gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Aykut Oray kimdir

Konu, 'Kim Kimdir ?' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

aykut oray kimdir, kısaca hayatı, hayatı, hakkında bilgiler, dizileri, filmleri, reklam filmleri, biyografi, resimleri

"Bizimkiler" adlı dizide sarhoş ve asabi bir karekteri canlandıran Aykut Oray hakkında merak ettiğiniz herşey burada Melek'ler!

Doğumu: 3 Ekim 1942’de İstanbul - Üsküdar’, Ölümü: 11 Ağustos 2009, Köyceğiz - Muğla.

3 Ekim 1942’de İstanbul - Üsküdar’,da doğan Aykut Oray'ın babası Afyon – Dinar, annesi Muğla – Milas'lıdır. İlkokula, Buca Çaka Bey İlkokulunda başlayan sanatçı, Ödemiş Zafer İlkokulunu bitirdi. Ortaokulu ise Ödemiş’te başlayıp Manisa’da bitiren Oray, liseden 1957 yılında Ödemiş’de mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Ön Asya Dilleri ve Kültürleri bölümünden mezun oldu. Hititoloji üzerine Yükseklisans yapan sanatçı, 1961 yılında İstanbul Üniversitesi Talebe Birliği Gençlik Tiyatrosu’nda tiyatroya başladı. 1975’te askerlik sebebiyle oyunculuğa ara verdi. Askerlikten sonra Süheyla Hanım ile evlenerek ticaretle uğraştı. Kendi işini kurdu.

1988 yılında “Perihan Abla” isimli dizisinde birkaç bölüm rol alarak oyunculuğa geri dönüş yaptı. 1989 yılında özel bir kanalda “Halk Matinesi” programının sunuculuğunu yaptı. Aykut Oray; "Bizimkiler" dizisindeki; "Kaldır şu pislikleri koçum" , "Vatandaşa cart curt yok" ve "Yazlıkçılar" dizisindeki "Karpuuuz kan, karpuuuz bal" replikleriyle hafızalarda yer etmişti.
    Koyu bir Beşiktaş taraftarı olan Oray, CHP'ye üye olarak politikada yer aldı.
    Aykut Oray 2 çocuk babasıydı.

Filmografisi:

Hayal ve Gerçek - 2007
    Şarkılar Susmasın - 2006
    Şanjan - 2006
    Eve Giden Yol 1914 - 2006
    Eksik Etek Şehmuz 2006
    Davetsiz Misafir - 2005
    Halk Düşmanı - 2004
    Uy Başuma Gelenler - 2004
    Ömerçip - 2002
    Koltuk Sevdası - 2001
    Şellale - 2001
    Şarkıcı - 2000
    Gurbetçiler - 1996
    Çiçek Taksi - 1995
    Zzzzt FM - 1994
    Rumuz Sev Beni - 1993
    Sevgili Ortak - 1993
    Yazlıkçılar - 1993
    Ana....Şehmuz - 1991
    Bir Milyara Bir Çocuk - 1990
    Bizimkiler - 1989
    Bir Garip Yolcu - 1972

Aykut Oray kimdir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Akşam yazarı oray eğin'in, annesi mehveş özkök vefat etti

Akşam yazarı oray eğin'in, annesi mehveş özkök vefat etti

mehveş özkök oray eğin annesi P { margin: 0px; } Mehveş Özkök'ün cenaze namazı yarın öğle namazında Levent Camii'nde kılınacak. Uçankuş olarak, merhumeye Allah’tan rahmet Oray Eğin'e baş sağlığı dileriz.
  2. Aykut İlter"Eski Defter" 2008 Albüm Tanıtımı

Aykut İlter"Eski Defter" 2008 Albüm Tanıtımı

Eski Defter Söz & Müzik: Aykut İlter Beyoğlu Söz: Aykut İlter, Özcan Kızıl Müzik: Aykut İlter Küçük Hırsızım Söz & Müzik: Özcan Kızıl Elveda Diyeceksin Söz & Müzik: Aykut İlter Açık Açık Söz & Müzik: Aykut İlter Öğrendim Söz & Müzik: Aykut İlter Öyle Kalacağım (Saf Aşık) Söz & Müzik: Aykut İlter Gelme Söz & Müzik: Aykut İlter Zalim Söz & Müzik: Aykut...
  3. Seden Gürel-Aykut Gürel Evliliği Sallantıda

Seden Gürel-Aykut Gürel Evliliği Sallantıda

aykut gürel aykut gürel biyografi kimdir seden çocukları yasemin pulat kimdir MÜZİK DÜNYASININ SEVİLEN ÇİFTİ AYKUT VE SEDEN GÜREL'İN EVLİLİĞİ SALLANTIDA. YASEMİN PULAT'IN 'AYKUT'LA AŞK YAŞADIM' AÇIKLAMASI ÜZERİNE EVİ TERK EDEN SEDEN GÜREL ARADAN GEÇEN SEKİZ AYA RAĞMEN DÖNMEDİ, AYKUT GÜREL PERİŞAN: ALLAH BELAMI VERSİN!.. Öyle büyük bir hata yaptım ki benim gibi adama yuh...
  4. oyuncu aykut oray vefat etti

oyuncu aykut oray vefat etti

Allah rahmet eylesin...Sevdiğim bir sanatçıydı... Kendisine Allahtan rahmet, kederli ailesine meleklermekani.com olarak başsağlığı diliyoruz. Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde düzenlenen 4. Kaunos Altın Aslan Türk Filmleri Festivali'ne katılan sinema oyuncusu Aykut Oray, kaldığı otelde ölü bulundu. 'Köyceğiz Kaymakamı İbrahim Halil Çomaktekin' AA muhabirine yaptığı açıklamada, Köyceğiz'de...
  5. Aykut Kocamanın istifası için neler söylediler

Aykut Kocamanın istifası için neler söylediler

Ya dümn Aykut Kocaman istifa etti ama gelişmeleri izleyemedim.Kocaman ın istifası için ne dediler ?

Sayfayı Paylaş