığında nerede sonlanacağını bilmediği bir yolculuğa çıkmıştır çoktan.. Sahibinin yüreğini yansıtan aynada hayatın bıraktığı izlerden süzülür usul usul. Eğer dayanabilmişse benliğini kavuran hasrete,buharlaşıp uçmamışsa bütün umutlarıyla beraber gökyüzüne,artık vuslat zamanıdır,sevda dertlisiyle yürekle kucaklaşır.. Yürek,gurbetteki...
  2. Teoman - Bir Damla Gözyaşı

Teoman - Bir Damla Gözyaşı

tüm kaybolanlar kaybolmuşlara rastlarsa zamanın birinde tek bir damla gözyaşım göle düşerse ellerimden kayıp gidince bir uyansam, uyansam, uyansam uykumdan bir damla gözyaşı bir damla var elimde bir damla gözyaşı bir damla ellerimde sonunda görürüz belki sen de ben de uçsuz bucaksızız bu yalnız şehirde yaşam sevincin duruyor mu hala içinde sustun konuşmadın sözcükler bitince bir...
  3. Müslüm Gürses - Bir Avuç Gözyaşı

Müslüm Gürses - Bir Avuç Gözyaşı

Dün gece yine sen düştün aklıma Oturup ağladım çocuklar gibi Sensizlik öyle zor geldiki bana Oturup ağladım çocuklar gibi Bir avuç gözyaşı doldu elime En acı sitemler geldi dilime Pişmanlık duyupta kendi kendime Oturup ağladım çocuklar gibi Artık günlerim günlerden uzun Gecelerim gecelerden yanlız Seni sevdiğimden bu yana Her acıyı tattım her çileyi gördüm Hayatın her cilvesine alıştım...
  4. Teoman - Bir damla gözyaşı

Teoman - Bir damla gözyaşı

Dm Am Dm Tüm kaybolanlar kaybolmuslara rastlarsa zamanın birinde Am Dm Tek bir damla gözyasım göle düserse ellerimden kayıp gidince C Dm C A Bir uyansam uyansam uyansam uykumdan Dm C B A Dm C Bir damla gözyası bir damala var elimde bir damal gözyası B A Bir damla ellerimde Dm Am Sonunda görürüz belki sende ,bende ucsuz bucaksızız Dm Bu yalnız sehirde,yasam sevincin duruyor mu?hala icinde...

Sayfayı Paylaş