gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Ayetel Kürsinin anlamını yazarmısınız

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Ayetel Kürsiyi sürekli okuyorum ama anlamını tam olarak bilmiyorum.Buradan paylaşırsanız hem ben öğrenirim, hem de herkes faydalanabilir..:)

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Ayetel Kürsi
    Bismillahi'r-rahmâani'r-rahym. Allâahü lâaa ilâahe illâa hüvel hayyul kayyüum. Lâa te'huzühüü sine tüv velâa nevm lehüü mâa fissemâavâati ve mâa fil ard. Men zellezîi yeşfeu ındehüü illâa bi iznihii ya'lemü mâa beyne eydîhim vemâa halfehüm velâa yühıytuune bişey'im min ılmihii illâa bi mâa şâaaae vesia kürsiyyühüs semâavâati vel erda velâa yeüüdühüü hıfzuhümâa ve hüvel aliy yülazîym.

Rahmân ve Rahîm olan Allahın ismi ile Allah, kendinden başka hiçbir ilâh yoktur. (O), Hayy ve Kayyûmdur. O'nu ne bir uyuklama, ne de bir uyku tutabilir. Göklerde ve yerde ne varsa hepsi O'nundur. O'nun izni olmadan, nezdinde kim şefâ’at edebilir? O (yaratdıklarının) önlerindeki ve arkalarındaki gizli ve âşikâr her şeyi bilir. Onun ilminden, yalnız kendisinin dilediğinden başka hiçbir şey kavrayamazlar. (Mahlûkatı). O'nun kürsüsü gökler ve yeri kaplamışdır. Bunların (yerin ve göğün) koruyuculuğu O'na ağır da gelmez. O, çok yüce, çok büyüktür.

3. deniz-07

deniz-07 Rüya Tabiri Editörü

Beğenilen Mesajlar:
    271
    Ödül Puanları:
    0
    Ayet-el Kûrsi, cinlere karşı kendisinden yardım alınacak duaların en büyüğüdür. Ayet-el Kûrsi’nin insandan şeytanları kovmakta çok tesirli olduğunu söylemişler, ayrıca saralı kişiye, şeytanın kendisine yardım ettiği sahir(büyücü), kâhin, falcı, nefis ve şehvet ehli, zulüm ve gazab erbabı üzerine sadakatle okunulduğunda onların şeytanlarını etkisiz hale getirmekte de büyük gücü olduğunu denemişlerdir. Ancak sadakatle okunması şartı koşulmuştur.

Herhangi bir muradın hasıl olması için Ayet-el Kûrsi 313 kere okunduğunda, dünya ve Ahiret hakkındaki o istek Allah’ın C.C. izniyle hasıl olur(ne bir eksik ve ne bir fazla okunmamalıdır bu sayıların adedi çok önemlidir).

Cin musallat olan çocuğa 18 kere Ayet-el Kûrsi okunursa BİİZNİLLAH şifa bulur.

Yemeğe okunursa yemek bereketlenir.

Devamlı okunursa unutkanlığı giderdiğini Hz Ali (K.V.) buyurmuştur.

Evden çıkarken okuyan her işinde muvaffak olur ve hayırlı işleri başarır. Evine gelince okursan iki Ayet-el Kû»rsi arasındaki işlerin hayırlı olur ve fakirliğin önlenir.

Bir kimse evinden çıkarken Ayet-el Kûrsi‘yi okursa, Hakk Teâlâ yetmiş Meleğe emreder, o kimse evine gelinceye kadar ona dua ile istiğfar ederler.

GüneşVeAy ve TİTAN bunu beğendi.
  4. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Bilgiler için teşekkürler denizz:kiss:

5. deniz-07

deniz-07 Rüya Tabiri Editörü

Beğenilen Mesajlar:
    271
    Ödül Puanları:
    0
Ayetel Kürsinin anlamını yazarmısınız konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ayetel kürsi

Ayetel kürsi

Bu eyeti okuduğunu ya da okunulduğunu görmek belalardan emin olmaya, maksadına ermeye, evde hasta olan varsa iyileşmesine, şeref ve itibar sahibi olmaya, güçlü hafızaya ve zeki olmaya delalet eder.Rüyasinda Ayet'ül- Kürsi'yi okudugunu veya okuyani dinledigini görmek, dünya afetlerinden emin ve muhafazali olmaya, muradinin hasil olacagina, ömrünün uzunluguna delalet eder. Hasta ise veya hastasi...
  2. ayetel kürsi

ayetel kürsi

ayetel kürs-i okumanın daha kolay yolu nedir ?
  3. Ayetel Kürsi Duası Fazileti

Ayetel Kürsi Duası Fazileti

Ayetel Kürsi Duası Fazileti hakkında da bilgi içeren bir konu açarsanız çok iyi olur arkadaşlarım.
  4. Ayetel Kürsinin Fazileti

Ayetel Kürsinin Fazileti

Ayetel Kürsinin Fazileti nedir lütfen bu konu hakkında da bilgi verin bize.
  5. Ayetel Kürsinin Manasını Yazarmısınız

Ayetel Kürsinin Manasını Yazarmısınız

Selamlar.Ayetel kürsiyi bol bol okumak gerekiyor biliyorum . Ama anlamını da öğrenmek lazım.Buraya yazabilirmisiniz, bilmeyenler öğrensin, bilenler hatırlasın :)

Sayfayı Paylaş