gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Aydemir Akbaş kimdir

Konu, 'Kim Kimdir ?' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

aydemir akbaş kimdir aydemir akbaş kimdir, hayatı, biyografi, hakkında bilgiler ve merak edilen herşey burada arkadaşlar.

Türk Sineması'nın komedi oyuncularından Aydemir Akbaş hakkında ve hayatı hakkında ki bilgielre yer verdik bu yazımızda Melek'ler.

Aydemir Akbaş
    Oyuncu | 1936 - İstanbul

İtalyan ve Galatasaray liselerinde tahsilini yaptı. Gazetecilik hayatına atıldı, Gülriz Sururi, Ayfer Feray - Nisa Serezli, Ali Poyrazoğlu gibi tiyatro toplulukları ile beraber çalıştı.

1964'de Atıf Yılmaz'ın yönettiği "Keşanlı Ali Destanı" adlı film ile oyuncu olarak sinemaya geçti.

Bir süre Yılmaz Güney'in filmlerinde oynadı.

1974 yılındaki **** filimleri furyasında ismini duyurarak, başrollerde oynamaya başladı. Daha sonraki yıllarda İbrahim Tatlıses ile çalışarak senaryo çalışmaları yaptı. Ayrıca bir çok TV dizilerinde rol aldı. 1987'de "Düş Yakamdan Osman" filmiyle yönetmenliğe başladı.

Aydemir Akbaş kimdir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kimsin

Kimsin

Usul usul aralanır gözkapaklarım..... Baykuşun biri yakar yeşillerini,"günaydın,gece oldu"der,eyvallah, derim. Odaları dolaşan ıssızlık,bana uğramadan geçer,karşımda uyuyan denizin derinlerinden. -Issızlığa bulanacak kadar ussuz ve kalabalık değilim henüz...-ağaçlarım var,iki kapak arasında büyüyen,sen varsın,gecelerimi dilimleyen.. okumaya başlarım, jane tırmanır merdivenlerime,kör...
  2. kuma

kuma

Kuma (ortak) Rüyada üzerine bir kuma getirildigini gören kadin, hasta olur. Bu rüyayi bir erkegin görmesi, islerinin bozulacagina delildir. Bir rivayete göre kuma görmek, üzüntü ve kederle de tabir olunur. Bir baska rivayete görede: Rüyada kuma kadinlari görmek, hastaliga, zarara ve körlüge isarettir. Bazen de kuma görmek, kötü amele, sirlari açiklamaya, üzüntü ve ugursuzluga isarettir
  3. Akbash (Akbaş) Cinsi

Akbash (Akbaş) Cinsi

akbaş cinsi akbaş bakımı köpekleri köpekleri bakımı nasıl beslenir Akbaş Familya: çoban köpeği, sürü koruma köpeği Diğer Adları: Türk çoban Köpeği, Akbash Dog Rengi: Beyaz ve krem rengi tonları Çıkış Yeri: Türkiye Çıkış Tarihi: çok eski zamanlar Orjinal İşlevi: Sürü bekçiliği, çoban köpeği Günümüzdeki İşlevi: Sürü bekçiliği, güvenlik Ortalama Ömür: 10-13 yıl Kilo Erkek/Kilo Dişi:...
  4. Kimken kimse olmuşsun...

Kimken kimse olmuşsun...

İçinden çıkamadığım yollarda geçer oldu vaktim. Ve ben senden çıkıp başkasına gittiğime inandıkça, sana geri döner oldum. Meğerse senden başkasına gidemezmişim de kendimi kandırıp uyanır olmuşum. En büyük rüyamken, en geniş gerçeğim olmuşsun. Ertesi günün sabahında ne olacağını bilmeden harcadığım vaktimdin. Bir an mutlulukla hayal kurarken, o anın sonunda ağlar oldum. Göz yaşlarımı...
  5. Aydemir Akbaş konuştu, Okan Bayülgen terledi

Aydemir Akbaş konuştu, Okan Bayülgen terledi

aydemir aybaş aydemir akbaş okan bayülgen akbaş okan bayülgen aydemirakbaş BİR DÖNEME DAMGA VURAN FİLMLERDE ROL ALAN AYDEMİR AKBAŞ, CANLI YAYINDA OKAN BAYÜLGEN'E ZOR ANLAR YAŞATTI.. Aydemir Akbaş konuştu, Okan Bayülgen terledi.. Televizyon gazetesinin haberine göre, Disko Kralı programında bu hafta 1970'li yıllarda Türk Sineması'ndaki erotik film dönemi konuşuldu. Konuklardan birisi...

Sayfayı Paylaş